Savet oko kompa!

Skini zvanicnu instalaciju sa linka koji ti je ostavio Philby.

Posle odes na ebay i kupis kljuc za 2-3$ dolara ima ih gomila.
 
Znaci win10 je besplatan tih mesec dana a posle trazi activation key ?.Mogu ga svi instalirati ?, ili samo koji imaju stariju verziju kupljenih windows-a ?.
Ovaj KMSpico sto je postavio @smilad,verovatno ima sanse da radi jer upravo sam naisao na njega na nekom torrent sajtu trazivsi takodje neke win10 da instaliram ,treba mi kroz par dana za komp...
 
@mirosti

Može i Office sa zadnjim aktivatorom na linku.

U principu na ovakav način Windows može uspešno da se koristi.
Treba znati da to ipak nije "Genuine" - legalna kopija Windowsa iako piše da je windows aktiviran.
Microsoft nije baš toliko naivan, tako da znaju oni, odnosno njihovi serveri koji je uredjaj legalan a koji ne.
Moguće je da takva verzija ne dobija automatski update i da neke druge manje bitne funkcionalnosti nisu dostupne.
Gledaju kroz prste, tako da može uspešno da se koristi, iako ne radi auto update ključna osvežavanje mogu da se urade ručno..
 
Koristim na laptopu win7 godinama i nikad nisam radio update,jel to toliko potrebno na toj win desetki ?.MIslim ako je neki smesan windows pun bagova gde svakih par dana trazi update onda da se drzim ja dobre stare sedmice.
 
@Arkadije
Sve je stvar ukusa, ali iz ličnog iskustva Win10 je do sada najbolji operativni sistem koji je Microsoft napravio. Sredjen, zaokružen..
Update u najvećem broju slučajeva ne pravi neke naročite izmene i unapredjenja što se funkcionalnosti tiče, ali je jako bitno
da sistem budem što noviji i unapredjen bezbednosti radi. Tu pogotovo mislim na radnje tipa korišćenja online bankinga, raznih logovanja, zaštite ličnih podataka..
U današnje vreme potencijalni napadači stalno rade na pronalaženju novih mogućnosti i propusta, a update i odgvarajuće "zakrpe" pored ostalog, to pokušavaju da ponište i zaštite.

Win10 je inače moguće instalirati bez Product Key-a. Funkcioniše jedan mesec bez ikakvih ograničenja, a onda počinje da dosadjuje tražeći da se aktivira. Ni tada to nije nužno, može se nastaviti koristiti bez aktivacije, naravno bez pogodnosti autoupdate-a, kao i što je možda najprimetnije promene pozadine na desktop-u, ne funkcionisanja nekih sistemskih aplikacija.
Uporan je sa tim zahtevima da se aktivira i to je praktično najveća manjkavost osim update-a.

Editujem pošto sam zaboravio da navedem. Win10 može legalno da se aktivira sa legalnim Product Key od Win7 ili 8.1 koji se nalazi na nalepnici na poledjini ili ispod baterije laptopa, tableta.. Znači ako imate legalan ključ za aktivaciju sarijeg windows-a naveden na toj nalepnici, možete uspešno da instalirate i aktivirate Win10 bez ograničenja!!

Kada se intalira Win10, pogotovo na starije mašine i to posebno Lap Topove, treba prethodno proveriti da li hardver zadovoljava, kao i da li za sve uredjaje postoje funkcionalni drajveri.
 
Poslednja izmena:
@AcA OPEL ,Кад год се ради било каква интервенција на лаптопу скида се батерија(акумулатор).Када се интервенише око екрана лаптопа прво се скине батерија па пажљиво растави пластика екрана( често пута мора да се скине и горњи део све са тастатуром)скине опет пажљиво сам екран,па чистим немасним прстима одвоји флет кабл,опере алкохолом,осуши па врати.Понекад је у лошем контакту реч.Ако није узме се други екран са истим конектором и проба.Ако ни проба не даје добар резултат нека од графика или припадајућа графичка меморија није исправна.У том случају поправку поверити специјализованом сервису. који поседује опрему и нове делове за такву весту интервенције.
Нестручна самопомоћ уме да направи скупу штету.
 
