Savet oko kompa!

Imam Telekomov ADSL i njihov modem ili ruter sa oznakom HUAWEI HG630 (ja ni ne znam kako se zove taj uređaj, niti za šta koji služi, pa ako neko ima volje neka proširi vidike nama iz zadnje klupe :osmeh: ). On sa zadnje strane ima četiri mrežna priključka. Prvi priključak mi je povezan na komp. Drugi i treći nisu bili korišćeni, a četvrti je povezan na televizor. E sad sam nabavio i Android Box i spojio sam ga na treći mrežni priključak. Međutim tako ne dolazi internet na Box. Probao sam i u drugi priključak - ista situacija. A ako ga spojim na prvi i četvrti priključak na tom modemu/ruteru (šta li je) onda Box ima internet.

Je l' zna neko zašto samo prvi i četvrti mrežni priključci spajaju povezane uređaje na internet, a drugi i treći ne? Može li se nešto učiniti da internet ide i preko 2. i 3. priključka jer eto imam više uređaja koji se povezuju na internet?
Tako je fabrički podešen da je LAN 1 i LAN 4 za internet a LAN 2 i LAN 3 za IPTV.

Najlakši način da se ne čačka / ne dira ništa oko podešavanja rutera (Pa da posle bude problema oko korišćenja mts usluga) da se uzme LAN Switch (Nije skup a jako je koristan). Primer povežete switch na LAN 1 i iz njega odmah imate 4 ili 7 slobodnih LAN portova (Pritom nema nikakve smetnje).

image5cd423805d370.png


Šta je Modem

ADSL modem je neophodan da bi telefonski saobraćaj mogao nesmetano da se odvija preko telefonske parice, ukoliko koristite ADSL internet, ili preko koaksijalnog kabla (kablovski internet). Modem je neophodan kako biste na internet mogli da se povezujete preko telefonske parice ili preko televizijskog koaksijalnog kabla.


Šta je ruter


Ruter razdvaja ali i povezuje dve računarske mreže. On omogućava saobraćaj između više računarskih mreža, zbog čega je ruter – mrežni uređaj. Jednostavnije rečeno – ruter u vašem domaćinstvu s jedne strane je povezan na internet, a s druge strane na vašu privatnu lokalnu mrežu. Zahvaljujući njemu, možete se povezati sa više uređaja na internet, bezbedno, budući da svi ruteri imaju neki vid integrisane fizičke zaštite.

Uglavnom svi uređaji koje dobijate nakon što se odlučite za neku od usluga kod provajdera zapravo predstavljaju spoj više uređaja. Dakle, kada dobijete uređaj za pristup internetu, on je najčešće ujedno i ruter i modem, a u poslednje vreme je i standard da služi kao WiFi AP.

Dakle, iako sada znate koja je razlika između jednog i drugog uređaja, zapamtite da prilikom opredeljivanja za neki od internet paketa, dobijate i ruter i modem u jednom uređaju.

P.S kliknite na sliku i odvešće vas direktno na stranicu od tog uređaja.
 
Poslednja izmena:
Ponovo je počeo da me zeza internet, malo radi pa malo ne. Gledam u taj adsl modem (MTS-ov HUAWEI HG630) i vidim gori led "DSL", ali ne gori led "INTERNET". Šta to znači? Da je povezan sa centralom ali da nema internet saobraćaja? Odnosno da nije problem kod mene u adsl modemu već u MTS-u?
 
Ponovo je počeo da me zeza internet, malo radi pa malo ne. Gledam u taj adsl modem (MTS-ov HUAWEI HG630) i vidim gori led "DSL", ali ne gori led "INTERNET". Šta to znači? Da je povezan sa centralom ali da nema internet saobraćaja? Odnosno da nije problem kod mene u adsl modemu već u MTS-u?
Узроци нестанка интернета
  1. ДСЛ линија пресечена
  2. Лош квалитет интернет везе
Проверите лампицу Интернет/Онлине на рутеру .

Ако лампица Интернет/Онлине не светли

Проверите ДСЛ лампицу на рутеру.
Ако је ДСЛ лампица искључена или трепери, а све остале лампице на претварачу су зелене, извуците телефонски кабл из рутера и зидне утичнице и проверите да ли су каблови и конектори оштећени, а затим искључите и поново укључите рутер
. Сачекајте неколико минута. Ако се ДСЛ лампица не упали или настави да трепери као раније онда техничка служба мора да одради провере

Ако је лампица Интернет/Онлине укључена

Могући проблем је:
  1. Бежична мрежа
  2. ЛАН кабловска веза
  3. Повезивање рутера са интернет серверима
У овом случају, потребно је ресетовати рутер

ВАЖНО: Враћањем на фабричка подешавања бришу се сва могућа подешавања која сте променили на рутеру , као што су назив бежичне мреже, лозинка за бежичну везу или прослеђивање порта .
Даћете ми у Приватној Преписци ваше Име и број фиксне линије и очекујте брзо решавање сметњи на опреми.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh