Servisiranje traktora

Mi smo na ursusu reparirali mislim 2 puta, i nikad više, iako ima i mazalicu a redovno se podmazuje. Nemože trajat kao nova..

I obavezno sipaj antifriz pa makar i u manjem omjeru (naravno po ljetu, po zimi pojačaj) jer je on mastan i ''podmazuje'' pumpu (imt nema mazalicu na pumpi, bar ovi mali) , štiti od korozije i ostalih sranj... E da, i ja stavljam destiliranu vodu, a ne iz ''pipe'', zbog kamenca, već mi se tako jedan hladnjak začepio, a kad smo ga prali (kiselinom) propišao je...
 
Zato je dovoljno prokuvati vodu. netreba bacati ::novac:: I tako se nece zagrejati preko 90C0
 
Verovatno veliki deo clanova ovog foruma nezna da menjac torpeda nepuca sam od sebe da se lomi!!nije tacno prvo on ima prazan daic oko 4500kg ako se ne varam i akd se zakace dve zmajevke dva vagona po njivi malo se gumepritiskaju pa dolazi do jakog opterecenja menjac od 75-ice i onda lageri na kucistu koji drze osovine snopova brzina zablokiraju pa pocinju skroz da se okrecu ljudi teraju to kod majstora i nemaju pojma sta im rade majstori!!uopste nije stvar da se cepa vec kad se taj lager vrtao ko zna koliko kuciste menjaca pocinje da prosiruje te rupe gde su lageri jer lager slajfuje i dolazi do velikih razmrdavanja snopova konplet osovina menjaca i pri nekom malo jacem poskakivanju preko brazda ili ti rupa na jednog zubcanika se uhodaju dve brzine ili dva zubcanika(isto) i naravno lomi se tu je kraj!!BIKSNOVANJE je kada se te rupe sto su prosirene lepo izbiksnuju odvedes kod metalo strugara imam tu coveka u selu i celicnim karikama(biksnama popuni te rupe u normalnom obimu naravno te biksne su od veoma jakog celika kojeg je veoma tesko izjedati a i lagere sam stavio nemacke!!tako da je skroz izbiksnovan i trebalo bi da drzi !!od ovog mog silnog pisanja nadam se da sam pojasnio!!!:haha::haha: :sta: :bravo: :D
 
naravno sada mi je sve jasno nego reci mi kolko sati je presao taj torpedo?mislim na menjac?
 
4.500 r/c ali naravno on je bio kod coveka najveci traktor u domacinstvu a obradjivao oko 300 hektara zemlje!!!menjac nije nikada radjen!!!mislim da nikada nije menjac radjen do sada!!!
 
dobar ti je ovaj torpedo ali sredi ga malo vidim da ima pojedene prednje gume a i zadnje su mi nekako male posto ne vire iz blatobrana ali svako dobar traktor.... :ppozdrav:
 
hehe zadnje nisu male normalne su samo sto mu je blatobran prosiren za 20 cm hehe a prednje nemogu da menjam dok nemenjam zadnje ima tu fora i vi da znate nevalja kod vecih traktora ili sve konplet ili nije ok!!!izgleda cisto motor extra ali hauba je malo ruznija jbg a i ispao je mali neznam kako slikac i sutra !
_________________________________________________Post je spojen: [time]1238617990[/time]_________________________________________________
evo ga lepse se vidi a i motor je cist nema sta nikad nije opran
 
Ali u svakom slučaju bolje je prvo mijenjati prednje pa zadnje, nego obrnuto. Inače sve 4 odjednom je idealno.
 
Kad već spomenuste tešanjske vodene pumpe za Rakovicu i IMT, sad nigde ne mogu da nađem pumpe sa remenicom identičnom kao što je bila u originalu. Pre nekoliko godina, kad sam je menjao na Rakovici našao sam identičnu ali sad nigde nema, već samo neke čija je remenica malo veća u obimu pa me jedan majstor upozorava da bi možda moglo biti problema jer se smanjuje broj obrtaja pumpe. Šta vi mislite o tome?
 
Smanjuje se broj obrtaja,sto moze smetati leti.
Skini remenicu sa stare,namontiraj na novu,i resen problem.
 
Jasno mi je to za skidanje remenice, ali u tom slučaju ću odmah i remontovati staru (pod uslovom da ne slomim onaj deo što tera vodu), pa što onda da plaćam novu. Mislio sam ako već kupujem novu da onda ne moram ništa na njoj da čačkam.
 
Danas završeno sklapanje Belorusa.
Lamela se pojela do samih nitni, oni "valjčići" (ne znam kako se to stručno zove) u lameli pola poispadali napolje, druk ležaj totalis crko, semering zadnji na radilici ispao na polje na dodir, pa je tokom rada rasprskavao ulje po lameli itd.
Sada je to sve konačno zamenjeno i sutra proba.
 
dukej je napisao(la):
Jasno mi je to za skidanje remenice, ali u tom slučaju ću odmah i remontovati staru (pod uslovom da ne slomim onaj deo što tera vodu), pa što onda da plaćam novu. Mislio sam ako već kupujem novu da onda ne moram ništa na njoj da čačkam.
U jednoj prodavnici u Beceju sam video komplet za remont pumpe, staje 2700 din, a sadrzi lezaj, semering, dihtunge, osovinu i onaj okrugli komad metala, koji puca prilikom remonta i mozda jos ponesto, puna kesa. Za mene nije odgovaralo jer je to za Rakovicu 60, a razlika je po velicini i rasporedu rupa za pricvrscivanje. Koliko sam shvatio, nije problem promeniti remenicu, treba da se lako skida radapcigerom. Inace, sebi sam kupio novu pumpu, ali nisam obratio paznju na precnik remenice, bas me interesuje, pa cu da pogledam.
 
dukej je napisao(la):
Kad već spomenuste tešanjske vodene pumpe za Rakovicu i IMT, sad nigde ne mogu da nađem pumpe sa remenicom identičnom kao što je bila u originalu. Pre nekoliko godina, kad sam je menjao na Rakovici našao sam identičnu ali sad nigde nema, već samo neke čija je remenica malo veća u obimu pa me jedan majstor upozorava da bi možda moglo biti problema jer se smanjuje broj obrtaja pumpe. Šta vi mislite o tome?

I smanjuje broj okretaja ventilatora, pa ima i slabije hlađenje vode u hladnjaku + slabiji protok vode kroz blok... Loša kombinacija... Ili dobra da motor zakuha :zli:
 
kombajner je napisao(la):
da ne isprljas ruke a:haha:hehehe neznam sta da ti kazem

Ne radi se o tome. Više puta sam remontovao vodene pumpe pa mi nije bilo mrsko da uprljam ruke. Ali kad već kupujem novo, onda bi da kupim odgovarajuću i da ne mislim.
 
Nazad
Vrh