Servisiranje traktora

phoenixfendt je napisao(la):
koji je po vasem misljenju bolji traktorski motor? motor sa 4 cilindara i turbinom ili 6 cilindara usisni?koji duze traje i manje trosi?
Po meni je bolji 6-ak, jer turbina traži dosta pažnje i kvalitetno ulje a voli i otić, tako da.... A 6-ak što ima zvuk, uf... Dok turbo motori imaju i turbo rupu i sl. pojave...
 
i ja mislim da je bolji motor sa 6 cilindara i sa turbinom ako je vece snage, posto obozavam taj zvuk sestocilndricnog turbo motora,kao i zvizdanje turbine i to budi neku strast u meni obozavam to :D zato najvise volim dajcove MWM i mercedesove motore koji su i najbolji i imaju najbolji zvuk!!! :veseljak:: ::namigivanje::
 
phoenixfendt je napisao(la):
i ja mislim da je bolji motor sa 6 cilindara i sa turbinom ako je vece snage, posto obozavam taj zvuk sestocilndricnog turbo motora,kao i zvizdanje turbine i to budi neku strast u meni obozavam to :D zato najvise volim dajcove MWM i mercedesove motore koji su i najbolji i imaju najbolji zvuk!!! :veseljak:: ::namigivanje::

Ali dilema je bila između 4 clindričnog turbo motora i 6 cilindričnog atmosferskog.

I meni se sviđa turbo šestak

~Kiki~ je napisao(la):
Turbo rupa već prevaziđena ! :haha:

Kako? Ajde mi objasni, jer u autima postoje biturbo motori ili turbine s promijenjivom geometrijom ali u traktorima...
 
ljudi u pitanju je rus 820 i njegov sat za brzinu (digitalni) zasto ne pokazuje tacnu kilometrazu u 8 brzini pri 1500 obrtaja pokazuje 5-6 km/h...

Sta bi moglo biti a da nije sat? alternator ili tako nesto?
 
probaj kupiti novi digitalni sat pa ako ne radi i novi problem je negde na senzoru ili instalaciji
 
Ti digitalni brzinomeri pokazuju brzinu u zavisnosti od podešavanja osnovnih parametara (koje gume koristi i koji je model menjača) i to može da se menja pa ako ti je neko nešto tu čačkao - možda je zbog toga. To podešavanje je na nekoj pločici na instrument tabli koja je ispod nekog plastičnog poklopca. Ja nemam rusa i ne znam kako se tačno to podešava, video sam da ima u uputstvu kad je Bubiša kupio svog rusa. Što se senzora tiče nisam siguran da li impulse dobija sa alternatora ili ima poseban senzor u menjaču (pre će biti ovo drugo).
 
Pa senzor je samo senzor, nebitno sad kog tipa. On ne meri brzinu već samo daje impulse koje onda broji i procesira (u jedinici vremena) digitalni brzinomer i prikazuje dobijenu vrednost kao brzinu u km/h. Dakle senzor samo indikuje koliko se brzo okreće menjač, točak ili već na šta je namontiran.
Ako neko želi da ima digitalni brzinomer u traktoru najjednostavnije i najjeftinije je da iskoristi digitalni brzinomer za bicikl koji je na pijacama od 500 din. pa na više u zavisnosti od kvaliteta i mogućnosti. Senzor se postavlja na prednji točak i u brzinomer se upiše obim točka u mm (da , to nisam rekao, brzinomer treba da ima mogućnost unosa obima točka u mm a ne samo predefinisane vrednosti bicikl. točkova) i stvar je rešena. Odmah imate i kilometražu (ukupnu i distancnu), sat , štopericu ... Dopuštam da bi verovatno trebalo preraditi senzor na neki induktivni ili sl.
Ja sam jedan takav (neki najjeftiniji sa pijace) uzeo baš za ovu namenu još pre dve godine ali do danas nisam našao volje da to namontiram na traktor (stavio sam ga na bicikl i sad mi se ne skida sa njega).
(Ako postoji prednja vuča onda bi dolazilo do greške usled proklizavanja a što uostalom ima i kod svih drugih fabričkih brzinomera osim onih koji rade na radarskom principu. Takođe ovo bi moglo biti jednostavno rešenje za proveru onih lovačkih priča da neki stari traktori idu i 50 na sat.) :cool:
 
signal sa alternatora nije precizan donekle jeste za obrtomjere,
malo se istrosi remen i odmah laze ::namigivanje::
 
Nazad
Vrh