Romanovske ovce

drugar, mozes se raspitati jesu li i kada i sa cim vakcinisane. pa i ako jesu mozes ponoviti nece im skoditi, a selen se daje isto kroz injekciju veterinar ce ti reci koliko kubika u zavisnosti od tesine, a jagnjadima obavezno daj isto tako selen odmah nakon jagnjenja cak i prvog dana maozes dati

- - - - - - - - - -

Marina nek su ti korisne. svaka cast vidi se da zenska ruka neguje :osmeh:
 
Vec dugo pratim ovaj forum a narocito temu o Romanovskim ovcama pa odlucih da se prikljucim.Prvo Pozdrav svim clanovima ovog foruma kao i moderatorima stranice. Takodjer uzgajam Romanovske ovce i trenutno posjeduje stado od 22 komada i dva mala jagnjeta koji su se ojagnjili sad 2.12.2012 godine a ocekujem jos prinove ovih dana..
attachment.php


Evo i mog ovna koji je star 11 mjeseci.
 
Hvala Marina takodjer i sami imate jako lijepo stado.
Ovce sam kupio u maju ove godine prvi put i to 6 jagnjadi od 4 do 5 mjesci,sad su prvi put pustene sa ovnom. I jednu ovcu koja je bila tada vec sjajna kao i dva ovna.
U junu sam kupio 10 ovcica koje su se vec bile ojagnjile prvi put i sad u decembru i januaru se jagnje kod mene po drugi put,vec je krenulo,jedna mi je ojagnjila dvije zenske a ocekujemo ih jos ovih dana. Zelim da uradim selekciono prosirenje stada kako bih sto je moguce vise dobio cistokrvnost u rasi. Takodjer imam i izvrsne pse za cuvanje ovih ovaca koji su ruskog porijekla srednjoazijski ovcari.
 
Evo ga moj novajlija, zamjena za staroga ovna, da imam ovna za ovce u proljece. Kupljen sa farme Romanovskih ovaca ``Borovaca`` iz Grahova.
Iz trojki, linija Rebel, ojagnjen 18.08
Komentari i ocjene dobro dosli









 
Nazad
Vrh