Romanovske ovce

1smkxy.jpg
, Ovca sto se pari ojagnjila se prije 40-tak dana. Ovaj mali ovan iza njih jutros skace na nju a ona nigdje ne mrda. Posto mi je rohan sa mladim stadom u drugoj stali ja odlučim da ga dovedem i oni se stvarno pare cjeli dan. Mozda sam pogresio sto sam pustio da se pari.
a na snimku je rohan sa mladim stadom.
View My Video
 
U svakom slučaju će opravdati moja očekivanja..ako ništa drugo očistit će se ukrvljenost unutar romanovski..
hvala bato
 
draga Marina,
malo je reci da sam zadivljen. Cestitam
informisite nas o plodnosti i brojnosti legla. kako bi mogli da vrsimo kupoprodaju ili trampu ?
koliko su kostala grla, koliko dugo je trajao uvoz i uopste kolika je i kakva procedura oko uvoza?
 
@Mikica
ovce i nisu preskupe u početku..ima različitih ponuda.različitih cijena, ali dok na njih staviš sve troškove od transporta,veter.troš.,špedicije...dođu skupo.
Uvoz je kompliciran ..trebaš imati dobre živce ..uvijek negdje netko pogriješi...Treba uvozna dozvola od ministarstva. Kod nas se izdaje u roku 30 dana pa do 45 dana i vrijedi 90 dana.
Meni su ju izdali u roku 10 dana , uvoz je kasnio..pa sam morala tražiti drugu..itd..
Mora se poslati obrazac EU-veterinarski ...koji veterinar u češkoj ispuni i cijepi ovce- vadi krv ...eto to je početak..i dalje se priprema transport ( potrebno regist. poduzeće za prijevoz raspl.stoke , tipII., registrirani pratioc ovaca, ) ....plan puta..i još puno sitnica...npr..u kojem gradu je planirano odmor za ovce..
Treba paziti na mnogo detalja..ja sam platila posebno za svakog dobavljača veterinarske insp. preglede u mađarskoj i hrvatskoj , troškove špedicije..itd. Račun je trebao izdati jedan Čeh- prodavaoc, ali te ovce moraju biti kod njega 30 dana da bi ih on mogao izvesti.... i tako bezbroj detalja ...
Ako će Vam trebati kakva pomoć oko uvoza slobodno pitajte...
pozdrav
 
Zdravo svima na forumu. Novi sam član, iz Zemuna. Već neko vreme pratim postove i interesuje me Romanovska ovca. Hteo bih da kupim rođacima u Kninu nekoliko ovčica, jednog ovnića i par ženskih jagnjadi najmanje. Interesuje me dal neko prodaje, naročito neko iz Hrvatske? Ne znam kako ide papirologija i procedura oko kupovine u Srbiji ili Bosni i potom prebacivanja grla u Hrvatsku. Interesuje me i koje bi bilo najbolje vreme za kupovinu jaganjaca, jesen, ili da čekam na proleće? Hvala unapred, nadam se da ima prodavaca i da će biti pravih saveta.
 
je ..to je ovan gđa. Kvisove

- - - - - - - - - -

Zdravo svima na forumu. Novi sam član, iz Zemuna. Već neko vreme pratim postove i interesuje me Romanovska ovca. Hteo bih da kupim rođacima u Kninu nekoliko ovčica, jednog ovnića i par ženskih jagnjadi najmanje. Interesuje me dal neko prodaje, naročito neko iz Hrvatske? Ne znam kako ide papirologija i procedura oko kupovine u Srbiji ili Bosni i potom prebacivanja grla u Hrvatsku. Interesuje me i koje bi bilo najbolje vreme za kupovinu jaganjaca, jesen, ili da čekam na proleće? Hvala unapred, nadam se da ima prodavaca i da će biti pravih saveta.

Ne isplati Vam se kupovati ovce u Srbiji ili BiH.( papiroligija i ne znam da li je moguć uvoz rsplodne stoke-ovaca) ..U Hrvatskoj imate dosta uzgajivača..ali birajte..
Najbolje vrijeme za kupnju je kad imate sve posloženo na farmi...gdje će se smjestiti..osiguranu hranu..Kod mene na farmi ste uvijek dobrodošli...
lijepi pozdrav!
 
Svaka cast za objekat,sortu i higijenu.Sve pohvale.Gde je ovcara tj iz koga ste mesta u nazivu na vasem profilu nemogu tacno da se orjentisem predpostavljam da ste vani negde
 
Nazad
Vrh