Savet oko kompa!

2 miksan

Не преферирам посебно ни једну марку, а монитор се користи за сурфовање, тј. читање/писање текста и покретне слике, тј. "Јутјуб" и филмове и серије са торента, без неке жеље за ХД резолуцијама. И то је практично све за шта сам у последњих 7-8 година користио монитор. И био је то буџетни монитор са ТН панелом, за кога нисам имао ни једну примедбу, нити ми је умарао очи. И управо тај монитор је сада мени неки еталон да неки нови не буде лошији (у смислу, да ми даје лошију слику) од њега.

"Веса" качење ми не треба, али VGA конектор треба (ако има додатне друге конекторе - није проблем), јер ми је матори "компИјутер" има само VGA, а како сам јесенас заменио вентилаторе на њему и сад је тих, имам намеру да га користим "док му точкови не поотпадају".

А које паре мислим да дам за њега? Личи ми да за до 150 ојра може да се нађе не мање добар монитор од досадашњег, а избор је реално огроман, да ни нека препорука од "живог човека" не помаже претерано. ...Премда нешто и не журим да се поновим јер сам привремено "у игру убацио" стари ЦРТ "Самсунг" 753 DFX и осим 3:4 формата монитора од кога сам одвикао, нешто се и не буним какву слику даје. :)
 
Od svega nabrojanog, flicker free je bitan za zamor očiju, ostalo je nebitno i ne utiče na zamor očiju ako se ne igraju igre. Možda i panel ima uticaja, u smislu da ne bude smearinga. Filter plavog svetla je softverska alatka, sync nepotreban ako se ne igraju igre.
@daner ploča skuplja od procesora, a njene mogućnosti neiskorištene trenutno. Čekaj, ti si sada uzeo taj procesor?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Da uzeo sad cpu i plocu, imao amd fx6350, utopio dobro moju plocu GA970ud3p i taj fx i dodao malo.

Razmisljao sam novo da uzmem ali predomislio se.Novo ovih mogucnosti je dosta skuplje.

Bice ploca iskoriscena samo da graficku uzmem :)
Nema svrhe da clockujem cpu kad grafika vuce rucnu.


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da uzeo sad cpu i plocu, imao amd fx6350, utopio dobro moju plocu GA970ud3p i taj fx i dodao malo.

Razmisljao sam novo da uzmem ali predomislio se.Novo ovih mogucnosti je dosta skuplje.

Bice ploca iskoriscena samo da graficku uzmem :)
Nema svrhe da clockujem cpu kad grafika vuce rucnu.


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
Mislim da si pogrešio sa izborom procesora i ploče, za te pare si mogao da uzmeš nov ili polovan Ryzen set koji je mnogo noviji, ima više jezgara i ima iste ili bolje performanse. Mislim na R5 2600.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Iste su mu performanse a broj jezgara nije toliko bitan jer masu igara podrzava samo 4 jezgra gde je ovome i7 sva snaga.

R5 2600 je nov 20.000 din polovan nema, sa nekom budget plocom 10.000 i + memorija izadje to 10.000 vise para za slicne ili iste pefrormanse jedino sto je novo.

Ali posto sam ja moju plocu i cpu dao i dodao para ja nisam imao kes-a 30-40.000.Da sam imao kesa znao bi biti pametan :)

Za ovu plocu gledam polovnu traze 140-150e , nema je ispod, a cpu je 17000 din polovan u oglasima.

Neka par meseci pa cu tutnuti u oglase na leto ,prodati i uzeti nesto novo.Bilo mi povoljno pa sam uzeo.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ali radnja koja ga prodaje nije bas normalna.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Iste su mu performanse a broj jezgara nije toliko bitan jer masu igara podrzava samo 4 jezgra gde je ovome i7 sva snaga.

R5 2600 je nov 20.000 din polovan nema, sa nekom budget plocom 10.000 i + memorija izadje to 10.000 vise para za slicne ili iste pefrormanse jedino sto je novo.

Ali posto sam ja moju plocu i cpu dao i dodao para ja nisam imao kes-a 30-40.000.Da sam imao kesa znao bi biti pametan :)

Za ovu plocu gledam polovnu traze 140-150e , nema je ispod, a cpu je 17000 din polovan u oglasima.

Neka par meseci pa cu tutnuti u oglase na leto ,prodati i uzeti nesto novo.Bilo mi povoljno pa sam uzeo.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
R5 2600 je 16k nov u radnjama, 115 evra je nov na KP. Ploča neka od 70 evra, jer ne radiš overklok tako da ti je nepotrebna bolja ploča osim ako nećeš ubacivati M.2 SSD.
Nek te služi dugo stari i7 sa nepotrebno skupom pločom.
Vidim da na ovom forumu nema svrhe ni pokušavati da se nekome pomogne što se tiče informatike, jer svi znaju najbolje :)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Trebalo bi mi mala pomoć na Polovni automobili mi pre nekih 3 nedelje kad sam pokušavao da postavim oglas izbaci Pravila i uslovi korišćenja i ne mogu nikako da otkloni čim otvorim odma ispiše i ne može se ništa raditi ni tražiti u oglasima.
 
Trebalo bi mi mala pomoć na Polovni automobili mi pre nekih 3 nedelje kad sam pokušavao da postavim oglas izbaci Pravila i uslovi korišćenja i ne mogu nikako da otkloni čim otvorim odma ispiše i ne može se ništa raditi ni tražiti u oglasima.
Probaj prvo sa ctrl+skrol na mišu povećavati i smanjivati sliku dok ne dobiješ negde x za izlaz iz pravila.
 
Stigla nova igracka :) :)
fde9158b8ab12070cb2b643995add8e1.jpg


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
3600x? Je ovaj RAM samo 2666MHz? Nadam se da ćeš overklokovati na 3000MHz jer Ryzeni vole brz RAM.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Vole,ali nikome od nas nije potrebno to,radice i previse brzo sa tih 2666mhz.Samo bez bar 16gb rama nema posla.
 
Ako se vodimo time, onda nije potreban ni 3600x već 1600AF, čak nije potreban ni X jer je mala razlika u performansama u odnosu na procesor bez X.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ma utopio i7 i onu sabertooth plocu i 16gb ddr3 , i za isti novac kupio ovo novo :)
Jeste 3600x.

Uzecu ja ddr4 na 3600mhz i 16gb ali nije hica.Hocu i M.2 ssd , graficku itd.

Nakupice se , bar sam sa plocom i cpu miran 3-4 god.Ostalo cu polako dodavati.

Ma razlika izmedju 3600 i 3600x samo cooler jaci 95w vs 65w.
Samim tim sto je jaci cooler kloknuli ga 200mhz vise fabricki.

Nekih 2-3% je jaci sto je zanemarivo.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Odlično si prošao ako si za onaj komplet kupio ovaj, samo me zanima ko je onaj komplet kupio :D Ma taj X je samo bolji primerak 3600, mislim da ne vredi razlike u ceni u odnosu na verziju bez X. Koja je cena 3600x?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh