Servisiranje traktora

Ima majstor u petrovaradinu koji radi samo lamele i korpe, on ima sigurno. Preziva se Romić a broj tel. je063-546-143.
 
zdravo drugari nije me bilo dugo na forumu pa reko da vas pitam dali neko od novih clanova zna kako da resim problem sa volanom na 560.
dakle on radi dobro samo na vecim obrtajima a na manjim kao da ga nema.
neki kazu pumpa neki orbitrol a neki kazu dostelovati ventil na pumpi.
kako da ispitam sta je u pitanju.
 
bravo momcino samo reci kako na koji pritisak kako da izmerim pritisak koliki on treba da bude........
 
Koji su ti simptomi? Na malim obrtajima neide volan ili se vrti u prazno?
 
Na malim obrtajima neide volan ide ali kao mehanicki
ako vrtim jako polako onda ok ali ako vrtim volan normalno tesko ide.
kada dam jak gas sve je ok
 
Onda nije orbitrol vec ili pumpa ili sigurnosni ventil! Koje ulje imas u sistemu? Ako je hidraulicno probaj da zamenis ulje i sipas sae 90 pa ako se popravi vozi dalje i kupi pumpu da imas u rezervi!
 
Ja imam sličnu situaciju. Volan je išao jako lako i onda je pre par godina, sad već ne mogu da se setim da li odjednom ili postepeno, počeo teže da se vrti i sad je otprilike između mehaničkog i hidrauličnog.
Ulje je ATF.
Dakle i ja čekam odgovore. Na hrvatskom forumu je bilo reči jednom o tome i mislim da su rekli da je uzrok bio zaprljani neki mali filterčić ali nisu rekli gde se taj filterčić nalazi.
 
Kod mene nema filter osim u rezervaru za ulje volana! A kad je poceo teze da ide volan(na leru) krknuo sam mu menjacko ulje i od onda radi ko nov!
 
pumpa je oslabila. može gušće ulje da rešiš problem, dok ne bude bilo vreme za remont pumpe.
 
na MTZ 52 mi se pojavljuje voda na onoj caurici ispod dizne
a posto nisam nikada je vadio nemam pojma kako se ta caura vadi (i dali se uopste vadi) cime se dihtuje
mada cisto sumnjam da se u rusa nesto ne rasklapa :D


mada se na slici ne vidi ta caurica cini mi se da je mesingana ili bronzana
 
dali je tesko promeniti set gumica na hidrauliku na 558 ::traktor::
_________________________________________________Post je spojen: [time]1240258816[/time]_________________________________________________
nerazumem se bas u to ali bi probao samo da nesto ne zeznem
:udri:
 
Nije baš jednostavno izvaditi pumpu, ili da rastavljaš traktor iza menjača ili odgore kad se skida poklopac hidraulika. Ako to nisi radio bolje prepusti majstoru.
 
Nazad
Vrh