Savet oko kompa!

@ ratatatui

Imao si srece.Preko 50e se naplacuje carina i pdv.A znaju da naplate i ispod pa dok se cimas sa njima oko toga presedne ti sve.
 
Imao sam na poslu situacija da adapter od korisnikovih bokseva daje 12v na prazno , ali kad ga ubodes u box ni kvrk, ni lampicu ne upali.Tako da probaj to.

Ako ne radi ne vredi ti ga otvarati, nemas sta videti , sve smd komponente sitno.
Ja sam moj otvarao i lemio konektor za externu antenu.

Jer sa fabrickom antenom nije hteo da predje 10-15mbit u susednoj sobi ruter.Sad ide do 90 mbit na speed testu.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Probao sam sa drugim adapterom i opet ga tv ne vidi. Onda sam nekako uspeo da ga otvorim (žabice), i unutra je toliko sitno da ni sa naočarima ne vidim ništa. Ipak, nekako sam uspeo da izmerim napone na dva tranzistora u okolini naponskog džeka, i postoje naponi 5V i 3.3V (3.29V), led na uređaju svetli, tako da dalje ne mogu više ništa da uradim.

Eto, čisto za informaciju, box je Mini M8S, 2/8 GB, unutra je procesor Amlogic S905X.

U početku sam ga koristio za KODI, a kasnije sam isključivo gledao YouTube, i eventualno po neki film sa eksternog hard diska preko neke plejer aplikacije. Meni je to odgovaralo jer nema šuma od ventilatora kao kad kompa, i mogu da se prebacim u horizontalu i gledam sa televizora... :)
 
Mozes naci polovan htpc za malo para dosta sposobniji od android boxa.Nabavio sam jedan za 6k otac ga koristi.
 
Još kad bih znao šta je to htpc? :ppozdrav:

Slabo sam ja verziran u te nove tehnologije, kompjutere, internet i medijske uređaje. Ja sam još lampe učio u školi, a ovo novije je prošlo pored mene. Takođe nisam razumeo jedan od tvojih prethodnih postova ("iptv liste i oscam + vu zero"). Iptv liste još i znam šta je, ali ovo drugo ne...
 
htpc je home theater PC racunar koji sluzi za multimediju, torente... a moze i kao obican racunar. https://en.wikipedia.org/wiki/Home_...C,and sometimes video recording functionality.

Iptv listu koristim na smart tv moze i na racunaru.Ubacis listu jednom na server aplikacije i gledas televiziju.


VU zero je setupbox na koje mozes da koristis i iptv liste i gledas satelitsku televizju.Oscam je softver za dekcripciju satelitskih tv kanala na setupboxevima.Gledanje plcenih kanala za sicu.
 
Imam pitanje za kolege. Spominje se tv preko interneta. Koju koristite i kako ste zadovoljni? Takodje koliko vam naplacuju mesecno/jednokratno?
 
Нашао сам за 10 € месечно, неколико хиљада канала, постоји неколико секција програма. Најновији филмови, може да се бира година снимања, спорт какав ти падне на памет итд. И чини ми се да треба нов ресивер.
Ово не иде преко кабловског оператера.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
@ bojcetic

Ako mislis na crno ja koristm gotit, kazu da je dobra i king mozda jos jedna od jeftinih.Koliko para toliko muzike.Ove su 15$ godisnje dok imas za toliko i do 80$ mesecno.Sve diktira cena.

@ sapatnik

To uglavnom imaju sve liste ,nemora stb ako imas smart tv nekog boljeg brenda.Koristim siptv koje je za stalno 5.5$ ima i jedan solidan app free.
 
Ja imam za 10e mesecno oko 1000 kanala, i video klub 2000 filmova.

Znaci sve sto postoji od kanala,ubacuju sad polako i 4k kanale.
Radi super.Nema ugovorne obaveze ni nista.Uplatis mesec dana i gledas.Kad neces ne uplatis nikom nista

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ja imam za 10e mesecno oko 1000 kanala, i video klub 2000 filmova.

Znaci sve sto postoji od kanala,ubacuju sad polako i 4k kanale.
Radi super.Nema ugovorne obaveze ni nista.Uplatis mesec dana i gledas.Kad neces ne uplatis nikom nista

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
Jel treba nešto od opreme i koja je aplikacija u pitanju?
 
Uzeo bi neki osrednji laptop do 50000.00-60000.00
Bitno mi je da ima veci hard disc i normalnu brzinu.
Ako moze neka preporuka?
 
Интересује ме да ли плоча Гигабајт HМ310 H 2.0 подржава 9-ту генерацији процесора ,i3 9100F 3,6 ghz
 
Aj' da i ja nešto pitam u ovoj temi, davno nisam... :)

Uzeo sam neki polovni komp ( Lenovo ThinkCentre M71e ) sa procesorom Intel CORE i3-2120 CPU 3.30GHz. Komp je namenjen roditeljima koji tek treba da nauče da koriste komp, i koji će služiti samo za surf. Da li je taj procesor vec zastareo za tu namenu? Komp nema RAM i HDD, to treba još da uzmem (polovno naravno), a grafička je integrisana. Kupio sam ga za oko 30e.
 
Aj' da i ja nešto pitam u ovoj temi, davno nisam... :)

Uzeo sam neki polovni komp ( Lenovo ThinkCentre M71e ) sa procesorom Intel CORE i3-2120 CPU 3.30GHz. Komp je namenjen roditeljima koji tek treba da nauče da koriste komp, i koji će služiti samo za surf. Da li je taj procesor vec zastareo za tu namenu? Komp nema RAM i HDD, to treba još da uzmem (polovno naravno), a grafička je integrisana. Kupio sam ga za oko 30e.
Trebalo bi da bude dovoljno sto se procesora tice, pod znakom pitanja je ta integrisana graficka koja je snage.Na primer ja jos uvek koristim komp kupljen 2008. AMD Athlon 2.4 GHz Dual Core procesor sa 2GB DDR2 memorijom i hardom od 160GB. Instalirao sam Linux na njega i za surfovanje na net ili da pogledam neki film na njega vise nego dovoljan.

EDIT

Sad sam nasao specifikacije integrisana graficka je Intel HD 2000, za tu namenu ce da sluzi. Komp koristi DD3 memoriju na 1333 Mhz mislim da to jos uvek mozes naci novo, a umesto HDD-a mozes kupiti neki SSD od 120GB.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh