Romanovske ovce

Petrovo jel to Rusija našem prijatelju dozvolila izvoz Romanovih?
Jel to Ruske prodaje po 300€ a svoje po 500?:haha::kisa:

---------- Poruka napisana u 20:21 ---------- Prethodna poruka je at 20:14 ----------

Bilo bi i vrijeme da otvori farmu a ne da šverca!:riba:
 
MEDOLINA nisam mislio bukvalno dovezo 30 komada jagnjadi iz Rusije pa ih prodaje vec je dobavio rusku liniju ovnova iz Rusije nekoliko komada od kojih potomke ostavlja i prodaje po cjeni od 300 eura sto je sasvim razumljivo imaju sve papire pregledani zdravi i skoro svi iz cetvorki i petorki isto tako pored Slavise je i Bosko koji plemeni svoje stado nabavlja cistu svjezu krv koliko sam cuo i ljudi su zadovoljni


to sto si MEDOLINA cula da prodaje po 500 eura tacno je ali odrasle ovce koje daju cetvorke i vise i elitne ovnove koje sam odgaja
to za "sverc" ne razumijem na sta si konkretno ciljala covjek ako radi sumljiv posao neznam grla su sva cisto krvna a neka otvara farmu neka se siri tako treba i neka bude jos takvih
vidis da ljudi jedva cekaju uvoz iz Bosne znaju da su grla cista provjerena i od odlicnih roditelja
 
Poslednja izmena:
mozes kako oces al nemozes dokle oces:ppozdrav:

---------- Poruka napisana u 21:14 ---------- Prethodna poruka je at 21:14 ----------

uvijek bilo i ostalo
 
Ima tu i istine!
Mogu ti reći da sam potpisala ugovor sa jednim gosp. iz Bosne o trgovini većeg broja ženske janjadi!
Ove godine imam jako puno ovaca koje daju po 3 i 4 janjeta o prosjeku ću moći više da kažem za nekih dva mjeseca.
E sad o uvozu iz Bosne to je jako diskutabilno jer neki su se zaletili kupiti od mene ali...::novac:: Jedino ako se nadate da ćete dobiti džabe kao netko!:haha:
 
Nije tajna zašto bi bilo!:haha:
Samo da dodam zašto ne spomenete još neke uzgajivače u Bosni kao npr. Boško Pilić o kojem čujem samo dobre pohvale?
 
pa je li ili nije odatle

---------- Poruka napisana u 21:28 ---------- Prethodna poruka je at 21:27 ----------

o Bosku sam i ja cuo sve lijepe stvari da zna covjek sta oce
 
cestitam kolega, nek su zivi i zdravi, ada u Novom letu Gospodnjem ima sve vise ovakvih majki i zdravog i brojnog poroda.................. ziveli

---------- Poruka napisana u 17:13 ---------- Prethodna poruka je at 16:54 ----------

kolege ovcari, cemu ta prepucavanja!
kad god vidim da pominjete ovce iz Rusije osecam da kapirate" e to je ono pravo" :)
moze da bude tacna tvrdnja , aili i veoma netacna................
mislim da i kod nas ima reprezentativnih grla......... no svi razmisljaju po onoj nimalo popularnoj da je sve tudje bolje od naseg.
mislim da je bolje da svi poradimo da ocuvamo i ucistimo nasa stada nego da virimo u tudji tor dok nam ispred nosa prolaze dobre prilike da imamo sjajna grla....
skoro sam kompletno prelistao sve stranice ovog foruma i pregledao sve slike i postove, i primeto da i ovde ima itekako dobrih ovaca i ovnova, ali nama je milije dati pare strancu nego da neko nas zaradi!!!!!!!!!!!!! ziva istina po pitanju svih vrsta delatnosti...
primetio sam da neki gube vreme ubedjujuci nas o cistoti rase dok im u stadu setaju romanovke sa repom do kolena, sa friziranom grivom, klempavim usima............i slicno, dok drugi za to vreme rade na sto boljem marketingu kako bi njihovo ime bilo asocijacijaza "" citokrvnu rasu"..............meni je sve to veoma smesno.
dajte malo vise respekta prema sopstvenim grlima i nasim uzgajivacima, zasluzili smo svi koji gajimo i nadasve volimo romanovku.
 
najbolje da vi dodjete kod mene,evo slava pocinje a romanov se jos pusi,i da uz rakijicu malo zamezite i vidite da je roba extra bila iz rusije,ceske,srbije,bosne,sve njih ceka ista sudbina,he
 
jako lepe cetvorke,svaka cast @medolina
Slavisina farma u Srbiji uskoro treba da zazivi i to je svakako plus za ovu rasu
Sto se tice ruske genetike do nje je put jako jako tezak bez obzira dal je dobra ili losa i ko god da je dobije mora mu se skinut kapa
 
Nazad
Vrh