Savet oko kompa!

Da resim misteriju.

Jedna slika 1000 reci
f4cf3cb6ac59a76e64dd9e507d1567f1.jpg


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Opet problem sa laptopom. Sad sa slikom odnosno ekranom. Sve se vidi kao ono ranije na TV kad je losa slika. Kad pustim YT na snimcima se pojavljuju i dugine boje.
Inace je laptop bio u toploj sobi, pa je iznesen i ubacen u kola i malo provozan i iznesen i ubacen u hladniju prostoriju. Onda ga upalim i odma jer sam izgleda velika pedanterija rukavom prebrisem ekran. Onda se pojavljuje pozadina sa vrlo malim smetnjama i postepeno se povecavaju i sad tako stoji. Sta bi moglo biti i sta mi je ciniti?
 
Iskopao sam neku sliku usb hard diska sa neta gde je isti konektor kao kod mene, i vidi se šemica gde šta ide na koji pin. Pošto treba dva napona ne isplati mi se da se bakćem sa adapterom već ću samo izvaditi hdd iz te kutije pa ga koristiti direktno u kompu.

Uzgred, sumnjao sam da treba dva napona jer sam ja bio rasklopio taj prenosni hdd i potražio veze između ovog konektora i slota na kontroleru sa kog se uzima napajanje za hdd. I nisu direktno povezani, a i ova dva naponska pina idu na različite tačke na pločici kontrolera a nisu ni međusobno povezani tako da je bilo malo verovatno da ide samo jedan napon na njega.

 
@dukej
Da moguće je da su potrebna dva napona, ali ne mora da znači.
Trebalo bi utvrditi tačan model adaptera, i potražiti neku informaciju.
Zar ne postoji nalepnica sa podacima. nazivom proizvodjača?
@AcA OPEL
Prema opisanom verovatno da je problem sa nekim kontaktima grafičke karte.
Da li spojevi izmedju grafičke i matične, ili otkazuje sama grafička zbog slabljenja lema nekog čipa.
Prenos uredjaja i promena temperature dovode do takvih manifestacija kvara.
 
Ja sam mislio da je laptop i namenjen za prenosenje i nije mu prvi put da ga prenosim, zato mi i cudno da se to desi. Opet razmisljam jeste promena temperature, ali nije to drasticna promena. On inace ima dve graficke pa ne znam da li je moguce da je taj problem. Malo je verovatno da ga obe graficke zeznu, ako to uopste tako funkcionise.
 
@dukej
Da vrlo malo informacija, ali sam ipak pokušao da unesem u pretragu ove brojne oznake.
Dugački niz ne daje ništa, ali ova kratka oznaka N2870 ukazuje na to da se moguće radi o LaCie N2870 FA External HDD.
Uostalom taj naziv je naveden i na kružnim izbočinama sa gornje strane.
Za njega se pronalazi zamensko napajanje sa indentičnim konektorom.
U specifikaciji stoji da napajanje isporučuje 5V i 12V napon. Verovatno je raspored pinova kao na tvojoj fotografiji sa net-a.
Tebi treba ovakvo napajanje:
https://www.amazon.com/ABLEGRID-BIG-4-Pin-Adapter-External-Connector/dp/B071HHJF87
Cena je nešto ispod 30USD, ali je ono što sam našao skupa poštarina pošto šalje iz USA. Ima na Ebay-u, Amazon ne šalje ovamo.
Verovatno može napajanje i od nekog drugog eksternog hard diska sa takvim konektorom.
Našao sam jedno polovno kod nas na kupujem prodajem za 1000Din. Mislim da bi to odgovaralo.
https://www.kupujemprodajem.com/Kom...uciste-88942869-oglas.htm?filter_id=558756519
Evo ga još jedno 1200Din:
https://www.kupujemprodajem.com/Kom...D-fijoke--58940123-oglas.htm?filter_id=445999
A evo i kompletno kućište sa diskom gotovo indentično kao tvoje za 3200Din:
https://www.kupujemprodajem.com/Kom...-kao-casa-30625926-oglas.htm?filter_id=445999


@AcA OPEL
To je nova informacija da je Lap Top sa dve grafičke.
Tačno je da su to upravo prenosno računari namenjeni za nošenje, ali je istina i da te temperaturen promene svakako loše utiču i na njih pa vremenom veze kontakti stare, slabe, korodiraju. Lemovi postaju "hadni".. Sve se kvari, ako je kvalitetno samo malo sporije.

Pošto su dve grafičke u pitanju, moguće je da medju nima postoji nekakav konflikt.
Da li si skoro nešto instalirao, menjao u konfiguraciji.
Kako koristiš grafiku? Podešena je an auto pa računar pravi izbor?
 
Poslednja izmena:
Sto se grafike tice do sad nisam imao nikakav problem. Nisam nista instalirao predhodnih dana niti sam nesto cackao u konfiguraciji. Jedino ono sto sam pisao za onaj problemcic za wi fi. Racunar sam pravi izbor za grafiku, ja tu nista ne diram. Inace ga koristim za inventor 2017 i dok to radim pustim neku muziku na YT i to je to.
 
Aca Opel
Temeperaturna razlika kada sam ja ucio to na faksu do 5 stepeni je tolerancija za trenutno prenosenje, to ne znaci da ce na 6 stepeni razlike on crci, vec samo da to nije pozeljno raditi. Jako lose utice na lemove vlaznost vazduha, znaci kada ga iz hladne prostorije uneses u toplu i dok se jos nije aklimatizovao palis i pustas struju da tece a vlaga se nakuplja po LT.
Uslikaj telefonom kako izgleda ekran i proveri u device manageru da li ima neki konflikt.
 
Temperaturna razlika je trenutno bila i veca, ali na kratko. Za 10-15 sekundi je bio u kolima, a ona zagrejana na 26 i onda za nekih 30 sekundi iz kola u prostoriju na nekih 20 stepeni. Napolju bilo oko 0. Sad nisam kuci da uslikam, slikacu sutra.
 
Ne mogu da nađem temu o tapatalku pa ajde ovde da pitam, nije baš totalni off. Uglavnom, došao je update tapatalka i sad su se slova smanjila. Kako da ih vratim u pređašnje stanje? A vidim ima i još jedna opcija - gift ali to mi nije bitno za sad.
 
Ne mogu da nađem temu o tapatalku pa ajde ovde da pitam, nije baš totalni off. Uglavnom, došao je update tapatalka i sad su se slova smanjila. Kako da ih vratim u pređašnje stanje? A vidim ima i još jedna opcija - gift ali to mi nije bitno za sad.
U aplikaciji ides na settings/fontsize...

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 


Evo slike ovog mog problemcica. E, sad je problem sto se javljaju ove pruge kad slikam, a realno ih nema na ekranu. Jos i slika dodje maglovita jer mi telefon upadao u mleko pa od tad imam problem sa zadnjom kamerom. Ova druga slika je sa prednjom kamerom, ali nism mogo lepo da nanisanim ceo ekran.
 
Nazad
Vrh