Savet oko kompa!

То је дуал цоре процесор сасвим ок ,види само за ту плочу који рам ти треба
 
Ssd stavis da na njemu stoji windows a sata stavis 1tb za podatke.
Komp progleda kaf mu stavis ssd, da ne verujes koliko je usko grlo hard disk.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ekran 15.6 ili jos bolje 17
Najvise mi treba za surf,filmovi,i da moze lepo da koristi vise programa od jednom. Zeni nekad treba za firmu,kad joj sluzbeni ostane u firmi.
 
Bez 17 incha nemoj ni gledati,a obavezno uzmi sa ssd ,potpuno drugi laptop sa njim,ja moj nisam mogao prepoznati kad sam mu izbacio hdd i ubacio ssd.E sad ja nzm jel moze na laptopu da ima i ssd i hdd,mislim da ne moze ,no nisam siguran.Uzmi sa ssd-om ,a koristi eksterni hdd za njega.
Inace ako im je isti kvalitet ,preporucujem Hp da uzmes,imam ga od 2009-te ,koristi se dosta i sem sto mi je hdd jednom stradao u njemu,sto nema veze sa laptopom,sve ostalo radi odlicno do dan danas.
 
Moze ssd i hdd u isto vreme , imam na laptopu starom 9 god.
Kupio pre neki dan i dan danas je pojam za dosta laptopova.(nekad kostao 2000e)

hp dv8 1190ez
18" 1920x1080 , i7 , 8gb rama

Platio polovan 130e, kupio novu bateriju 20e i prezadovoljan.

Trebalo mi za video klub nesto da tera da se mogu kaciti televizorima i tabletima.


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Pa zavisi koje sajtove i koliko tabova otvaras odjednom.Za sada jeste za neke osnovne radnje ali za kasnije moze biti usko grlo.

Sajtovi i pretrazivaci su sve zahtevniji. Dosta se gura u pretrazivac korisnika.
 
Znači onda da gledam 8GB. Pitao sam zbog toga što komp ima dva slota za memorije, pa onda moram uzeti memorije da su po 4GB komad.
Još jedno pitanje, ako se koriste dve memorije, istog kapaciteta i brzine, ali ne uparene tj. od različitih proizvođača - da li to smeta mnogo?
 
Ja sam imao situacija da neke igre nisu htele da rade sa razlicitim memorijama, izvadim jednu proradi, od tad samo uparene, bolje kupi jednu od 8. Nemoj ga skrnaviti sa razlicitim

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Gledam oglase za polovne DDR3 memorije i često nailazim na memorije za koje piše da su servere. Da li se te memorije razlikuju od onih za desktop računare, tj. da li bi te memorije mogle da se upotrebe za običan PC? Vidim da su jeftinije od ovih za koje piše da su za desktop računare...
 
Ne mogu, iz razloga jer nisu memorije kompatibilne sa pločama. Serverske memorije imaju ECC standard dok obične imaju non-ECC standard.
 
Kolega uzmi obicnu ddr3 memoriju,ne za servere.
2x4gb uzmi iste,ssd disk obvezno jer komp leti u usporedbi sa obicnim.
Sad to vise nije skupo pa koliko ti financije dozvoljavaju,toliko uzmes.
 
Da, tako i ciljam nešto. Samo nisam znao ovo oko serverskih memorija.
Od jednog je ispalo da sad sklapam dva računara, jedan za roditelje, a drugi za sestrinu decu. Našao sam dva identična računara, oba imaju kućište, napajanje, matičnu, procesor i dvd. Za oba treba da kupim još memoriju, hdd, i ssd. SSD ću gledati da uzmem nove, a sve ovo drugo sam uzeo ili još tražim polovno. Tako mi mogućnosti dozvoljavaju, ali trebalo bi da i tako zadovolji potrebe...
 
Nazad
Vrh