Servisiranje traktora

e imam ja jedno pitanje za kolege rusofile ! kako se steluju kocnice na 820-tki?

vozio sam danas rusa i pritisnuo kocnicu (bile su spojene obe sa klapnom) levi mi je odma zakucao a desni ne reaguje dok ne stisnem maltene skroz do kraja ! i sto je najinteresantnije i sto me je zacudilo a to je da nece da se otkoci levi tocak (onaj koji prvi zakuca) dok ne krenem a kad krenem cuje se kao da lupne nesto i onda se otkoci i sve bude normalno i kad opet stisnem opet tako!

Unapred se zahvaljujem na saradnji! :) :ppozdrav: :cao:
 
dragane-problem ti je u ona 2 diska koji se šire kad stisneš kočnicu.
ili su puni prašine ili se zajelo ležište di su kuglice tako kad zkočiš ostanu potisne ploče(diskovi )rašireni
a kad malo kreneš nazad ili lagano napred onda lupi i okoči
a poluge se šteluju iznad doboša omah ispod poda kabine-mislim ključ 17 i 22- :cao:
 
savoris je napisao(la):
samo mu malo cacnes ugao paljenja i dodas kubikazu na bos pumpi
Ajde forumasi pomagajte kako da dodam kubikazu na bos pumpi i mislio sam da povecam mu obrtaje bar na 1800 obrtaja posto ima samo 1600.Kako da to uradim, naravno ako je dosta jednostavno ne planiram da skidam pumpu samo zbog toga.Traktor je T-40.
 
mislim da to i nije pametno barem kad je u pitanju radni vjek motora ::lose::-ali ako si napeo-na pumpi imaš poklopac kad njega skineš(ako je s dostupne strane-pošto je kodmene do bloka motora) vidiš dva tlačna ventila-prI samom vrhu tih ventila nalazi se KOTVA-koja zakreće ventle kad daješ gas-e ti mali davači imaju šarafić na sebi koji se popusti i onda njega zakreneš u desno ALI MALO-tako i drugi-
PAZI DA NE PRETERAŠ-JER ZBOG PAR KONJA VIŠE NEVRIJEDI SJBT MOTOR DA TI SE RAZLETI ::lose:: ::lose::
OPET PONAVLJAM TO JE ::lose:: ::lose:: ::lose::
 
kubikazu ces vremenom povecati kad klipovi izhabaju stublinu :D :D
ma kao da radis chip tjuning povecaces mu odtok goriva na pumpu,sa pumpe na dizne u stublinu tako da ces dobiti obrtaje i koji :sjasi:
 
POVEĆAO KUBIKAŽU-a za broj obrtaja treba podesit regulator pumpe-e to je jbno-jer je regulator taj koji zatvara gorivo kad motor dodje na max- obrtaj inače bi se razletio-takozvana -IBERTURAŽA
 
slavonac je napisao(la):
dragane-problem ti je u ona 2 diska koji se šire kad stisneš kočnicu.
ili su puni prašine ili se zajelo ležište di su kuglice tako kad zkočiš ostanu potisne ploče(diskovi )rašireni
a kad malo kreneš nazad ili lagano napred onda lupi i okoči
a poluge se šteluju iznad doboša omah ispod poda kabine-mislim ključ 17 i 22- :cao:
i sta da radim?
nemoguce da se zajelo .... nov je majku mu 4 god....
 
možda je prašina od feroda ili su se oštetile kuglice-kako god bilo morat ćeš rastavit ::namigivanje::
a to znači da moraš taj šaraf kojim se šteluju otpustit skroz jer on je ušarafljen u te škare što šire diskove dok kočiš :cao:
 
teško ćeš moći sam da našteluješ., a da ne poremetiš nešto drugo na pumpi. ja bih je odneo bošisti da je stavi na sto i našteluje punjenje u određenim režimima rada. bar ja tako radim i to me košta od 15-50e u zavisnosti od broja cilindara. taman je i proveriš.
 
da lil neko zna kako se dobija vise snage na motoru od 80ks sa turbinom bez povecanja obrtaja i kubikaze jel se to moze nekako pumpa ili dizne podesiti da motor ima oko 90ks posto motor ima turbinu iz njega bi se moglo izvuci i 105 ks samo neznam kako se to radi i dali to moze da osteti motor?
 
Pa bas smo pricali o tome,nasteluje se na bos pumpi vece punjenje,stave se jace dizne a verovatno se i ugao paljenja dosteluje.
@genic
Necu sam nista raditi,ako mi nesto ne bude valjalo sa pumpom onda cu je nositi bosisti pa cu mu reci da mi i to nastela.
Dosao sam do zakljucka da bi t-40 na 2200 obrtaja imao 70 konja,jeste da on ima samo 1600 obrtaja ali tako visoki obrtaji mi ni ne trebaju posto mislim da nisu dobri za motor.
 
koji je po vasem misljenju bolji traktorski motor? motor sa 4 cilindara i turbinom ili 6 cilindara usisni?koji duze traje i manje trosi?
 
phoenixfendt je napisao(la):
da lil neko zna kako se dobija vise snage na motoru od 80ks sa turbinom bez povecanja obrtaja i kubikaze jel se to moze nekako pumpa ili dizne podesiti da motor ima oko 90ks posto motor ima turbinu iz njega bi se moglo izvuci i 105 ks samo neznam kako se to radi i dali to moze da osteti motor?
obično sve što nije tvornički - šteti motoru a svako povećanje pritiska na diznama- šteti pumpi i skraćuje joj vjek trajanja :cao:
 
@branko ne znam jel mešaš dž i đ ili e i a :haha:
@kiki nek se zove Traktor-Budž
ajd tamo otvorite temu pa da vidimo ko je stavio K&N filtere za vazduh u t.vinkovića
 
Nazad
Vrh