Romanovske ovce

ja sam nedugo bila u Pragu..odnosno u okolnim selima...
Gospodin koji je meni prodao ovnove i ovce redovito isporučuje ovce u Rusiju..interesantno??? miješaju se rusija - poljska- češka....i tako u krug..
Malo prodaje na hrvatsko tržište, pa mislim da uvoz ovna i ovaca te parenje sa našim ovnovima i ovcama...naravno sve romanovske, može unaprijediti romanovske u Hr., kao i našim susjedima..
Gospodin mi je pričao da romanovska ovca u češkoj je nešto jača..nešto teža po kilaži nego u Rusiji, pa su Rusi več nekoliko godina njihovi kupci..
Tako mi je rekao..pa koliko je to točno ne znam...
pozdrav uzgajivačima!
 
Da i ja sam cuo da Rusi kupuju dosta grla u ceskoj jer i njima treba sveze krvi a i trude se da povecaju broj romanov grla koji je bio drasticno opao raspadom kolhoza i velikih drustvenih kombinata
 
15i595j.jpg


---------- Poruka napisana u 20:33 ---------- Prethodna poruka je at 20:28 ----------

poreklo vodi sa Han pijeska.
s24b37.jpg


---------- Poruka napisana u 20:41 ---------- Prethodna poruka je at 20:33 ----------

Ovca koja je okrenuta zadnujim dijelom ona vodi poreklo od Boska Pilica.Ovnic Slavise NJegica,slike sam stavio iz tih nekih razlicosti,a ove sa Han Pijeska retko imaju neke bjeline pretezno su crne.A sto se tice tezine muskalature ove Piliceve su za divljene,a sto se rezultata tice oni su bili ekstra e sad mozda je faktor srece. Slika cu stavit jos .

---------- Poruka napisana u 20:55 ---------- Prethodna poruka je at 20:41 ----------

dwuejn.jpg


---------- Poruka napisana u 20:59 ---------- Prethodna poruka je at 20:55 ----------

sama boja runa kod ovih pilicevih je drugacija,nemojte me dosta ispitivat toje maji broj grla i uvjek neki maler me krene u bilo kojem poslu kad se javno isticem.samo jos da mije medolina blize da nesto pazarimo da zaokruzimo.pozdrav
 
odlicno izgledu koja je cijena za ovnica kojeg prodajes imas li jos sta na prodaju koliko ima od Petrova do Sekovica od oka ako neces da ovde napises javi mi na pp
 
Podatak sa VU karadjordjevo iz 1987 o plodnosti romanovca(dobijenog pretapanjem u petoj generaciji) je bila 2,5.kada nadjem dokumenat postavicu

---------- Poruka napisana u 23:02 ---------- Prethodna poruka je at 20:48 ----------

Batov romanovac ako se ne varam iz 1997
10yeyb6.jpg
 
Da,sa H.Pjeska,dugacak,ledja ravna,prilicno sirok i sa veoma razvijenim butovima, i uvek u ful kondiciji kao sto je stalno potencirao
 
Nazad
Vrh