Deda Lala, da li su ti konektori standardizovani ili kako to ide? Da li postoji sansa da TOSHIBA i HP imaju iste konektore za flat pa da tako proverim da li je do njega?
 
Постоје два основна типа екранских панела:TFT и LCD а има и других који су скупи до веома скупи и код нас их има јако мало па их нећу помињати.Производе их углавном Филипс и Самсунг и мери се дијагонала панела а ређе дужина и ширина .Веома је важна величина конектора у који се улаже мушки конектор флет кабла.Може бити 30 ,40пина а ређе и 28 ,32 ,38, 42 пина.Једино је важно ово наведено а ко је произвођач је небитно.
Када се окрене панел екрана од позади све пише:и димензије и величина конектора и који је тип па и дебљина панела.Наравно и само качење одн.начин монтирања је важан податак.
Свака Људска јединка је способна да усвоји свако Знање да га увежба и ако тело може да нешто уради ето Мајстора.
Но, поновићу.Понекада је много јефтиније поверити специјализованом сервису који има компоненте за заменуда то уради.На уграђене делове иде писмена гаранција с печатом .Наравно,сервис не ради ништа џабе.
 
Malo se igrao danas,menjao plocu i cpu.

Napatio se ko isus, nije htela da baci sliku posle prepakivanja.Ali iskopao sam problem.

Imao sam 16gb ram-a ali nisu isti moduli.
Isti je proizvodjac ali brzine nisu.
2 modula 1866mhz i dva 1600mhz.

Na prosloj ploci radilo normalno, na ovoj sabertooth nece ni da mrdne, ne dozvoljava izgleda razlicite memorije.

Tako da ako vam nekad bude crn ekran posle ubacivanja memorija, i cak kad crkne memorija imao sam situaciju da nema slike, ventilatori vrte a nista na ekranu.

"Ne znam zasto sam vam ovo ispricao u svakom slucaku me skodi".
3958e78b73bdf85e3be0223d3ac00416.jpg
31bc3c28f7ae1da06e091f190e458229.jpg


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Pokusaj jos jednu stvar. Ubacis prvo sporiju memoriju, potom u Biosu ako ima opcija ogranicis da upravo brzina te sporije bude maksimalna brzina, onda ubacis brzu naknadno. Mozda upali, a mozda i ne. Samo razmisljam na glas. :riba:
 
Радни такт меморије су различите ,ако се и стави та опција на макс.брзину опет се разилазе треба пробати ову другу што је бржа смањити на такт ове спорије да се усагласе пошто су истог произвођача зна да упали.
 
Treba plocu da "fizicki" radi na nizim taktovima, tj da u biosu mu zadas tu nizu frekvenciju. Neke ploce jednostsvno same nece da odrade pa je to resenje.
 
Pa to sam i napisao. Da se radna brzina (frekvencija Hz ili 1/s) stavi manuelno na nizu i onda ubaci brza memorija, jer memorija moze da radi na nizoj frekvenciji od maksimalne.
 
Mislis 2600-2866 ?.Sto ih ne OC?, sam moje ddr4 HyperX sa 2666 digao na 3000 kad sam sklapao komp,najvise zbog ryzen cpu-a koji voli brze memorije,sad mi graficka bottlenecking sve ostalo lol,treba mi neka gpu od 400-500 eura da bi sve bilo ''balanced'' manje vise.
 
Jok mislim na 1866mhz.DDR3 je memorija, 4-gen i7 4770k.

Nisam naisao sta ne moze da pokrene i da tera u fullu, pa nemam potrebu da menjam.

Radi i ovo ko munja.

Koji je kod tebe ryzen? Meni se svidja 3700x ali nemam jos potrebe za tim.

Hocu jos graficku da zamenim pa sam miran opet neko vreme.

Pazi dugme na ploci BIOS




Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
d27102817b9d8486f826e8d5c541687a.jpg
 
Nazad
Vrh