Romanovske ovce

Sve razmišljam da ga ostavim za rasplod, upravo zato što je tek 50% romanov, a ima tako izražen fenotip romanova.
Odustao sam od uzgoja u čistoj krvi jer kod mene se lakše prodaju krupniji janjci pa mi se W čini dobra kombinacija.
Za čisti Romanov nemam novaca, a ovo što mi hobisti dobijemo pod "čisti" možda je 70 %.
Divim se svima koji imaju Romanove u visokoj plodnosti, a da je janjad krupna i brzo napreduje.
pozz ovca w ojanjila dvoje zenskih janjadi prije 2 mjeseca jedno bijelo drugo crno a nezna se sa kojim ovnom je parena ovca jeli to znaci da je otac romanov i sta cu dobit ako jagnjad ostavim dalje za razmnozavanje i sa cim njih najbolje pariti hvala
 
Сико и Санчо, немојте да шаљете дезинформације. Романовска јагњад су на рођењу црна а бела вуна је дозвољена на глави, ногама, репу и чак испод врата и предњем делу груди. Јагњад која имају бела поља на другим деловима тела не остављају се за приплод.
 
Ma ne čudim se težini janjenja jer joj je prvi put, a janje je ipak krupno.
Kolega Forumaš, postavi slike da pokušamo po izgledu janjeta odgonetnuti koje je rase bio ovan.
trenutno nemam sad slike od te ovce evo jedna od ovnica romanovog molim komentar dal ce sta biti od njega ima 7-8 mj

---------- Poruka napisana u 19:48 ---------- Prethodna poruka je at 19:44 ----------

ivwtcp.jpg


---------- Poruka napisana u 19:51 ---------- Prethodna poruka je at 19:48 ----------

2z3nr44.jpg


---------- Poruka napisana u 19:54 ---------- Prethodna poruka je at 19:51 ----------

qzq7g9.jpg
 
sta je sve potrebno za 100 ovce romanov da se gaji stalski sve.imajuci predvid da se oni jagnje 3 puta u dve godine i da je prosek po 3 mali jagance po leglo.
koliko bi se protrosila kabasta hrana a koliko koncentrat? i koliko jedno jagnje jede koncentrat u prosek za 3 meseca od rogjenje?
 
Po izgledu ima potencijala, al kakvu genetiku nosi vidjet ćeš po jancima.Mislim da ga vrijedi ostaviti, dobro hranit pa nek je sa srećom.
 
sta je sve potrebno za 100 ovce romanov da se gaji stalski sve.imajuci predvid da se oni jagnje 3 puta u dve godine i da je prosek po 3 mali jagance po leglo.
koliko bi se protrosila kabasta hrana a koliko koncentrat? i koliko jedno jagnje jede koncentrat u prosek za 3 meseca od rogjenje?
. Mislim da bi ti najbolje bilo da kontaktiraš Slavišu Negić pošto on jedini ima tako veliko stado. Kod nas su uglavnom manja stada.
 
Offtopic, privatne prepiske i prilično nekulture obrisano. Naslov teme je Romanovske ovce, pa vas molim da o tome i pišete.

Članovima koji su pokušali da smire strasti, želim da zahvalim, jer su na kraju temu vratili u redovan tok.

Ovaj post je ujedno i opomena da takvo ponašanje nije poželjno na Poljoinfo forumu, i da će biti sankcionisano u narednom periodu.
 
Šta je sa imaocima i poštovaocima romanovskih ovaca? Oluja je prošla al kišobrani nisu sklopljeni! Ima li novih jagnjenja? Očekivao sam kolegu smicko da se javi sa novostima o svom stadu.
 
Nazad
Vrh