Servisiranje traktora

Sale je napisao(la):
Ajde jedno pitanje za iskusne.Odjednom vucenu tanjiracu ne mogu da podignem sa rucicama za kipu.Ulja ima u hidraulici ali slab pritisak u crevima do tanjirace .Otpustimo malo creva na samom klipu tanjirace ,curi ulje ali nekog pravog pritiska nema.Polugama na cimanje gore dole proradi i nekako je podignem i onda radi dobro gore dole 2-3 sata i opet isti problem.Otprilike kako da se zapusilo crevo .Da napomenem ako ima veze poluge od hidraulike ( mislim na zadnje poluge za kacenje masina )
se pokrecu bez problema gore dole . Da li je neko imao slican problem i sta bi mogao biti kvar.

ja sam imao slican problem sa belorusom i vucenom tanjiracom.

prvo vidi dali se traktor optereti kada povuces rucicu za podizanje.ako se cuje opterecenje maqsine znaci daa pumpa gura ulje ali nema gde jer je nesto zapuseno,kao kada nema prikljucene masine.

kod mene je problem bio smesan ali me je bas namucio,tacnije problem su bile brze spojke zbog nejednake sile u oprugama koje vracaju onaj pipak u sredini. jedan pipak se prilikom spajanja creva pomeri mnogo unazad tako da drugi ni nemora da se pomeri i ostane zatvoren a creva su spojena i ja mislim sve je ok.
ova tvoja jeba me podseca bas na to.
proveri pa javi sta si uradio pozzz :cao:
 
uhh ma da vam kazem ja nesto traktor koji radi nemoze da se nekvari pa vi mislite da sam ja lud samo onaj koji je u garazi se nekvari eto tvog belorusa sad te zeza!!nego kloki je upravu ako pri leru povuces rucicu i ako se zvuk traktora nemenja znaci da nepravi pritisak ako se menja nesto je zacepljeno od toga prvo pocni pa dalje ces polako naci!!
 
@kloki
Ponekoj logici stvari ,ista pumpa bi trebalo da bude i za kipu i za poluge pozadi.Ako poluge idu gore dole ok kako onda kipa nece i to samo nekada a posle proradi i opet do sledece prilike ko zna kada ce da zakaze.Ali mislim da traktor nema nikakvog opterecenja kada pomeram rucice jedino na kratke trzaje gore dole tada se oseca malo opterecenje.Nisam te dobro razumeo na koji pipak mislis ? Ali i na prikljucku na traktoru sam gurao srafciger i curi ulje ( bas iz tog razloga da nije zaglavio) i na crevima od tanjirace isto.
 
Tako je i mene patilo na kosilici, dić i hoće ali spušta presporo, kad ono isto spojnica, malo navario onaj pipak da bude duži i sve ok.

Sale, a da li ti kad ukopčaš spojnicu jednu u drugu, ona oba pipka se otvore
 
kloki je u pravu to se meni desavalo isto sa vucenom tanjiracom dignem je na kraj i ostane gore . i onda sam zamenuo spojeve (prikljucke na cevima) . imao sam one krstaste pa sam zamenuo na tackaste po meni puno su bolje odtad vise nikad se to nije desilo
 
Ja sam kupio novu uticnicu za kiper prikolice i toliko je precizno uradjen da nije mogao da se utakne u traktor! Onaj urez koji ga drzi utaknutog je bio na pogresnom mestu! :udri: :udri:
 
Kad sam uzeo tanjiracu onda sam kod njih uzeo i zenske prikljucke koji stoje na traktoru da uparim sa crevima od tanjirace .Ali mozda ste upravu za taj pipak koji stoji na crevu od tanjirace ,mozda on ne pritisne dovoljno tj.ne pusti ulje .Probacu da ga dovarim .Nije mi jasno relativno je novo ,nema godinu dana jos sa birao kao kvalitetnije i naravno skuplje prikljucke bas iz tog razloga da ne zeza.Ali u svakom slucaju hvala svima na savetima , .Moracemo po :ppozdrav: ako uhvatim vremena za sajam u NS.
 
