Savet oko kompa!

Opet ja! :osmeh:

Kad pregledam neke portale na netu preko Mozile (samo nju i koristim) često ne mogu da vidim video klip iako je on u članku koji čitam. Evo na primer na ovoj stranici ne vidim video iako je on osnova članka: https://sport.blic.rs/zvezda-evroliga-2019/litvanska-skola-kosarke/em996sj

Pretpostavljam da mi nešto od programa fali (koristim Widows 7), ali šta? Ranije nije bilo problema sa ovim ali unazad neko vreme ne mogu da vidim klipove bez da sam nešto čačkao oko instalacija...
 
@dukej
Sa ovim konkretnim videom ima neka zavrzlama sa bezbedonosnim zahtevom.
Naime, pokušao sam da ga otvorim sa svežim Chrome browser-om ma telefonu, zapravo tu stranicu, i video se nije pojavio u njegovom okviru. Prebacio sam na desktop verziju sajta i kliknuo na video. Izašlo je obaveštenje da želim pustiti "protected content" - zaštićeni sadržaj i da će uslediti provera, logovanje sa gogle nalogom ako dozvolim. Kliknuo sam na Block i odbio. Iz nepoznatog razloga reprpdukcija je ipak otpočela.
U ovom slučaju nešto tu sa samim sajtom ne štima. Pokušava da identifikuje posetioca putem googla.

Inače, što se tiče reprodukcije videa generalno, odavno je u toku tranzicija sa Flash načina prenosa na Html5 video.
Ukoliko browser ne podržava novi standard, a site nudi jedino Html5 video on tada nije dostupan.
Pošto se Fladh još uvek dodta koristi, a on egzistira kap add on u browseru, treba uraditi update ukoliko on nije automstski, kao takodje i osvežavanje kompletnog browser-a.
 
Zasto ne koristis 10?

Nema neki poseban razlog. Ova sedmica mi je instalirana odavno i nisam je dirao sigurno dve godine, ako ne i više. Za desetku bih morao da nađem odakle da je skinem, al' da to bude neka free verzija (piratska, krekovana, butabilna - pojma nemam ni kako se kaže ni kakva treba da bude, slab sam kompjuterima). Kad sam promenio komp i prelazio sa XP-a na Win 7, neko od forumaša mi je dao link odakle da skinem tu free verziju Win 7, tako da sam onda nju instalirao i ostao sam na njoj do sada...
 
Linux je prevelik zalogaj za prosečne korisnike, iako mnogo bolje radi na slabijim mašinama. Ja sam počeo da koristim Linux pre par meseci, uporedo sa W10. Više mi se svuda estetski, ali nisam primetio da nešto brže radi. Primetio sam samo da su animacije lepše i tečnije. Planiram da uskoro pređem skroz na Linux, i konačno se rešim Windowsa.

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk
 
Miksane, to je još uvek nedostižno za mene.
@daner Počeo sam sa Mint Cinammon, pa Mint XFCE, sad sam na Manjaro XFCE. Manjaro mi zabode zbog overklokovanog procesora, ali mislim da bi to mogao da popravim drugim kernelom.

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk
 
Nije problem instalacija samog sistema, već podešavanje sistema. Nisam baš vičan oko terminala i toga.

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk
 
Prestala da mi radi tastatura na lap topu,tač radi normalno,u čemu je problem da nisam ja nesto zeznuo,isključio
 
Nazad
Vrh