Servisiranje traktora

@Dukej, bio si u pravu, remenica je stvarno ocigledno, veca. Planiram tako da je namontiram, s tim sto ce mi verovatno, biti potreban duzi klinasti remen. Bas me zanima zasto sad prave vece remenice nego fabricki, kad je to original rezervni deo. Da li je u pitanju slucajni propust, ili to ima svoju svrhu.
 
branko je napisao(la):
Danas završeno sklapanje Belorusa.
Lamela se pojela do samih nitni, oni "valjčići" (ne znam kako se to stručno zove) u lameli pola poispadali napolje, druk ležaj totalis crko, semering zadnji na radilici ispao na polje na dodir, pa je tokom rada rasprskavao ulje po lameli itd.
Sada je to sve konačno zamenjeno i sutra proba.
Branko koliko ima tvoj belorus sati? Valjcici su ublazivaci udara
 
Do pre par godina je bilo moguće kupiti oba tipa pumpe ali sad ove sa manjom remenicom nema nigde. Trgovci kažu da to nije velika razlika u obimu i da neće smetati za hlađenje. Da budem iskren, nisam nikad uzeo da ih premerim pa da vidim koliko je procentualno manji broj obrtaja kod ove sa većom remenicom ali čim mi je majstor ukazao na to (ja verovatno ne bih ni primetio), sigurno da je negde bilo problema. Zato sam i pitao šta vi mislite o tome, prvenstveno misleći da li je neko već imao iskustva sa tim. Inače, turskih pumpi ima sa veličinom remenice kao na originalu.
 
Dragan18 je napisao(la):
branko je napisao(la):
Danas završeno sklapanje Belorusa.
Lamela se pojela do samih nitni, oni "valjčići" (ne znam kako se to stručno zove) u lameli pola poispadali napolje, druk ležaj totalis crko, semering zadnji na radilici ispao na polje na dodir, pa je tokom rada rasprskavao ulje po lameli itd.
Sada je to sve konačno zamenjeno i sutra proba.
Branko koliko ima tvoj belorus sati? Valjcici su ublazivaci udara

Moj Belorus ima 2230 radnih sati.
A to mu je bila već druga lamela.
 
možda to i odgovara ali bi s tom pumpom trebao onda ići i drugi ventilator s više pera zbog hladnjaka- pod uslovom da protok vode kroz motor smije bit malo smanjen.
 
Branko sta ti radis sa belorusom kad sa tolko sati slisti dve lamele? Moj isto ima tolko sati nisam pipnuo nista.Doduse ima u selu jedan belorus od 105 konja koji je tri puta kidao lamele a ima 3-4 godine i manje radnih sati.Zadnji put je promenuo korpu kvacila i nosio zamajac da se ptestruze.To je bilo u sezoni oranja i zasad je dobro.
 
imam "malih" problema na mom rusu ... otkrio sam da nemam struju + u zici za zadnje farove i ne radi mi svetlo u kabini a na desnoj strani mi neradi pozicija i prednji radni far.
OSiguraci nisu ... e sad ... nemam pojma sta da radim .. na levoj strani sve normalno a desna samo Stop svetlo i migavci
_________________________________________________Post je spojen: [time]1238786415[/time]_________________________________________________
:haha::haha: momcii ima li vas svi ste zicari a nigde vas nema
 
Dragan18 je napisao(la):
imam "malih" problema na mom rusu ... otkrio sam da nemam struju + u zici za zadnje farove i ne radi mi svetlo u kabini a na desnoj strani mi neradi pozicija i prednji radni far.
OSiguraci nisu ... e sad ... nemam pojma sta da radim .. na levoj strani sve normalno a desna samo Stop svetlo i migavci
_________________________________________________Post je spojen: [time]1238786415[/time]_________________________________________________
:haha::haha: momcii ima li vas svi ste zicari a nigde vas nema

Vidi da li imaš napona na osiguračima, ako ne, traži prije njih, ako na njima ima onda traži poslje njih (provjeri na razvodnoj kutiji, neznam jel ju ima rus, ali recimo imt ima tamo kod sica, ako ima na njoj onda je kvar između nje i svjetla, ili ako ne tad je između razvoda i osigurača). Ja bih krenuo tako nekako.. I provjeri prekidače, releje i sl. sklopove
 
dragane dosta toga je reko petar,
sto se tice zadnji farova naj vjerovatnije je do prekidaca posto im je to boljka iscupaj prekidac i vidi dal dolazi struja na njega i dal odlazi sa njega kad je ukljucen ako ne odlazi onda ga rastavi i ocisti kontakte.
svjetlo u kabini isto zajebava prekidac i njega trebas malo precistit i mene nekad handri.
za poziciju ako ne dolazi struja u stop svjetlo pogledaj iza sjedista sa desne strane imas razvodnu kutiju da nije izgubila spoj il da nije mis malo strico.
 
kiraj je napisao(la):
Branko sta ti radis sa belorusom kad sa tolko sati slisti dve lamele? Moj isto ima tolko sati nisam pipnuo nista.Doduse ima u selu jedan belorus od 105 konja koji je tri puta kidao lamele a ima 3-4 godine i manje radnih sati.Zadnji put je promenuo korpu kvacila i nosio zamajac da se ptestruze.To je bilo u sezoni oranja i zasad je dobro.

Ma orginal lamela je bila OK, al' ja jedne sezone plaćao vozača da vuče repu celu kampanju. Kasnije sam shvatio da mu je vadio dušu.
Svi delovi koje sam naknadno ugrađivoa su lošijeg kvaliteta, jer ih pravi i kurta i murta. Mož' misliti kada sam menjao kraj poluge, jer mi se kugla raspala, i stavio novi - ovaj se za kratko vreme tokom oranja iskrivio :sta:

@Dragane

Prekidače za svetla obavezno prebaci da se svetlo uključuje putem releja, jer ćeš stalno imati probleme sa time.
 
u prekidac za zadnji far ne dolazi struja dok za prednji dolazi. u svetlo u kabini dolazi ali ne svetli (mozda je masa) . a jedan moj prijatelj sumnja na dzekove kod volana .. .jel moze biti to?
 
mogu i djekovi biti u pitanju a moze biti i da su stopice sto drze osigurac izgorile ,pocupaj osigurace i pregledaj stopice
 
ok pogledacu hvala mladene .... Na sta jos da obratim paznju? :ppozdrav:

_________________________________________________Post je spojen: [time]1238791776[/time]_________________________________________________
takodje hvala i petru i branku
 
DSragan18, verovatno su ti dzekovi ispod volana.I ja sam imao takav nebulozan problem-nije mi radilo levo kratko svetlo, desno dugo, i jos neka nevezana cudesa!Rasklopi, naprskaj sa wd40, pa vidi!!!

Ja imam drugi problem sa MTZ820.

BAca mi kiselinu iz akumulatora!!!
Napon je 13.6-13.8 V.Akumulatori su ispravni.

Sta bi to moglo biti:haha:
Molim za pomoc!
 
Takav ti je napon na leru, a kakav je pod turažom, ili kad pališ potrošače, ili kad se altenator ugrije?

Vjerovatno je regulator napona na altenatoru, ak on pusti previsok napon onda hoće bacat aku kiselinu van..

Ovaj napon što si napisao je uredu..
 
Nazad
Vrh