Servisiranje traktora

jesam samo da stavim nazad na traktor i da vidim dali uopste radi.
inace bilo je tu jos mnogo zezanja ali nisam bas sve uslikao.
 
gde mogu da nadjem katalog i radionicki prirucnik za imt 565
da li postoji neki sajt sa kog moze da se to skine
hvala unaped
_________________________________________________Post je spojen: [time]1242636527[/time]_________________________________________________
nasao sam
IMT 560,567 - kat.rez delova by Čugi
samo da li se ovi katalozi odnose i na model 565
 
Većina da, ali motor nije isti (560 ima pretkomore a 565 direktno ubrizgavanje pa je razlika u glavi, klipovima i još nekim stvarima ali ja to ne znam baš detaljno).
 
Pozdrav svima!
Da li neko zna koliki je normalni pritisak ulja u motor pri leru na traktoru IMT 539?
Nesto mi se otac zali da mu je prenizak pa me zanima koliki je normalan.
Unaprijed zahvaljujem!
 
Dok je ulje sveze,mislim dok se nije razbilo pritisak je veci,a posle nekog vremena kad se ulje zagreje i pritisak opada.
 
Ja na mom 577 imam pritisak 3 kada je hladan cim se ugreje nema nista na leru tek pod vecem leru 1 i ide tako vec godinama.
 
haha kako je to moguce?? ja koristim original john deerevo ulje u rajku i drzi mi na4 hladna aovako na 3.5 a ali svajcarac isto 3.5 4
 
Losiji motor.Traktor kupljen na licitaciji pre 4 god i uradjeno sve sem motora i dok ide ne dira se.A koje ti je to original JD ulje?
 
ma odkud znam cale kupio onaj prodavac rekao ako ti padne imalo ispod 4 bara da me zoves da ti vratim pare to je sipano jos prosle godine pred silazu!! i nemislim da je kod tebe do motora malo mozda a inace i ulje
 
što se tiče pritiska ulja u motoru nebi trebalo da je veći od 4 barasto znači da može bit i 4.
ali nesmije past ispod pola bara-tada je motor na izdisaju-ili je pumpa loša ili rasipa na letećim ležajevima-ili je začepljen negdje
kod Matica je moguće da se negdje začepilo,ili kod sata ili na indikatoru ako ništa nepokazuje na leru :ppozdrav:
 
minimalni pritisak ne sme da bude ispod 0.8 bara a nije dobro ni prevelik zato sto brze okrece ulje i vise ga lomi . najbolje 1.5 na leru a najveci 3.0
 
Nazad
Vrh