Savet oko kompa!

Naručujem redovno sa Ali-ja, između ostalog, i jedan "usb stick" , XIAOMI Metal USB 3.1 Flash Drive 128 GB ...
I da, tačno je, što veći kapacitet naručiš, veća je lagarija...
Ovaj moj od 128 gigabajta, ima stvarni kapacitet od 117 gigabajta...
I to je jedina mana koju sam do sada pronašao !!!
Odlično funkcioniše, u više programa sam ga testirao, par filmova i gomilu bezveze slika nasnimio na njega pa ostavio par meseci da vidim hoće li se sami obrisati, i nisu...
Za 3.33 US dolara , koliko sam ga platio (poštarina je bila gratis), i više sam nego zadovoljan !!!! 😃
Razlika u ceni takve "fleške" u PRC Kini i ovde, je drastična !!!!
Još nešto, budite spremni da se oprostite od novca i robe, Pošiljka redovno stigne u Srbiju, i tu nestane kao avioni i brodovi u Bermudskom Trouglu, svaka reakcija na Vaše angažovanje oko pronalaska Pošiljke izostaje, AliExpress redovno odbija refundaciju novca, te tako ostajete i bez Pošiljke (robe) i bez para !!!!
Ali-jeva garancija na refundaciju novca je čista prevara što se tiče isporuke, oni kao "garantuju" a pri reklamaciji Vam redovno sugerišu da je Pošiljka u putu i da će te je dobiti uskoro, zatim ističe rok od 2 meseca za isporuku, trgovac dobija novac, a Vi "šupalj nos do očiju"...
Registruju u sistemu " isporučeno" i tu se svaka dalja rasprava na tu temu završava...
Ruke su Vam vezane, i najbolje je, što ja i uradim, dam negativnu ocenu trgovine, i napišem komentar na ivici uvrede, za moju duševnu satisfakciju...
Meni se nekoliko, možda čak i 5-6 Pošiljki ovako "izgubilo"...
Naručujte robu koja nije velike vrednosti, ili one vrednosti koliko možete " prežaliti"...
Registrovan sam na Ali-ju već nekoliko godina... 😀
 
Poslednja izmena:
Nesto ovako mi je trebalo pa sam upravo narucio ,
Ako su slagali samo za 10gb onda je to odlicno .
Dzabe ovi drugi silni TB ako lazu .
Nego sta mislite o TEMU , skoro sam se registrovao i nisam jos poceo da narucujem .
Vidim da je sve isto kao i na Aliju ( kao da je neka njihova cerka firma )
 
Kolika brzina treba da bi se na tv-u gledala serija ili film snimljen na flešu? (TV ima u sebi plejer koji pušta multimediju sa usb-a.) Ima li uopšte veze brzina sa reprodukcijom sadržaja sa fleša ili samo sa snimanjem tog sadržaja na njega?

Pošto se ja u ovo ništa ne razumem, ako neko već zna neki link sa Aliexpressa za velik a povoljan fleš neka mu ne bude teško da ga napiše ovde. :ideja:

Zbog namene je potreban što veći kapacitet a zbog novčanika znate i sami... ::sramota::
brzina fles memorije nije bitna za gledanje serija i filmova sa istog, t.j. bilo koju kupis dovoljna je za gledanje.
Prvi put cujem za "brzinu fles memorije".. Da li mislite na brzinu transfera podataka "sa" i "na" fles ?
 
Nazad
Vrh