Romanovske ovce

Pozdrav
Vec duze vrijeme pratim forum, a i clan sam ali nisam pisao.
Evo ovo su moje romanovske ovcice

Ove slike su od ljetos kada su kupljene


s6304209.jpg]
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
s6304186.jpg]
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
s6304192e.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

A ove su nedavno uslikane

s6304496.jpg]
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
s6304489.jpg]
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
s6304545.jpg]
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 
Poslednja izmena:
Pozdrav kolege. Evo, zahvaljujuci mom drugu Amelu, uspeo sam da uz oglas okacim neke slike (ovna koji je za prodaju, nekoliko muskih jagnjadi i sliku oca od tih jagnjadi, koji vise nije kod mene). Nadam se da ce bar biti nekih komentara, jer bih voleo da cujem i vase misljenje.
 
Pozdrav.
u narednim danima postavicu slike par romanov ovaca. Komentari bibi mi znacili jer nemam iskustva.

- - - - - - - - - -

Moze li neko da me uputi na sajtove sa savetima za gradnju ovcarnika.Hvala.
 
pozdrav kolege, na ovom forumu imate primere za gradnju ovcarnika"objekti za ovce" ili na pretrazi google ukucajte objekti za ovce naicicete na puno slika i predloga. Uzgred za romanovske ovce vam je najbolji drveni objekat prostran sa dovoljno mesta narocito u vreme jagnjenja. ja sam imao jedan propust kod jagnjenja pa ovcu prebacivao u manji boks od dva kavadrata, a li to je dovoljno za ovcu sa blizancima ili jednim jagnjetom. Romanovska legla su veoma brojna, trojke, cetvorke, petorke i njima treba vise prostora, jer posle drugog jagnjeta ovca mora imati jos prostora da legne da se namesti za istiskivanje ostale jagnjadi.U skucenom prostoru dolazi do rizika da nacepi ili legne na jagnje nenamerno ali oni se non stop svrzaju ovci oko nogu . Ja sada ovcu koja se jagnji ostavim u petnaest kvadrata sto joj je sasvim dovoljno bar u prva tri-pet dana , a nakon toga moze u manji boks, ili ako je objekat veoma prostran moze sa ostalim ojagnjenjim ovcama. evo par slika mojih legala.
trojke su od drugojagnjenke, a cetvorke i petorke od ovce koja je u petoj godini koja je pravi predstavnik ove rase. od prvog jagnjenja je krenula sa brojnim leglima a ove jeseni je prvi put dala petorke. Njene cerke su takodje krenule sa trojkama kao prveseke, a kasnije videcemo. u svakom slucaju kabasta hrana mora biti po volji, a koncentrovana bar dva puta dnevno. uspeh nece izostati pod uslovom da je i genetika zadovoljavajuca.
4vihlk.jpg
zqw4y.jpg
xns239.jpg
34e954y.jpg
1266w43.jpg
21c7am0.jpg
2qbzzlv.jpg
2mob2hw.jpg
2dbrv2q.jpg
 
Mikica..opet na svijet došli petorki?..bravo..Da li ste ih vagali..koliko se teški?
Meni je sad prvorotka ojanjila dvoičeke...
 
Mikice, hvala. imate li sta za prodaju?

- - - - - - - - - -

Moze li neko da mi napise kako se postavljaju slike na forum. Hvala.
 
draga Marina, ovo su jagnjad od 20 Septembra, cisto sam pokazao jednom kolegi sto se interesovao. u Februaru ocekujem jednu prvojagnjenku da se ojagnji, a ove sto su se ojagnjile u septembru, parile su se a u martu se opet jagnje. jagnjad su bila teska +- 2,400 kg

- - - - - - - - - -

smicko, jako su lepi. najradje bi dosao da ih vidim uzivo i ranije su mi se puno svidjale tvoje ovce

- - - - - - - - - -

kolega ostalo je jos jedno musko jagnje iz trojki. covek iz Leskovca je trebao doci ali ga je vreme sprecilo.

- - - - - - - - - -

kolega, postavljas slike na sledeci nacin : odaberes opciju u postu +ODGOVORI, onda te komp sam prebaci u polje gde ces pisati, na dnu sa desne strane imas da odaberes opciju IDI NA NAPREDNO, zatim kad na to kliknes jednom otvara ti se u donjem levom delu u polju "dodatne opcije" imas napisano UBACI SLIKU, tu kliknes i pojavice ti se BROWSE gde kliknes da pronadjes slike koje imas na destopu, kada pronadjes odgovarajucu sliku kliknes na nju, pa na OPEN tada ces videti da ti je u BROWSE uneti neka slova i brojevic, kada se to pojavi kliknes na zeleno polje UPLOAD NOW i sacekas da ti se ispod slikepojavi kod od raznih brojeva i slova koji prekopiras u tvoj odgovor na postu. kada to uradis ides na posalji. tvoja poruka sa slikom ce biti poslata, ami cemo nadam se uzivati u slikama tvog stada :)
 
2epip76.jpg


Hvala. Ovo su prve koje sam kupio. Imate vise iskustva tako da bi mi komentari pomogli.

- - - - - - - - - -

Slikane su kod Prodavca negde u septembru.

- - - - - - - - - -

Stare su oko godinu dana.
 
Ljudi, jel moju poruku niko nije video ili... sta? Ja se nadah bilo cijem i bilo kakvom komentaru slika koje sam postavio u oglasima, ali dzabe.
 
Slikacu ih za par dana pa cu postaviti slike. Sta se moze zakljuciti na osnovu repa? Kakav on treba da bude. Ovnic mislim da vodi poreklo sa Han Pjeska. Nisu se jos jagnjile, trebalo bi na prolece.
 
kolega, na osnovu slika vidi se da ste uzeli lepe ovce, ali bilo koji drugi komentar nema mesta dok nevidite plodnost ovaca jer to je ipak navaznija karakteristika romanovske ovce. Na ovim slikama im se nevide repovi, a oni bi trebali biti kratki do desetak cm. obrasli dlakom ne vunom na vrhu repa. zaista lepo izgledaju. vakcinisite ih protiv parazita i sugarca dodajte im selen i do proleca uzivajte dok ih kvalitetno hranite. prvojagnjenke su kod mene davale po troje sto bio dobar znak a sada se posle par godina i potvrdilo. srecno
 
Muikice, hvala na odgovorima. Mozete li mi samo pojasniti da li da ih vakcinisem svakako ili da pozovem prethodnog vlasnika da se interesujem da li ih je on vakcinisao. Meni nije problem i da ponovim vakcinu, ako to njima ne skodi. Na koji nacin da im dajem selen? Koji je Vaš predlog njihove ishrane? Šta da im dajem, kada i koliko? Hval unapred.

- - - - - - - - - -

2582m45.jpg


Nasao sam neku sliku od prethodnog vlasnika,za vikend cu otici do sela, pa pogledati detalje oko repa.
 
Nazad
Vrh