Romanovske ovce

E Miladinovicu odavno pokusavam da definisem ukus,moze se reci da je najpribliznije tvoje objasnjenje.jos samo ostaje to da cist romanovac ima malo crveniju boju mesa,bar takvog sam ja probao,i nije masno moze se reci ni malo ili mi je takvo parce pripalo,zaboravih da nema onaj specifican miris,mada ja vise volim loj i masniju jagnjetinu/ovcetinu
 
Uzgajam križance u kojima je romanov 50%, a imam i nekoliko čistih romanovki.
Prodajem janjce ljudima koji nemaju pojma o rasama ovaca.Svi su jako zadovoljni i mnogi su komentirali da ta janjetina nema onako težak miris.
Nama ljubiteljima janjetine, taj "težak miris " ne smeta, ali mnogima je to bitno.
 
ovcari

drage kolege ovcari........pa gde ste, sto zacutaste........kako je, sta ima, koko podmladak.... jeste li se izborili sa snegom?
 
bravo Sika majstore ovan odlican a jagnjad jos bolja zacudjujuce krupni naspram rase i uzrasta ovce

---------- Poruka napisana u 11:57 ---------- Prethodna poruka je at 11:56 ----------

zivi zdravi i korisni bili:ppozdrav:
 
Bravo kolega Siko nadam se dok ti se i druga ojagnji ovčica da će ti se stado brzo uvećati :ppozdrav:i doneti ono što od njih i želiš ::novac::
 
тоо сикаа!;d}
у који дан се ојагњи по парењу, не могу да се сетим како смо оно беше нагађали... ко је био ближи?
 
Mladjo ispircao mi je nesto,videcemo jos. :)
Ojagnjila se prvog marta a termin (odnosto tacno 5 meseci je trebalo da bude osmog) sto zanci da si ti Velimire bio u pravu sto se tice trajanja bremenitosti. :)
 
URL=http://imageshack.us/photo/my-images/214/img2413k.jpg/]
img2413k.jpg
[/URL]


Uploaded with ImageShack.us

tek joj je 11 mj..a ima trojčeka...za sada su živi i veseli..
pozdrav ovčarima

---------- Poruka napisana u 12:15 ---------- Prethodna poruka je at 12:12 ----------




Uploaded with ImageShack.us

ovnovi iz Češke

---------- Poruka napisana u 12:17 ---------- Prethodna poruka je at 12:15 ----------




Uploaded with ImageShack.us
 
Nazad
Vrh