Servisiranje traktora

Tako je mityoo. Evo jedan mališa na ''servisu''. Nemam sliku kad je bio gotov, brzo je otišao(dalje) iz radione, ali bit će za par dana jedna rakovica 65, najbolja za prodat :cao:

 
Zna li neko od Vas da radi Lombardinijeve motore i ko ima delove za iste?
konkretno motor 5LD825-2 (dvocilindras)
 
savoris je napisao(la):
na MTZ 52 mi se pojavljuje voda na onoj caurici ispod dizne
a posto nisam nikada je vadio nemam pojma kako se ta caura vadi (i dali se uopste vadi) cime se dihtuje
mada cisto sumnjam da se u rusa nesto ne rasklapa :D

to se vadi sa specijalnom alatkom i tu ide gumica na to . ali nemoj puno da brines oko toga ako ne curi jako vozi misko nista mu nece faliti :ppozdrav:
mada se na slici ne vidi ta caurica cini mi se da je mesingana ili bronzana
 
sada ne namjeravam to vaditi ali generalka se uskoro smijesi samo da prodje posao sa rotodrljacom i odmah ga rasklapam pa kada budem radio generalku steta je propustiti da se ne uradi

a taj spec. alat imas li kakvu pretstavu kako izgleda , jel se caura vadi povlacenjem ili odvrtanjem ??

mozda mislis na "ruski spec. alat"= MACOLA OD 10kg :haha: :zli:
 
mile-mile je napisao(la):
dali je tesko promeniti set gumica na hidrauliku na 558 ::traktor::
_________________________________________________Post je spojen: [time]1240258816[/time]_________________________________________________
nerazumem se bas u to ali bi probao samo da nesto ne zeznem
:udri:
sve zavisi ali uglavnom je dosta zajebano
 
ta alatka se gurne umesto dizne i kako stezes tako se rasiri a posle toga vuce cauru napolje :cao:
 
Ima li neko nešto od dokumentacije za Rakovicu 65,menjač i hidraulik su u pitanju a bilo bi dobro sve.
 
Pa salji coveku sta cekas ili postavi na rapidshare pa salji Chugiju link da postavi na forum da bude svima dostupno!
 
Ima li nešto od ovog uputstva za Rakovicu.Ja imam skeniranu knjigu o motokultivatoru imt 506,tu su svi njeni sklopovi,treba da pronadjem
i da mi neko kaže kako da postavim ako nekom treba.
 
Pozzz svima...Evo vratio sam se kuci, i besan sam jako :zli: :zli:
...uglavnom da skratim pricu...
....isao po pesak........prikolica propala u mulj...........prilikom cupanja sjebao zupcanike na prednjem mostu na desnom tocku.....
Zna li neko koliko kostaju novi, i da li bi mi preporucio da se sam upustam u popravku?
_________________________________________________Post je spojen: [time]1241377692[/time]_________________________________________________
Pardon, traktor je MTZ 820 :D
 
Neznam za cenu niti kako se menjaju ,ali iskustvo coveka koji je 2 puta imao slican problem govore da treba olaksati prednji trap /skinuo je pola tegova / .Video sam da i ti imas 450 kg. prednjih tegova. On tvrdi da vise nema problema .Navodno je imao te probleme jel nije mogao ni malo tocak da proklizi te su stradali zubcanici i osovina.
 
nije to nikakva nauka kod rusa ako negde zapnes pitaj :D
_________________________________________________Post je spojen: [time]1241378777[/time]_________________________________________________
to nije zbog toga 820 ima ono srednje kuciste tu su lamelle i ti ne treba jako dotegnuti da moze da proklizi :cao:
 
Slazem se sa Gezom sto se tice srednjeg kucista ali ko zna , kako su stegnute lamale.
 
Ja sam promenio na '82 te lamelice i stavio zupcanike kao na staroj 52 posto su se lamelice rasule i sada nemam problema .Ako je oltimer imao slicnu situaciju onda je logicno da strada na tocku tj.spoju vertikalnog i horizontalnog zupcanika na cizmi pr.tocka.
_________________________________________________Post je spojen: [time]1241526828[/time]_________________________________________________
Ajde jedno pitanje za iskusne.Odjednom vucenu tanjiracu ne mogu da podignem sa rucicama za kipu.Ulja ima u hidraulici ali slab pritisak u crevima do tanjirace .Otpustimo malo creva na samom klipu tanjirace ,curi ulje ali nekog pravog pritiska nema.Polugama na cimanje gore dole proradi i nekako je podignem i onda radi dobro gore dole 2-3 sata i opet isti problem.Otprilike kako da se zapusilo crevo .Da napomenem ako ima veze poluge od hidraulike ( mislim na zadnje poluge za kacenje masina )
se pokrecu bez problema gore dole . Da li je neko imao slican problem i sta bi mogao biti kvar.
 
Nazad
Vrh