Servisiranje traktora

Pokusaj da promenis regler on nije jako skup!
 
Mozda ti vec unisten aku. :udri: 1h po gasenju traktora ukljuci farove i meri.
Saznaces dal je dovoljno kupit regller ili :zli:
 
ako prska kiselina to znači da 'kuvaju'. meni su eksplodirala dva akumulatora (24V) na kamionu pre par meseci i električar je otkrio da je alternator gurao preveliku voltažu samo na 1000 do 1200 obrtaja motora. problem je rešio zamenom reglera. ali pazi sad ovo, taj kamion sam prodao i ljudi su mi se javili posle dve nedelje. kazu da su i njima pukli akumulatori i to novi koje sam im dao uz kamion. problem je opet bio alternator sa istim kvarom, ali su ovog puta oni stavili nov.
 
Predlog:voziti pod svetlima do majstora.13.8 je dobro u ''turi'' pod uslovom da periodicno ne osciluje napon punjenja prema gore.Ne mislim da je ler- punjenje uzrok problema.Regler,pa dalje...
oldtimer je napisao(la):
13.8V-to je napon na 2000 obrtaja.A na leru sam zaboravio kolki je, samo znam da kaze drugar da je u redu.
 
Da imas ampermetar ugradjen mogao bi da vidis struju punjenja, pa bi po tome moglo zakljuciti sta se dogadja!
 
Mladji Rusi sigurno imaju relee vecih potrosaca.zadnja svetla to jesu.Na taj rele dolazi: +,-,komanda sa prekidaca,odlazak "+"prema farovima i opciono +odlazak prema kontrolnoj lampici[ako postoji].Jel bilo nekog skorasnjeg "rucnog rada"?Prekidac strada ako nema rele,a njegovom zamenom[prekidaca]problem ostaje.
Dragan18 je napisao(la):
u prekidac za zadnji far ne dolazi struja dok za prednji dolazi. u svetlo u kabini dolazi ali ne svetli (mozda je masa) . a jedan moj prijatelj sumnja na dzekove kod volana .. .jel moze biti to?
 
dicki je napisao(la):
Mladji Rusi sigurno imaju relee vecih potrosaca.zadnja svetla to jesu.Na taj rele dolazi: +,-,komanda sa prekidaca,odlazak "+"prema farovima i opciono +odlazak prema kontrolnoj lampici[ako postoji].Jel bilo nekog skorasnjeg "rucnog rada"?Prekidac strada ako nema rele,a njegovom zamenom[prekidaca]problem ostaje.
Dragan18 je napisao(la):
u prekidac za zadnji far ne dolazi struja dok za prednji dolazi. u svetlo u kabini dolazi ali ne svetli (mozda je masa) . a jedan moj prijatelj sumnja na dzekove kod volana .. .jel moze biti to?
pa ugradio sam radio u traktor ali nisam dirao nista sem dve zice koje su bas namenjene za njega jedna + druga - i povezao .... ne bi trebalo da bude greske tu ali malo posle ugradjivanja svetlo crklo... nemam pojma sta je
 
Dragan18 je napisao(la):
dicki je napisao(la):
Mladji Rusi sigurno imaju relee vecih potrosaca.zadnja svetla to jesu.Na taj rele dolazi: +,-,komanda sa prekidaca,odlazak "+"prema farovima i opciono +odlazak prema kontrolnoj lampici[ako postoji].Jel bilo nekog skorasnjeg "rucnog rada"?Prekidac strada ako nema rele,a njegovom zamenom[prekidaca]problem ostaje.
Dragan18 je napisao(la):
Ako nema svetla u kabini a ima + onda je ili sijalica ili masa ili masa dolazi od nekog relea koji je mozda...
u prekidac za zadnji far ne dolazi struja dok za prednji dolazi. u svetlo u kabini dolazi ali ne svetli (mozda je masa) . a jedan moj prijatelj sumnja na dzekove kod volana .. .jel moze biti to?
pa ugradio sam radio u traktor ali nisam dirao nista sem dve zice koje su bas namenjene za njega jedna + druga - i povezao .... ne bi trebalo da bude greske tu ali malo posle ugradjivanja svetlo crklo... nemam pojma sta je
 
sijalica je zamenjena stavljena nova i opet ne radi sta si to naveo za relej nisam razumeo pozdrav


