Savet oko kompa!

Nema:
b20f22edeb142190d0fe149ebc02da44.jpg
e33be393067d5d631b2ea78b2c0e4cb9.jpg


I dalje stoji pitanje kako da povećam font?
 
Jedino da koristiš neku stariju verziju koja ima tu opciju. Ne gubiš ništa ako budeš koristiti neku od starijih verzija.

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk
 
@AcA OPEL

Da li sve komponente imaju normalnu radnu temperaturu?
Odnosno da li svi ventilatori rade normalno i imaju potreban broj obrtaja?

Moglo bi biti da ventilator grafike ne radi kako treba pa se kartica pregrejava.

Da li možeš ručno da predješ sa upotrebe jedne grafike na drugu?
Da li ti se problem dešava u radu sa obe kartice ponaosob, ili samo jedna to ispoljava?

Pokušaj ako nisi da koristiš jednu ili drugu karticu nezavisno.
Nije logično da obe kartice u isto vreme imaju istu smetnju.
Ako se tako dešava, može biti nešto sa ekranom onda.

Ako ništa ne daje rezultate, trebalo bi otvoriti Lap Top, pa izvući grafike iz kontakata sa matične, očistiti ih, pa ponovo vratiti nazad.
 
Aca Opel
Uz sve sto je Smilad napisao. Zakaci monitor na VGA izlaz sa LT. Ako radi graficka nije, onda je display poblesavio.
 
I sta ce da radi ako nije graficka nego je monitor u pitanju ili nije monitor nego graficka ,ili deseto ,hardverskog tipa ?.Servis mu ne gine a mogao je 2 puta odneti do sada i dobiti ispravan laptop nazad.
 
A sto nebi sam locirao kvar , i bar im dao do znanja da zna nesto u vezi toga,da ga oni u servisu ne osisaju kao ovcu.

Kad vide da se malo razumes jedne cene su a kad vide da si operisan od tehnike onda sisanje pocinje

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Tako sto moze da se desi banalna stvar da kontakti samo su problem i da za 10 sekundi kad otvori resi sam. A cim je pitao pokusava sam da uradi.

Jos jedan hint: pokusaj smnjiti rezoluciju onda se nece pregrevati ako je to problem.
 
Do pregrevanja nije jer je uvek imao dobro hladjenje, a to se desilo cim sam ga ukljucio. Pojavi se ona pozadina i samo pocese postepeno ovde onde neke smetnje da se pojavljuju i malo se povecaju pa se malo smanje. Tako je za nekih 15-20 sekundi rasirio na ceo ekran.
Graficke on sam bira, odnosno koristi integrisanu, a kad je nesto zahtevno ukljucuje i ovu drugu. Probao sam i pokrenem inventor 2017 jer je zahtevan program i sve radi, ali smetnje i dalje prave problem. Tako da je malo verovatno da je grafika, nekako mi vise vuce na sam ekran. Da odgovorim kolegi koji se sekira mnogo da ako je ekran zamenice mi otac jer on se bakce tim stvarima. U servis ga ne nosim.
 
@AcA OPEL
Moraš biti siguran da je računar sa pokretanjem "Inventora" prešao sa integrisane na napredniju grafiku.
Sigurno negde pod video/screen properties možeš to da ustanoviš.
Trebaš biti potpuno siguran da se sa obe grafike isto ponaša.

Takodje, kao što je @bojcetic naveo, bilo bi dobro da priključiš na neki od video izlaza dodatni monitor pa da vidiš da li je i sa njim isto.
 
Evo tek sad sam dobio vreme da prikljucim monitor na lap top. Na monitoru slika bistra kao gorski potok. Znaci nesto ekran laptopa zeza. Ne znam da li je moguce sam ekran da tako otkaze ili su neki kontakti?
 
Pitanje za ovdašnje 'hakere':
Treba mi Win10 i neki programi. Dali je Torrent i dalje najbolji izvor ili ima bolja opcija.
Naravno treba mi i crack..
Dali antivirus treba da je jači nego uobičajeno.
Trenutno koristim legalni Win8.
 
Aca Opel
Problem je do monitora. Prvi scenario flat kabel ostecen i signali se mesaju. To se desi na prevoju kad monitor otvaras i zatvaras pa to sazvace. Drugi scenario je da sam panel je crkao.
Korak 1. Otvaraj i kada izvadis flat kabel odmah ces videti da li ima ostecenja ili nema. To nije skupa komponenta i da ti se imalo ucini da je tu problem ja bi ga zamenio. 75% sam siguran da ce ovo resiti problem
 
Bojceticu mene zanima da li taj kabal moze da otkaze kao ovo kod mene sto se desilo? Meni laptop nije ispao, cvrst je kao stena. Kako je mogo odjednom da se sazvace? Bice izgleda da je panel. Vec sam naso polovan, ali provericu svakako i ovaj kabal. Mada, nesto razmisljam mozda je i neka kondenzacija pa da to pravi problem.
 
Ako je legalni win8 samo skini desetku sa zvaničnog sajta i uradi update ili instaliraj nanovo. Prepoznaće sam konfiguraciju i imaš legalnu desetku.

Bojim se da neće moći.
Laptop sam kupio sa legalnom 7-micom i nadogradnja na 8 je nekako prošla, ali na 10 sigurno ne ide.
Jedina opcija mi je za sada desetka koju ovde koriste široke mase, da ne kažem nelegalan:giggle:..
 
@AcA OPEL
Biće da je @bojcetic u pravu. Verovatno je u pitanju flet kabel. On se ponekad ako je takav kvalitet pohaba sam od sebe, odnosno izlomi od ciklusa otvaranja/zatvaranja.. Kod mobilnih telefona na preklop je to bio čest problem. To nije skup deo i da nije on nije veliko ulaganje. Treba probati prvo njega zameniti.
@mirosti
Najbolje je skinuti Win10 sa Microsoft sajta, @Philby ga je več postavio, a onda uraditi aktivacju nekom od sledećih metoda sa linka:
 
Videcu narednih dana kad dobijem vreme da ga otvorim i pogledam kabal. Ako nije do njega da kupujem onda polovan ekran i da zamenim. Mada imam jos stariji laptop od ovog i kod njega se do sad nije pohabao kabal. Mislim da su kvalitetni TOSHIBA i HP.
 
Nazad
Vrh