Ručne alatke u voćarstvu

Pa i moje Felco seku papir sta je tu cudno ne znam...

A ove gore makaze nisu ni do kolena ovom gore felcu 8cc ::namigivanje::,jer nisu u istoj klasi, ako ko ima prestiz to je zna se Swiss made...

A sto se kopije tice mislim da je gore original, ima kozne rucke, extra ambalazu i futrolu i malo zlata da sija da se zna ko kosi a ko vodu nosi ::namigivanje::

A ovakve bahco makaze ne nadjo na njihovoj stranici, unior vidi se da su cista kopija felca ::lose::

http://www.bahco.com

Na ovoj strani sto ima jednorucnih makaza meni sve nesto izgleda kruto i hrapavo na rucke mislim ili slike ne valjaju, a posebna je prica ona federcina izmedju rucki kao od moje vazdusne puske, stvarno ruzne makaze kao groblje na slikama...
 
U ovoj radnji gde sam Gledao pise Felco 11cc /ili sam pogresio :haha:/
Slucajno imam od Uniora i ove makaze ustvari poklonio sam ih majci za cvece bruka ziva Unior je ipak neka firma imam od njih i model 220 /rez na nakovanj/tu je vec odnos kvaliteta i cene O.K.
 
Kolio kostaju one makase:haha:? izadjes u grad i umjesto mobitel na sto izvadis makase nebi se obruko hahahah....

gledam stranicu falco sto si stavioi one makase sta im znace one oznake falco 160S falco 2 itd jesu li sve kvalitetne za rad u vocnjaku ili su namjenjene za razne stvari??
 
Felco je kvalitet bez daljnjeg, ali i oni imaju video si na stranici modele u cetiri grupe, ovi modeli su odlicni u klasi Ergonomic od Felca 6 pa do 13, svaki ima svoje prednosti i razlike, neki su rotirajucom ruckom, neki bez, neki za levake neki za desnjake,neki su za veliku saku neki za malu saku,neki seku max 2cm neki 2.5cm ili 3cm...

A ove specijalke 6 cc i 8cc su oko 250e...
 
Ma Felco nema obicne kocnice, kod njega je ABS :haha: ::namigivanje::

Ma sve u svemu kome sta stima, bio feder ili federcina o ukusima ne treblja raspravljati, nije bitno koje ko makaze ima ali sve moraju biti ostre kao zmija, a naravno i ostro oko rezaca, pa kad je operutas da to bude prava skulptura :D

Jos da ovaj sneg malo iskopni i narode mozemo mi sa nasim federima i kocnicama da upadamo u vocnjak i da pravimo dar mar...

Ja sam sa mojim alatom prezadovoljan i bolji jos nisam nasao...a dotle na celu kolone Felco jase...

:ppozdrav:
 
Ja sam u subotu i nedelju startovao sa orezivanjem .Vise probao, posto sam morao oko svake sadnice da razgrcem sneg . Inace Felco 7 i 8 su u igri . Po meni koji sam totalni pocetik u orezivanju ,za deblje grane 2- 2,5 cm nema sanse mogu da pisu oni sta hoce ali bez testerice nista . Drugar koji to radi vise godina kaze da je Kuker za Felco sto bi se reklo 'zajebao vek ' . E sad ,ja ne mogu da sudim ali kad zavrsim orezivanje ( 8ha , sto ce mi trebati citava vecnost ) i probam Kuker 72 (porucio sam 2 kom. ) iz prve ruke ima da vam javim razlike .
 
@Sale
Pa možeš i velike dvoručne makaze da koristiš. Testera je za baš debele grane! :udri:
 
Sale, gde si porucio Kuker, ako nije tajna ikoja je cena?
Ja sam danas gledao Felco 7 i 31 i jedne dvorucne koje su lake kao pero, a kostaju 7660 din u Still-ovoj prodavnici.
 
@sale
grane od cca2,5 cm neces ni osetiti kad zavrsis sa rezanjem :haha: :haha: :haha:
nista ti nece biti lakse sa kukerom tesko ti je zato sto si pocetnik i verovatno malo neodlucno odrezujes granu jos uvek pomalo razmisljas i onda to ide teze znaci odlucno je stegnes kao da je slamka sto brze a mozes malo u pocetku da se drugom rukom blago "naslonis"na granu suprotno od ostrice ja to uradim sa Felco 7 kada je grana preko 3,5cm :D
 
Eo, @kicca ti je objasnio tehniku. Kad režeš sa kukericama nebitno je oćeš se nasloniti na granu ili je povući, uvek ide od sečiva i isto lakše seče! :D :bravo:
 
Samo ih malo isprobao, i odmah natrčao na žicu :udri: :udri: . Naravno oštetio oštricu, onda oštrenje pa štelovanje graničnika, na kraju skidanje plastike jer sam i rukohvat morao malo poviti s polugom da bi kočnica bila kako treba , vraćanje plastike na rukohvat.

Al sam ih popravio samo dugmići ostali :haha: :haha: :haha:

Makaze su sasvim OK, i sa lakoćom režu u šta nisam ni sumnjao s obzirom na način sečenja. Moram malo kritikovati Italijane na račun : ergonomije , dizajna :sta: :sta: a i materijal je mogao biti kvalitetniji :haha: :haha:. Nije prvi put da sečem žicu voćarskim makazama pa znam kako se i druge ponašaju i kakva su oštećenja.

Konačna ocena: Vrlo zadovoljan, odlične makaze za dati novac.
:ppozdrav:
 
Pa bio sam ja u pravu onda da su kukerke u klasi knipexa, vidim ovde ima i vocara armiraca, raspalili kukericama gvozdje sesticu :haha: :bravo: ::namigivanje:: :D
 
A šta ćeš, svakom se može desiti i treba paziti na to! :D Bitno je da se krlja i seče.... :D :udri:
 
Gde mogu da se kupe makaze "Kuker" ili "Felcon" u Beogradu,i kakva im je cena.
Unapred zahvalan svima.
bambara
 
Kuker , Manaresi , Lowe .... firma se zove Astoria Trade 015/346-191
Kuker 72 kosta 4900 dinara . Lik koji radi u toj prodavnici kaze da vise prodaju Lowe 6 nego Kuker 72.
Da li neko ima iskustva sa ovom Nemackom firmom . Inace kaze da se mnogo lakse sece nego sa Kukerom . Tanja ostrica , zamenjivi nozevi .....
Kaze ko se jednom navikne na malu gramazu Felco makaza tesko da ce uzeti Kuker koji je 380 gramski , a Lowe imaju veoma slicnu gramazu Felcu .

Ajde iskusni da cujem vase misljenje .
 
Ne znam koje su LOWE 6. Imam ovakve njihove makaze i zadovoljan sam (ovo su najeftinije).
Sečivo je odličnog kvaliteta, bolji modeli su sigurno odlični.Birao bih obavezno model s rotirajućim rukohvatom.



Uploaded with ImageShack.us

http://www.original-loewe.de/

Cena te šestice je ?
 
Nazad
Vrh