Savet oko kompa!

Ranije sam koristio uBlock Origin ali sam sada prešao na Youtube Premium (1 mesec je besplatan pa posle mesečno skida sa platne kartice 750 dinara >Malo više od standardne cene održavanja platnih kartica<).


 
Koristim premium nalog preko Ukrajinaca, oko 400 din dodje porodicni paket. Mada moze da dodje do banovanja naloga.
 
Kupio sam novu masinu najzad. Malo me izaslo vise nego sto sam hteo, ali dobro je nisam morao da se prebacim na PlayStation.
Za 820e uzeo sam:
asrock b550m pro4
ryzen 5 5600
16 gb DDR4
ssd m.2 1tb
rx 6750 xt 12gb (hteo sam 6800 sa 16gb ali i ova radi posao odlicno)
seasonic 750w
zalman i3 neo white

Ispocetka mi izgled uopste nije bio bitan, ali kada sam video kako to dobro moze da izgleda danas resio sam da dam jos koj evro.
Slikacu ga kad uradim to sto sam planirao. Trenutno sam se zeznu sa ventilatorima na kucistu za koje sam mislio da su RGB medjutim oni si "RGB efect" sto je neki reklamni trik i znaci da ima nekoliko dioda razlicitih boja koje ne mogu da se menjaju. Sve u svemu da citiram neciji post "izgleda kao povracka jedonoroga" :ROFLMAO: . Al dobro resicu to sa malo plastike i metar LED trake pa cu slikati.
Inace jurim ovakav neki izgled : https://www.godmode.co.nz/products/the-arctic
 
Rgb nikako, ko ringispil izgleda.
Ako uključiš da sija šareno. Trnutno ovi ventilatori koje imam sijaju odvratno u dugnim bojam. I samo tako mogu jer nisu RGB već šarene diode.
RGB traka, ventilatori i RAM kada se usklade u jednoj ili dve boje mogu jako lepo da izgledaju. Eventalno ARGB onda može i neki cool efekti da se uključe. RAM koje imam su ARGB, igrao sam se malo juče, zanimljivo to sijucka.
Важно је да ради оно за шта је намењен.
Tako sam i ja razmišljao pre ove kupovine. Čak sam hteo ovo da upakujem u neko staro kućište i ćao. Medjutim kada sam video kakve opcije postoje danas za kućišta rešio sam da dam još 50€ da to i izgleda lepo. Plus kod jačih grafičkih i priocesora bitna je dobra cirkulacija vazduha kroz kućište za šta je potrebno minimum 4 ventilator. Neverovatno koliko to greje u pordjenju sa starim. Da nemam klimu ne bih ni igrao ovih dana jer bi mi sigurno diglo temperaturu u sobi za koj stepen.
 
3 ubacuju jedan izbacuje. Po meni trebalo bi bar još jedan da izbacuje. Ili idealno vodeno hladjanje za procesor sa 2 ventilatora. Ovaj Ryzen 5 se baš zagreva žešće, a hladnjak koji se dobija uz njega je otprilike isti kao neki što su se dobijali za 3 puta manje procesore od ovog. Mozda je ok za zimu ali za ovo vreme nije.
 
Ima li neki procesor da se jako malo greje, da se može pasivno hladiti, bez buke ventilatora. Zahtevi od kompa su samo puštanje multimedije i surf po internetu. Ništa više. Na ovim vrućinama komp palim samo kad mi nešto baš jako treba, vidim to i odmah gašenje. Nemam klimu, potkrovlje, i svaki džul toplote je problem...
 
@dusanboss Mozda 2 da izbacuju,ali nema potrebe,a tipa 2 da izbacuju,2 da ubacuju,nikako,zbog prasine.Nzm jel tvoje kuciste ima filtere na usisu,moje ima,tj na resetki pored 3 ventilatora ima mrezica koja se vadi i cisti.Pomaze puno,tu vecinom usisava vazduh a celo kuciste ima da kazemo blagi nadpritisak zbog 3vs 1 ventilator koji izbacuje,jako malo prasine se skuplja u kucistu.
 
Ima li neki procesor da se jako malo greje, da se može pasivno hladiti, bez buke ventilatora. Zahtevi od kompa su samo puštanje multimedije i surf po internetu. Ništa više. Na ovim vrućinama komp palim samo kad mi nešto baš jako treba, vidim to i odmah gašenje. Nemam klimu, potkrovlje, i svaki džul toplote je problem...
Imam ja jedan komp sa intel atom progesorom, samo hladnjak ima.Moze i jaci cpu samo zavisi od kucista koliki hladnjak moze da se uglavi.

Mada moze i neki ventilator kvalitetan, oni su tihi.
 
Kvalitetni hladnjaci su tihi,ali kostaju.A ima i pasivnih hladnjaka,bez ventilatora,samo su dosta veliki.
 
@dusanoss,ајде да све то лепо сликаш како изгледа изнутра,која је МБ,процесор,која графика,РАМ какав и колики је хладњак на процесору.Не заборави какво је напајање ,валитет термалне пасте....Па да се види које би кучиште о д г о в а р а л о ,ту несме да се штеди.Напротив.
И број твог телефона,све на ПП.
 
@dusanoss,ајде да све то лепо сликаш како изгледа изнутра,која је МБ,процесор,која графика,РАМ какав и колики је хладњак на процесору.Не заборави какво је напајање ,валитет термалне пасте....Па да се види које би кучиште о д г о в а р а л о ,ту несме да се штеди.Напротив.
И број твог телефона,све на ПП.
Ta man se Lalo kako bre crno kućište da kupujem sad! :):):) Još mi to fali. Jedava sam za ovo skrpio. Sve sam novo kupio i spakovo lepo, nemam nameru da kupujem novo kućiste, a još manje da prepakujem sve.
Kućište je sasvim solidno, aj ubaciću sliku i ako nije gotovo sve još tj. nisam postigao izgled koji želim.
To bi trebalo da sija sve u istoj boji + jedna LED traka. Fali jedna ventilator koji sam izvadi da ga pregledam i vidim kako da se rešim duginih boja. Kablove još malo da utegnem, posakrivam i da stavim parče belog lima ili plastike preko otvora gde se vidi napajanje.

Sta je unutra napisao sam u nekom od predhodnih postova. Evo čitam po netu kažu ljudi da hoće Ryzen 5 5600 sa fabričkim hladnjakom da se zagreva.Tako da bih to trebao da rešim nekako.

Ovo za pastu trebalo bi da te poslušam i to ću uraditi čim je kupim. Nešto mi ta pasta koja je bila na hladnjaku ne uliva poverenje. Plus koliko vidim za iste procesore postoje dve verzije fabričkog nanošanja paste jedan kruzni (moj) i kockasti. Ovaj kržni je manji i gotvo sigurno ne pokriva ceo prcesor (videću kad skinem). Verujem da su u AMD primetili to pa su prešli na kocku.
Tako da to je prvo što treba da uradim. Inače hladnjak mi deluje dosta hladan na dodir sobzirm da prcesor ide oko 80C° kad je žešće opterećen. Ne verujem da ga nisam dobro montirao. Vodio sam računa. Ali proveriću sve kad pastu uzmem
 
Ima li neki procesor da se jako malo greje, da se može pasivno hladiti, bez buke ventilatora. Zahtevi od kompa su samo puštanje multimedije i surf po internetu. Ništa više. Na ovim vrućinama komp palim samo kad mi nešto baš jako treba, vidim to i odmah gašenje. Nemam klimu, potkrovlje, i svaki džul toplote je problem...
Intelovi se generalno mnogo manje greju nego AMD sad možeš da vidiš koji su baš hladni pa mu još malo smanjiš napon. Ne mora biti pasivno hladjenje, dobri ventilatori ne prave buku. Evo ovih mojih 4+procesorski+napajanje skoro da se nečuju.(a nisu neki kvalitetni baš) Malo se čuje kad igram pa upali ova 3 na grafičkoj. Ovako za Yutubei surf ništa čak i noću. Plus možeš da podesiš brzinu okretanja sfotverski.
Napajanje isto hoće da greje.
 
Ta man se Lalo kako bre crno kućište da kupujem sad! :):):) Još mi to fali. Jedava sam za ovo skrpio. Sve sam novo kupio i spakovo lepo, nemam nameru da kupujem novo kućiste, a još manje da prepakujem sve.
Kućište je sasvim solidno, aj ubaciću sliku i ako nije gotovo sve još tj. nisam postigao izgled koji želim.
To bi trebalo da sija sve u istoj boji + jedna LED traka. Fali jedna ventilator koji sam izvadi da ga pregledam i vidim kako da se rešim duginih boja. Kablove još malo da utegnem, posakrivam i da stavim parče belog lima ili plastike preko otvora gde se vidi napajanje.

Sta je unutra napisao sam u nekom od predhodnih postova. Evo čitam po netu kažu ljudi da hoće Ryzen 5 5600 sa fabričkim hladnjakom da se zagreva.Tako da bih to trebao da rešim nekako.

Ovo za pastu trebalo bi da te poslušam i to ću uraditi čim je kupim. Nešto mi ta pasta koja je bila na hladnjaku ne uliva poverenje. Plus koliko vidim za iste procesore postoje dve verzije fabričkog nanošanja paste jedan kruzni (moj) i kockasti. Ovaj kržni je manji i gotvo sigurno ne pokriva ceo prcesor (videću kad skinem). Verujem da su u AMD primetili to pa su prešli na kocku.
Tako da to je prvo što treba da uradim. Inače hladnjak mi deluje dosta hladan na dodir sobzirm da prcesor ide oko 80C° kad je žešće opterećen. Ne verujem da ga nisam dobro montirao. Vodio sam računa. Ali proveriću sve kad pastu uzmem
Pasta se nanosi kao malecko zrno graska.Lepo se rasiri pasta sama kada se namontira hladnjak.
 
Nazad
Vrh