Savet oko kompa!

Je l' zna neko šta ide na koje pinove priključka za napajanje od prenosnog HDD? (U sredini na slici.)

 
Ima li neko predstavu sta moze da bude problem da laptop nece da se poveze na wi-fi? Normalno je radio i uvek bi se automatski povezivao kad pre par dana nece, a pre gasenja je sve bilo kako treba. Problem je sto sad nikako ne uspevam da ga povezem.
 
Vidis li u device menager u opste wifi karticu?

Ako ne vidis vidi ima li unknown device.

Ako nema ni to riknula kartica.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Kakva je slika ak se poveže mesto monitira led tv?
Mnogi koriste ali ja nepreporucujem nije dobro za vid niti slika sa tv moze biti kao na monitoru.U upustvu za tv imas sa kog minimalnog rastojanja mozes da gledas tv, a to je veca razdaljina nego sa koje gledas u monitor.Kupi neki polovan monitor imas za 50-60e polovne 23-24" sa fullhd razolucijom.
 
@miksan ,moze i na led tv , samo mora biti veca rezolucija

Ne mozes na HD tv prikopcati jer je smesna rezolucija i bolele bi te oci(ako mislis da ga zamenis da ti sluzi kao monitor)

Ako mislis neki film da gledas onda ok jer sa vece daljine izgledace normalno.

cak ni full hd ( 1920x1080) shugavo izgleda na 32" .
Imam na plslu 27" monitor i fullhd , nije ostra slika kao na mom kuci na 24".

Da bi ti sluzio kao monitor uzmes bar 4k



Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ma nema to veze sa zdravljem nego mutna slika pa bole oci , kad je hd televizor i jos na 32" pa to piksele vidis bukvalno.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Nije da gledam tv svaki dan,ali imamo dole neki od 58''/150cm i ja ako ponekad pogledam Discovery i History, ne vidim nikakve piksele,slika je bolja nego na mom monitoru od 23''.Sem toga,sa koje vi udaljenosti gledate ?,nemas sta da trazis blize od 3 metra kod tih dijagonala,nije to monitor,a i njega drzim na minimum metar od ociju.
 
Za wifi karticu u 90% bude da si sa Function key slucajno ugasio. Obicno Fn + F2. 5% je drajver da je izgubio iz nekog razloga (virus, bad sektor na Hdd) i 5% je da je hadrver ima neki problem. Od hardvera veruj da je neisplativo bilo sta raditi sem zamene kartice. Pre 10 i vise godina smo menjali kondenzatore itd sada to vise se ne radi
 
Nije da gledam tv svaki dan,ali imamo dole neki od 58''/150cm i ja ako ponekad pogledam Discovery i History, ne vidim nikakve piksele,slika je bolja nego na mom monitoru od 23''.Sem toga,sa koje vi udaljenosti gledate ?,nemas sta da trazis blize od 3 metra kod tih dijagonala,nije to monitor,a i njega drzim na minimum metar od ociju.
Zakaci taj od 58" da sluzi kao monitor i ostavi pocetni ekranod windows-a pa ces videti, a te kanale sto gledas max su hd (1360x720) i to ako gledas kablovsku ili satelitsku.

Ako imas sbb ili mts to je sprdacina od slike jer se transhoduju kanali da bi manje mesta zauzimao stream jer ide preko interneta.( iptv).

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Bojceticu bice da si u pravu. Brisao sam prasinu sa upaljenog laptopa i verovatno tako iskljucio. Sad sam gledao i na f12 ima nacrtan kao neki predajnik i kad sam to pritiso pojavi se blutut i dobio sam povezivanje sa internetom. Tako da sam sad povezan na wi fi, ali mi preko onog signala stoji znak uzvicnik i ne mogu da koristim internet. Ono Fn+f2 ne daje rezultate. Mora da ima neka fora, a ja pojma nemam.
 
Fala Bogu i drugima koji su pokusali da pomognu, prorade internet. U device manager u jednoj kartici na jednom mestu sam pronaso da pise disable i prebacio na enable i onda mi je krenuo i protok.
 
Ah,taj internet,sta bi mi bez njega danas xd...gori je od cigara,heroina,speed-a i ostalih veselih praskova.
 
Je l' zna neko šta ide na koje pinove priključka za napajanje od prenosnog HDD? (U sredini na slici.)



Moram da citiram sopstveni post zbog slike, zna li iko makar kako se zove ovaj konketor u sredini? Ne mogu nikako da ga izguglam, da li je to konektor za napajanje ili je nešto drugo u pitanju? U pitanju je neki prenosni 3.5" hard disk. Kad ga povežem sa kompom samo preko usb kabla ništa se ne dešava, tj. disk se ne pali, znači fali mu napajanje a ne postoji nijedan drugi priključak osim ovih na slici.
 
@dukej

Verovatno da se radi o konektoru za napajanje. Neki eksterni hard diskovi imaju takve priključke.
Sad koji je raspored pinova, koja je voltaža, to bi trebalo naći u uputstvu za disk. Ukucaj tačan naziv modela, pa uradi pretragu da vidiš hoće li se pojaviti nešto korisno.
Dodatna konekcija za napajenje postoji zato što USB ne može da isporuči dovoljnu snagu.
Evo link ka mestu gde su imali sličnu diskusiju na engleskom:
Napon kod tebe verovatno nije 19V, ili možda jeste, ali to treba proveriti obavezno.
Pinovi su verovatno udvojeni, dva za +, dva za -.
 
Nazad
Vrh