Savet oko kompa!

2600x,mislim da nema potrebe za jacim cpu za nas obicne korisnike.
 
Da li je taj 4770K overklokovan, s obzirom da je na Z matičnoj?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nije ,nemam potrebu u opste ,tera sve lagano.Ima zglavan hladnjak moglo bi se fino kloknuti 30 stepeni mu je sad radna.Radi coolermaster za sve pare.

Ali ne vidim svrhu klokovanja,da je na ivici da pokrene nesto pa da ga malo kloknem da bolje radi, ali ovako radi sve bez greske.

A i graficka mi nije neka saphirre 6870 tako da nista dobio ne bih, mozda kad graficku zamenim ali opet, ne bitno mi je dali izvlaci u igri npr 100fps fabricki ili 120 klokovan kad oko ne moze primetiti a ni graficka to sve ispratiti.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Koja je onda svrha kupovanja Z čipseta? Imaš solidan kuler, odličnu ploču i K procesor. Mogao bi overklokovati, osim ako ne koristiš računar samo za internet i filmove.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Svrha je crv u glavi :)

Realno nemam vremena za igre, kad nekad ugrabim vremena deca nagrnu oko mene hoce oni onda nemam volje .

Volim kad ima snage u rezervi pa sam miran duzi vremenski period.

Kad uzmem graficku zglavnu verovatno cu ga kloknuti, sad sa ovom nema svrhe jer trenutno je najslabija komponenta u kompu.

Ali to malo kasnije ,kad shvabica krene da pravi kockice :)

Nabavio sam i mikrotik 433ah ruter i na javnu adresu stavio , moglo bi se cukati igre uvece kad deca zaspu al nemam sa kim, koga god poznajem sve kante od kompova imaju.

Tj treba prvo probati dali bi se videli u igri , jer sa vpn kad se kacim na svoj ruter imam utisak da me kaci sa maskom /30 , a za igre bi trebalo /24 da broadcastuje po celom opsegu adresa.Moram to jos cackati.

Ako uspem mozete bilo ko iz foruma da se umrezite preko mene kao da ste u lan-u.

Moram cackati jos.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Uf moji kompovi su jedan 2007 drugi 2012 god. Oba kupljena low budget jer na poslu sam imao o trosku firme za programiranje. Moji kompovi imaju problem yt u 360p da puste a ne nesto drugo :ROFLMAO:
 
Oko hiljadu eura komp+monitor je za danasnji standard neki optimum,ako hocete da budete mirni bar 5-6 godina bez dodatnih upgrade-a i da naravno ne secka prilikom gledanja hd filmova i slicno.Komp oko 600-700 eura i ostatak kesa na monitor,naravno nova roba samo,nzm koliko bi kostalo polovno.
 
Људи, има ли неко препоруку за буџетни монитор 21,5-22 цола са VGA конектором, ил' је боље да питам - има ли монитора које је боље избегавати?
 
Savet , kad kupujete monitor zahtevajte da vam ga probaju odmah u prodavnici.

Imao sam 2x lose iskustvo, kupim nov donesem kuci mrtav pixel na sred ekrana, vratim ga nazad isti dan nece da ga zamene, kazu mora biti grupisano najmanje 3 mrtva da bi zamenili.

od taj izvadi ti njega prika iz kutije i u struju, ne interesuje me sto je nov

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Oko hiljadu eura komp+monitor je za danasnji standard neki optimum,ako hocete da budete mirni bar 5-6 godina bez dodatnih upgrade-a i da naravno ne secka prilikom gledanja hd filmova i slicno.Komp oko 600-700 eura i ostatak kesa na monitor,naravno nova roba samo,nzm koliko bi kostalo polovno.
Zavisi za šta se računar koristi. Ovo je možda tačno jedino za igre/video obradu i druge zahtevne aktivnosti. Za prosečne korisnike koji surfuju internetom i gledaju filmove, dovoljno je oko 300 evra računar+monitor. Ne treba svakome monitor od 200-300 evra :)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Мене је "Acer" служио 12 година и (изгледа) напрасно умро.

Свакако ћу желети да уживо видим не само модел монитора на кога "имам пик", већ и тај примерак кога бих да изнесем из продавнице, поготово што ће то бити буџетни модел "за широке народне масе", па могу да се очекују бедастоће попут мртвог пиксела.

Не, просто не пратим шта се догађа на тржишту, па не знам да ли су нпр. "Самсунг" и ЛГ коректни као пре десетак година или су се покварили, како се котирају монитори "хардверских фирми" типа ХП, "Асуса" или "Ејсера", где нестаде "Вјусоник", ко су сад па АОЦ, "Ијама" и "Леново" (добро, карикирам сад - није баш да нисам чуо)... ...А хтео бих да знам који је то сасвим коректан монитор који траје дуже од гаранције.
 
Ijama je vrlo jak brend, valja japanci ako se dobro secam.Aoc isto za preporuku.Takodje benq, dell, lg ...

Zavisi zasta koristis monitor, budzet da li moze jos nesto od konektora?

Od panela izbegni TN gledaj da je fliker free i da ima blue light filter.Da li je potrebano vesa kacenje?

Mozda aoc I2481FXH ili lenovo li2264d.
 
Preporuka za Asus kao brend. Sluzi LT od 2007, sada cerkica gleda na njemu Pepa Prase. Pao je milion puta i nista mu. Sistem treba da mu se uradi vec par godina pa nikako. Gasi se na power dugme i pali tako. Baterija je otkazala pre 5-6 godina od tada je nakacen na struju stalno. Bas me zanima dokle cd izdrzati.
 
Monitor je bolje kupiti online zbog mogucnosti vracanja robe u roku od 14 dana.Sa panelima je uvek kocka.
 
Zavisi za šta se računar koristi. Ovo je možda tačno jedino za igre/video obradu i druge zahtevne aktivnosti. Za prosečne korisnike koji surfuju internetom i gledaju filmove, dovoljno je oko 300 evra računar+monitor. Ne treba svakome monitor od 200-300 evra :)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Druze za video igre mozda polovne komponente,nove ako uzimas bar 1500 eura samo komp kosta,ovo sto sam ja naveo je u stvari komp za surfovanje netom,gledanje filmove u hd,manje zahtevne igre,starije,daleko da je za video obradu i triple A igre novijih naslova.A inace svako ko ceni svoje oci nece ni pogledati jeftine monitore.
Za 300 eura komp i monitor,ja bez ljutnje ali ne mogu ni da zamislim kako je to moguce,mozda polovno mislis ?.300 eura kosta samo neka low-mid range graficka kartica za komp.
 
Mislim da malo preteruješ, 1500 evra je apsolutno nepotrebno za video igre jer u full hd možeš da se naigraš sa konfiguracijom od 600 evra, sve novi delovi kod nas kupljeni. Naravno, ako želiš veću rezoluciju, potrebno je više novca.
Navedi mi šta bolje ima monitor od 300 evra u odnosu na onaj od 100 što se tiče uticaja na zdravlje očiju.
Za surfovanje internetom i gledanje filmova je dovoljan APU.
Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Zavisi samo koliki je ko bolesnik za tehniku :)

Ja delimicno polovan komp nmg sad da sklepam za 500e a ne nov za igre.

Plocu sam uzeo za 130e ,cpu 120,memorija 50e nova 8gb , ssd 40e, grafiku planiram neku polovnjacu za 120-130e , napajanje 120e seasonic , hladnjak coolermaster 40e
Kuciste sam imao.

I da komp bude solidan nista preterano i da se ne cuje kad se upali.Coolermaster vrti na 600-700 obrtaja , da nema lampica ne bih znao dal je upaljeno kuciste, seasonic isto besumno napajanje.

Moze komp i za 300 nov ali to je igracka.

Samo za surf i video, mozda poneku igru od pre 6-7god.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
IPS paneli,blue light filter,flicker free,freesync ili g-sync i drugi,sve ovo utice na smanjenje zamora ociju i tesko da monitor od 100 eura to ima,sem ako nije 15 incha mozda.
Sto se tice surfovanja netom,mislim da je to vecna diskusija sta je kome dovoljno,neko je zahtevniji korisnik,a neko manji,i to bi bilo to :).
 
Od svega nabrojanog, flicker free je bitan za zamor očiju, ostalo je nebitno i ne utiče na zamor očiju ako se ne igraju igre. Možda i panel ima uticaja, u smislu da ne bude smearinga. Filter plavog svetla je softverska alatka, sync nepotreban ako se ne igraju igre.
@daner ploča skuplja od procesora, a njene mogućnosti neiskorištene trenutno. Čekaj, ti si sada uzeo taj procesor?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh