Romanovske ovce

Очигледно нису, колико видим требало би да је раса клан форест у питању. Има мислим неки чешки узгајивач који укршта романов и клан форест расу. Иначе ова раса веома отпорна и има добру плодност. Требао је ил де франс да да и неки коментар да не доводи у забуну са овим сликама.
 
Nisu njene sigurno, al od ovce bi mogle biti.
Već me poplaši, pomislio da je romanov, kad sam vidio ovoliko krupnje janjce, a oni moji sitni ko zečevi spram ovih.
No to bi po nazivu mogla biti rasa iz Amerike?
izgleda nešto novo na ovim prostorima, zna li netko nešto više o njoj?
 
kolega,, po mom misljenju ovako gledajuci ga na slici..........? licno ja ga ne bih pustao na moje romanovke........... skeptik sam.......... mada moje misljenje je samo na osnovu slike

po meni nesto mu nedostaje sto iz ove perspektive nebih mogao da kazem.

za slike nize kolege sa Zlatibora jasno se vidi da to nije cisto,takodje za sliku koju je Puky postavio isto mislim nekako mi deluje cudno skvrceno telo, a glava velika i usi.... ???

Mislim da svi ovi sa slika nisu odgajeni na vreme, deluju zakrzljalo sto licno tvrdim da se nemoze kasnije nadohnaditi a takvo grlo nebih pusto na svoje ovce.
molim da me neko pogresno neshvati ali 100% sam u pravu slozicete se. Romanovci su sitnija rasa, a ako se zeli dobiti dobro grlo za priplod sa pripremom i negom se pocinje i pre parenja ovce preko jagnjenja i kolicine mleka pa vec od sedmog dana moji pocinju da jedu liske lucerke i otavu, koncentrat po volji sve do prvog pripusta bilo da je musko ili zensko jagnje u pitanju. naravno selen i redovna vakcinacija, sisanje uz pojacanu ishranu doprinosi da jagnjad bolje napreduju. na takav nacin su moje cetvorke sa 2,5 meseca imale po 17 kg jedna od njih je kod miladinovica a ostale kod kolege u banjanim. mogu da potvrde.

pozdrav i jos jednom nek mi niko ne zameri
 
Danas smo malo cistili snijeg sa štale i jagnjad su počela da jedu koncentrat. Evo par slikica kako skaču na snijegu.


kada sam završio sa ovcama i jagnjadima i zatvorio ih u štalu, onda sam pustio momčine, da se malo proluftiraju.




Umanjene slike postavljajte, sa prikazom, evo uputstva -
Postavljanje slike u poruci

Može i preko http://www.imagebam.com/ i http://www.imagetitan.com/ , vrlo jednostavno, nije potrebna registracija.
 
Poslednja izmena od urednika:
kolega @smicko obavezno adaptiraj hranilicu za jagnjad da ne mogu da gaze po koncetratu i podigni istu.:ppozdrav:
 
Pozdravljam sve ljubitelje ove rase.. vidim niko nista nepise pa reko samo da se javim,,.. Imali prinova, prosle godine u ovo doba bilo je slika sa ćetvorkama i petorkama, da vas nismo urekli ??????? pozdrav...
 
Pozdrav svima ovčarima i onima koji to nisu .

Nisam hteo da se javljam niti da pisem bilo sta dok ne procitam svih 126 strana o ovoj temi kao i pratece linkove slike i video, sto je poprilican posao :osmeh:

Tako sam na neki nacin upoznao i neke ljude na osnovu njihovih postova.

Imam u planu da oformim stado ovaca i cini mi se da ce ova rasa biti moj izbor.

Ono o cemu se ovde nije mnogo pisalo je ukus mesa. O ukusima se ne raspravlja...ali kakva su misljenja onih koji su probali ovu jagnjetinu ???
 
Nazad
Vrh