Romanovske ovce

dobro vece kolege,

kao sto neko ovde rece, bas lepa ovca, a i kod mene je isto tako. bile su ogromne jos u drugoj polovini decembra, a vimena nigde!! bas sam se zabrinuo, medjutim u poslednjoj nedelji decembra bukvalno za sedam dana im je vime poraslo, da bi im za Bozic zuckasto mleko samo curilo............. to mi jos nije bilo. mislio sam da je krenulo jagnjenje, medjutim one su toliko zacele da je to neverovatno tek sinoc mi se prva ojagnjila. jedna drugojagnjenka ojagnjila trojke mislio sam da nece moci da uhvate onako nabreklu sisu, ali kako radim po onoj da sve pustim prirodi tako sam i prepustio i zadajanje..... Jutros su svo troje nasisani spavali. dve ocice i jedan ovnicak svo troje sa cvetom na glavi. cim slikam stavljam slike.

pozdrav
 
http://glenshade.com/RomanovE.htm

---------- Poruka napisana u 13:59 ---------- Prethodna poruka je at 13:08 ----------

evo i slike 2 ovcice od prvojagnjenice slikane za vikend
2u58aif.jpg
 
Molim da Velimir izvrši analizu jedne i druge slike. U interesu ostalih da znaju o čemu se radi. A ti miladine crni sine što nisi očešljo jaganjce da ne budu čupavi!
 
Poslednja izmena:
Miladine,izgleda je Medolina nadletala okolinu Va u momentu slikanja i videla da nisu ciste?:)E da nisu ovi kudravci ukrsteni sa Mangulicom,pa imamo sad jagnjad sa dobrim holesterolom?:)
 
Pa ovo je samo mala šala da se malo piše u temi!:cvetic:
Tek je počelo janjenje a još je prošli tjedan prošla "stotka".:haha:
 
Vidi se da je krupan,kako bas ovoliko izgleda u tipu romanova a poluromanov,nisam vidjao ovo do sada,ima samo ovo malo belog na uvetu sto ga odaje.
 
Sve razmišljam da ga ostavim za rasplod, upravo zato što je tek 50% romanov, a ima tako izražen fenotip romanova.
Odustao sam od uzgoja u čistoj krvi jer kod mene se lakše prodaju krupniji janjci pa mi se W čini dobra kombinacija.
Za čisti Romanov nemam novaca, a ovo što mi hobisti dobijemo pod "čisti" možda je 70 %.
Divim se svima koji imaju Romanove u visokoj plodnosti, a da je janjad krupna i brzo napreduje.
 
Ova slika je za temu meleženje, a pored uha odaje ga i pramičak na vratu ispod vilice. Znimljivo je da od majke čistog virtemberga i rom. dobijemo ovakvo jagnje. Ovo jagnje će i kad odraste biti crno. Ovo se rijetko događa, pa će se od istih roditelja, u sljedećem jagnjenju, boja jagnjeta teško ponoviti.
 
Nazad
Vrh