_________________________________________________Post je spojen: [time]1238958764[/time]_________________________________________________
prvo mi je otisao prekidac od zadnjih farova pa kad sam hteo da ga zamenim nije bilo struje u zici a posle svetlo u kabini jedno vece sam radio nesto unutra i radilo je redovno a sutradan nije se dalo upaliti zameniio sijalicu i opet nista
 
Rele[upravljanje jakom strujom na daljinu radi cuvanja prekidaca i ustede na provodnicima-zici]moze biti kao ljudi:levak ili desnjak-sluzi se plusom ili minusom.Ja tradze nisam radio pa da mogu reci: to je,ali struja je struja.Minusni rele na istom principu radi, samo sto on salje ''-" a ne ''+''.I izstekaj taj radio pa vidi...Probaj traziti od nazad prateci i istovremeno ispitujuci provodnik-e da utvrdis gde je zastoj.
_________________________________________________Post je spojen: [time]1238960379[/time]_________________________________________________
Dragan18 je napisao(la):
sijalica je zamenjena stavljena nova i opet ne radi sta si to naveo za relej nisam razumeo pozdrav


_________________________________________________Post je spojen: [time]1238958764[/time]_________________________________________________
prvo mi je otisao prekidac od zadnjih farova pa kad sam hteo da ga zamenim nije bilo struje u zici a posle svetlo u kabini jedno vece sam radio nesto unutra i radilo je redovno a sutradan nije se dalo upaliti zameniio sijalicu i opet nista
Jesu li farovi fabricki:haha:
 
farovi su fabricki ... kazem nista nije dirano sem tog raadia garant on pravi neko sranje mada opet kazem povezan je + na + i - na - i bas ima dve predvidjene zice
 
Pokusaj pazljivo,strpljivo i polako, mada bez iskustva... 064 2203948
 
Ljudi napravite jednostavan a dobar ispitivac.
Uzmite grlo traktorske sijalice,bilo koju imate viska, na masu joj stavite zicu sa krokodilkom, dovoljo dugacku da vam dovati svud po traktoru i prikolici.
Nju koristite kao masu.
Na 2. pol grla stavite kracu zicu koju cete provuci kroz neispravno hemijsku/flomaster.
U kraj zice ulemiti ciodu (spenadlu) i to cvrsto zatopiti u hemijsku.
Posto zica zna puci posle stopice ciodom probodes izolaciju i vidis svetli ili ne.
Ako slucajno ima lemljenih mesta njih prvo kontrolisite.(Na vozilima se ne sme spajati lemljenjem)
 
lemovi se od trešenja rasklimaju i popucaju, zato idu buksne ili vezivnje sa izolirkom
 
ivanhoe je napisao(la):
Ljudi napravite jednostavan a dobar ispitivac.
Uzmite grlo traktorske sijalice,bilo koju imate viska, na masu joj stavite zicu sa krokodilkom, dovoljo dugacku da vam dovati svud po traktoru i prikolici.
Nju koristite kao masu.
Na 2. pol grla stavite kracu zicu koju cete provuci kroz neispravno hemijsku/flomaster.
U kraj zice ulemiti ciodu (spenadlu) i to cvrsto zatopiti u hemijsku.
Posto zica zna puci posle stopice ciodom probodes izolaciju i vidis svetli ili ne.
Ako slucajno ima lemljenih mesta njih prvo kontrolisite.(Na vozilima se ne sme spajati lemljenjem)

Zašto ovo, pa za 1 euro imaš ispitivač s špicom, lampicom, i dovoljno dugom žicom na kojoj je krokodil štipaljka... Nemojte komplicirat gdje netreba ::namigivanje::

Ovo sa lemom na vozilim je istina, recimo fiat punto mk2, ili zastava 10, stilo, boluju na el. servo.. Novi košta oko 900e, a ja riješim to za ćevape, pivu i 40e... Klasika, mora se napravit da se nešto i pokvari.. A treba samo malo lemit, o naravno to premostit kako nebi više pravilo problem...
 
Nazad
Vrh