ja sam isto takav problem imao sa tim izvodima za hidrauliku i to na beracu i na traktoru posto na beracu je fabricki stavljen euro izvod dok je traktor imao onaj zenski izvod sa krstom i nije mogao u njega da udje onaj izvod iz beraca u traktorski izvod pa sam ga skinuo i stavio na berac izvodsa krstom dok je traktor mao standardni izvod sa krstom i sve to radilo je 3 godine dok nije pocelo da curi ulje iz izvoda na traktoru i posto je vec duze vreme tesko islo ulje kroz njega a problem je bio u zenskom izvodu na traktoru posto je ulje izbacilo ili svuklo gumicu unutra iz onog krsta i bacilo ju je u one 4 rupice unutra izvoda i naravno zapusilo pa je i zato je dosta tesko islo i curilo je ulje pa sam ga skinuo i rastavio i video u cemu je problem i gumica je bila smrskana i zapusila je izvod pa je ulje jako tesko prolazilo kroz njega i onda sam kupio nove kompletne izvode za hidrauliku muski i zenski ali ovaj put sa kuglom a ne krstom posto se lakse nabije i lako izvlaci dok je krst isao tesko i unutra i van,pa sam stavio ove nove izvode sa kuglom na traktor i berac i sve radi super nema ni kap ulja i sve radi kako treba.
i jos nesto da kazem ako imate traktor koji ima one euro hidro izvode sa kuglom a ne pase vam izvod iz tanjirace ili prikolice u njega napravite sledece:ako imate taj muski euro izvod koji pase u taj zenski euro prikljucak samo kupite reducir i jos jedan zenski izvod sa krstom ili kuglom zavisi za sta vam treba i samo ga spojite sa tim reducirom znaci muski euro prikljucak+reducir+zenski prikljucak sa krstom i to samo gurnete unutra u euro izvod na traktoru bez toga da ga skidate i stavljate onaj sa krstom i sve ce raditi super posto sam ja ovo radio i zadovoljan sam kao radi i nije skupo :ppozdrav:
 
kod mene su sve rusku prikljucci i na imt i na ursusu zato sto se zavijaju i kada ih stavim nema curenja ni skidanja a ku8gle su mi se pokazale bolje od pipaka ili krstica jer nikad ne zaglave.
 
jooj jooj joooooj
otac terao punu prikolicu gradje i prevrne :zli: :zli: :zli: ::jako_besan:: ::jako_besan:: ::jako_besan::{je i udari u prednje tockove i napravi mi lomljavu. prej.bo volan.
muko moja

skidaj maske tegove hladnjak za vodu i ulje creva i na kraju servo.
pa dok sam njega rasturio haos.nosio na presu pa kod strugara udri grej hladi udri grej....


52i2bo.jpg


mcd5ht.jpg


ftzux5.jpg


30tmofc.jpg


i evo ga konacno slomljeni deo da zlo bude vece nema da se kupi a ceo servo je oko 500e a i njega nema u prodaji i vec sam resio da napravim novi servo sa orbitrolom i klipom, medjutim pronadjem kod djurija u plocicama polovan taj zupcanik sa nekog rasturenog (praseta) kako inaca majstori zovu ovaj mehanizam.

2vx3e4m.jpg


30ag7ep.jpg


1zv2viw.jpg


3089mps.jpg


2nint7a.jpg


4ghgm.jpg


ove kuglice treba da ubacim u ovaj spiralni zljeb pa da zavijem ono vreteno.
to je neka vrsta navoja i lezaja u jednom.prvi put to vidim.
kako cu to da izvedem neznam.

hurioj.jpg


2cyh89u.jpg


i konacno sve oprano i spremno za montazu, pa da pocnemo... :sreca:
2q37r5g.jpg
 
Nek ti je sa srecom i nemoj samo da se nerviras.Polako pa sigurno.
 
kloki-to sam ja radio na jednom ursusu,al sam kasnije prepravio
ugradio sam kombajski orbitrol i sad ide volan puno lakše nego sto je išao,jedino moraš više okretat volan. :ppozdrav:
 
Ja sam to isto popravljao malo je zaj...no ali meni se vise svidja nego orbitrol!
 
i pocelo je polako posto je za mene ovo novo iskustvo resio sam da ga podelim sa vama.

prvo sam popravio ostecene zube na osovini.polako brusilicom sve dok zupcanik nije lagano prosao.
2uzw6c2.jpg


na zupcaniku i osovini postoje reperi o kojima treba strogo voditi racuna jer jedan zub greske je mnogo
2mybul2.jpg


na osovini postoje kuglice koje se sire zavijanjem imbusa odozgo i nalezu u zvoj zljeb unutar zupcanika
2efnz0l.jpg


zatim ubacimo zupcanik bez osovine u kuciste i gurnemo ga u prostor gde bi trebao da bude klip
4v1lqc.jpg


onda ide ovaj element u koji treba vratiti zupcanik
242y5iw.jpg


onda iz prostora gde bi trebao da bude klip vretimo zupcanik u svoje mesto
2a5lu06.jpg


zatim stavimo osovinu u zupcanik vodeci racuna o onim oznakama
29m4t9y.jpg


zatim stavimo ovaj prsten na "vreteno"
zw12sw.jpg


pa polako zavijemo ovaj element navoj je levi
10d8phw.jpg


awards.jpg


i onda dolazi za...ban deo treba ubaciti ove kuglice u leziste,one su i lezaj i navij na vretenu ovaj sistem prvi put vidim
i neznam kako je to nekom uopste palo na pamet.
15hzqq0.jpg

33f69f9.jpg


ceo taj slop polako ubacimo u klip
2ic5z4n.jpg


zavijemo kontra maticu
3483dw8.jpg


sve to zajedno ubacimo u cilindar vodeci racuna da se zubi na klipu lepo uzube u zupcanik
140g39i.jpg


sa druge stane klipa se zavija ventil koji verovatno otvapa pipak kada klip dodje do kraja i udari u zid
ogz7u1.jpg
 
Nazad
Vrh