Renault

nazalost tog modela nema u metadocu pa da se moze tocno provjeriti datum proizvodnje jer se po konedati on proizvodio do 1982 a po boji bi cak mogla biti i starija serija koja se proizvodila do 1980.g.
 
Po boji ovo treba da bude stariji model, do 1980.

Evo nekih slika sa neta:

Stari model:

renault-1181-4.jpg


Novi model:

4b6ad32b5095e676de38759ec9760b84o.jpg
 
vjerojatno je u pitanju muljaza tako tip na njuskalu prodaje hanomag 1979 g. ili mijenja za auto i ja njemu lijepo ponudim golf 2 2001 g. a on malo zasuti i kad je dosao k sebi kaze pa nema dvojke to godiste a ja njemu ima kao i vas hanomag 1979 (devet godina nakon sto je hanomag prestao s proizvodnjom traktora) na kraju me poslao u rodno mjesto i poklopio slusalicu. Samo mi nije jasno kako nema te kompletne serije traktora u metadocu a ima i dosta starijih modela
 
Ne znam jel ovo muljaža, ali snaga nije u redu. Dal se radi o zabuni ili grešci, ne znam.GLedao sam oglase u inostranstvu i evo na šta sam naišao:

http://www.rabljenistrojevi.com/index.php?view=product&id=1293625724

http://www.agriaffaires.co.uk/used/farm-tractor/1/4047/renault/1181-4.html

Evo ovdje imaš svo Renaulr agromašinerinu izlistanu po godinama, dole od 1972. do 1980. se pojavljuje ovaj model, 1184.4

http://www.renaultoloog.nl/landbouw-english.htm

(malo skrolaj nadole).

Medjutim, ako skrolaš dalje, od 1981. fo 1988. u 1982. godini opet se pojavljuje 1181-4. Prema tome, izgleda da je ovaj model radjen i duže nego što je navedeno na tractordata ili konedata. Mislim da je problem u tome čija je tehnika korištena, pa se neki modeli negdje pojavljuju a negdje ne. 1181-4 ima MWM motor i ZF mjenjač, te Carraro (Renault je do 1987. saradjivao sa Carraro) prednji most (karakterističan po "kugli" u kojoj se nalaze dvostruki kardanski zglobovi), tj. sem prednjeg mosta i limarije, on je "u stvari" Fendt.
 
da ima za '82 i taj podatak imas na konedati ali ovaj navodi da je traktor '84 a boja traktora je kakva se koristila do '80. kad bi se moglo kako doci do serijskog broja (broj sasije) po njemu bi se mozda moglo doci do stvarne godine proizvodnje.
 
Stavio je slike sa svih strana, rekao bih da je ovaj traktor farban u skorije vrijeme, nema teorije da mu farba izgleda ovako dobro nakon tolikih godina. Inače, prodavci na netu jako često lupaju gluposti sa podacima koji veze nemaju sa stvarnošću, svašta sam se nagledao, mozda je i ovaj jednostavno lupio podatak kao i za snagu (90KS, a on ima 118KS, što nije baš mala razlika).
 
Ovih dana cu vam postaviti slike od mog Renoa 851-4 S Turbo,83 god.8830rs.93 KS i tezak 4800kg.
Ja sam zadovoljan sa njim i udobnosi i potrosnje.U tanjirane 4litre,i oranje tri brazde u teskoj zemlji prosek nekih 15-ak litara.sa Leopardovim pugom od 14 cola.
Imam u planu da ga prodam jer sam nasao u nemacku Renault 133.54.u super stanju.od istog coveka od koga sam kupio ovaj.
 
Au, 133.54 je baš mrcina, mislim da bi ti trebao i veci plug.ajd daj neke slike tvog renoa, ako budem u prilici kupovati veci traktor nekad u buducnosti, 751 i 781 su mi favoriti.
 
Ako-ako... Daće Bog da ne moramo da pratimo i te šoping-konsultacije godinu dana kao i u temi o Belarusima...
 
10hrm10.jpg

r22bo7.jpg

xzlg9.jpg

Evo slika od ovonedeljnih radova na mom renou.Skinuli smo dizne,pumpu i orbitrol da odnesemo na servis.Orbitrol je već odrađen i vraćen ,a dizne i pumpa bi trebalo da stignu sutra.
 
Kod njeg je rotaciona pumpa? Vidio sam na Renault 751 koji mi je silirao, pvp pumpa je bila Bosch, potpuno identično izgleda kao na Perkins motorima. Koliko tvoj ima sati pa je sve sazrelo za servis, ima li servisa i dijelova i kakve su cijene?
 
Ja nikad ne čekam da "sazri" za servis.Neke stvari treba odraditi periodično tj. preventivno.Ima oko 8700 sati.
 
Samo ulošci novi.Kupili smo Gruja reno(član foruma) i ja zajedno.Traktori nisu isti ali dizne iste 150S6676
 
Nazad
Vrh