Servisiranje traktora

Koliko bi odokativno kostao ceo prednji most u kompletu sa rukavcima? Novo ili biksnovano svejedno.
Imam jedan poluraspadnuti 558 pa da vidim isplatili se praviti ili da kupim jos gori krs i praviti jedan.
 
Mozda nije u dobroj temi ali ne znam gde na drugo mesto da stavim ovo.
Na ovom sajtu ima izvoda iz kataloga rezervnih delova za vise proizvodajaca traktora www.okonomi-deler.no.
 
Cao forumasi,
imam zetor 4911 i mali problem sa njim.Nesto lupka u levoj cizmi, a pomalo i skripi, mislim da je lezaj otisao. Ima li neko katalog za ovaj tip zetora i na koliko se doteze glava i steluju ventili(usisni i izduvni) Inace ja sam iz okoline Velike Plane pa ako vam treba koja informacija iz ovog kraja tu sam.
Pozdrav od Darka iz Starog Sela.
 
Hvala vam prijatelji punooo.
Ako kojim slucajem navracate na ovu stranu(pola puta Beograd-Nis) javite mi da popijemo nesto i upoznamo se licno.
Jos jednom hvala i cujemo se :D
 
Dragan18 je napisao(la):
ljudi u pitanju je rus 820 i njegov sat za brzinu (digitalni) zasto ne pokazuje tacnu kilometrazu u 8 brzini pri 1500 obrtaja pokazuje 5-6 km/h...

Sta bi moglo biti a da nije sat? alternator ili tako nesto?
I ja sam imao taj problem-nije pokazivao tacnu kilometrazu, izbacivao neke stepene-ma zabunjen skroz!!!
Momci iz servisa su to resili za 2 min.U pitanju je bio davac, negde ispod kabine su dotegli, al ja nisam gledao gde ::sramota::.
Nisam ti bas pomogao konkretno-al pre nogo das 4000 za nov sat-pogledaj ispod kabine sve kablove-ocisti, dotegni.....
 
Dragan18 je napisao(la):
ljudi u pitanju je rus 820 i njegov sat za brzinu (digitalni) zasto ne pokazuje tacnu kilometrazu u 8 brzini pri 1500 obrtaja pokazuje 5-6 km/h...

Sta bi moglo biti a da nije sat? alternator ili tako nesto?
I ja sam imao slican problem, a nisam preduzimao nista i posle nekoliko meseci brljanja sam se oporavio i vratio u normalu i vec 4 godine radi normalno.
 
mityoo je napisao(la):
Imas katalog u ovoj temi, a taj sklop je isti kod 5211 pa je i crtez isti!
http://poljoinfo.com/traktori/tehni...talozi-rez-delova-za-traktor/msg9238/#msg9238
Glavu zatezem na 22kila a ventile stelujem na 0.2 usisni i 0.25 izduvni!
_________________________________________________Post je spojen: [time]1236541742[/time]_________________________________________________
:cao:
skinuo sam katalag, ali to je samo rezervnih delova, ima li negde opis izvodjenja radova, ili nesto slicno po principu uradi sam. Nije li 22 kila malo previse za Zetor 4911?
Pozdrav 
 
Nije to puno toliko je kod tih motora to je preteča 5011 , a 5011 je 7011 sa 3 cilindra . Kompresija svih motora (50 ,60, 70) je ista . 5011 i 7011 imaju isti ugao i pritisak ubrizgavanja za razliku od 6011 .
 
dali je neko upućen koja je promena u snazi traktora moguća tj. se dobija usled rađenja generalnih na motorima.Ima li tu neke značajnije promene što se kw i obrtnog momenta tiče:haha:
 
Moguće je povećanje snage , ali treba voditi računa koliko za koji blok motora . Jer nisu svi blokovi isti , neki su slabiji i nisu baš za neko povećanje snage . Najlakše je povećati snagu sa povećanjem punjenja i pritiska Bosch-pumpe ,to sve odradi iskusni bošista . Sledeće povećanje prečnika klipa tj. uzeti veći klipni sklop . Može se staviti "oštrija" bregasta sa drugim uglovima razmene gasova . I poslednje je stavljanje kompresora (turba) , kažem kompresora jer postoje i ono koji se pogone sa remenice motora . Ovo sve govorim za Zetora , ali ne rzlikuje se ni kod drugih traktora . :cao:
 
Imam problem sa strujom na vladimircu pa bi vas molio ako neko ima šemu njegove instalacije dobro mi došla.Moram po sistemu uradi sam pošto sam do dobrog majstora daleko30km a ne može se stalno za svaku sitnicu kod majstora.Pa ako neko ima bio bih mu zahvalan.
2048af.jpg
 
Pozdrav ljudi nov sam ovde ,a ono sto me interesuje je sema el.instalacije za IMT 539 gde bih to mogao pronaci i ako neko ima molio bih ga da mi posalje na mail ili da postavi na forumu unapred zahvalan.
 
mene zanima dali neko ima sajt za torpedo da se vide delovi posebno ili nesto na tu foru ili mozda imate slike molio bih vas da ih postavite ovde
 
Nazad
Vrh