Renault

za ljubitelje Renault traktora......

ixtgyp.jpg
 
Pa ne znam šta da napišem o njemu ,a da ne slažem ni Vas ni sebe.
Počeo bih od loših stvari:
Potrošnja bi mu po meni mogla biti manja.Za 1ha direktnog(bez prethodne ikakve obrade) dubokog oranja na oko 30cm ode oko 38 litara D2.Menjač od 3x4 brzine je sa dosta velikim rasponom između brzina.Bez uključene prednje vuče se ponaša kao traktor od 80-90ks.Za pojedine filtere i delove se treba načekati ,a i dobro ih platiti.Moj traktor se naradio te mu malo pa malo negde nešto treba izmeniti.Samo proteklog meseca sam mu izmenio sve semeringe na prednjoj vuči,remontovao hidraulični razvodnik na koji idu upravljačke ručice iz kabine,zamenio komplet creva goriva za prelive i grejač......,a do sada je zamenjen i prednji semering radilice,zaptivači glave (2kom),zakrpljen hladnjak,urađena elektro instalacija,remontovani spoljni podizni klipovi hidraulika,servis turbine i svih njenih zaptivača,remont sedišta.....i još sati i sati ostalih opravki i koje čega.Kupio sam mu dve nove prednje gume ,a i zadnje će brzo doći na red.
E sad malo i onog dobrog:
Po meni jedna mrcina od traktora u pozitivnom smislu.Jako precizan hidraulik,jako udoban i tih traktor u svim uslovi eksplotacije,veoma dobar za površinske radove (setvospremač,tanjirača),odličan za vuču prikolica u teškim blatnjavim uslovima.Ja ga sređujem za sebe kad god imam vremena i sada to već liči i radi kao domaćinski traktor.Filteri goriva i motornog ulja su mu klasični kao na imt 539.Hladnjaci hidrauličnog i motornog ulja odlična stvar.Jedne jedine kapi ulja sada nema na njemu niti ispod njega.Motorno ulje crveno,kao iz kanistera, posle sati i sati oranja i tanjiranja.Ne troši ni jedne jedine kapi od menjanja do menjanja.
Da ne dužim više to bi bilo moje mišljenje pošto ga ja tako vidim i doživljavam.
 
Koliko sam pocitao ti vuces plug 3x30cm. Kod nas u Backoj bi takav traktor ladno vukao 4x35cm i trosio oko 15l po kj. Tako da potrosnja od 20l po kj u prosloj godini gde se jako tesko oralo + vasa Banatska zemlja, je po meni OK. A za kvarove, to je normalno, jer takav traktor se posteno naradio kod prethodnog vlasnika ako je uvezen sa zapada.
 
Ove godine isto orem sa 3x 30 ali ide mnogo brže i lakše nego prošle.Potrošnja mi je oko 16l/kj dubokog oranja.
 
E to se zove iskren opis traktora. 99.99% ljudi bi pjevalo pjesme o svom traktoru da ih neko pita kakav je i kako se pokazao.
 
2d6lf2s.jpg

Da dodam da mu je velika mana što nemam kompresor vazduha ali zato ima traktorske kočnice kojih se ne bi stideo ni neki nov strani traktor.
 
Ja sam visok 190cm.Ja se do sada nisam vozio niti video traktor sa većom kabinom od ove.Evo zaključi sam.Iza vozačkog sedišta popreko ima pomoćno sedište gde odrasla osoba sedi sa komotitetom.
4t7m7c.jpg

20go5qb.jpg
 
@diklofen
Pa nisu ni te opravke strasne sto si naveo jes da ih ima mnogo al sve su to sitnice, kojekakve gumice semering po koji, nije na srecu bilo vecih kvarova. Samo mi je cudno da takav traktor vuce 3x30 plug a ja sa Torpedom 90 vucem isti takav plug u ovoj teskoj crnici Banatskoj
 
Ja znam da mi je pravi radni zahvat oko 102-105cm.Točak od pluga mi ide tačno po tragu točkova koji idu po ne oranom.Od brazde koju pravi zadnja glava do traga zadnjeg točka koji ide po ne oranom ostaje vrlo malo.Iinače ja orem dosta brzo tj. od 9-11km/h u dubokom oranju.Za primer ću navesti da kad orem zajedno sa novim 1221.3 koji takođe vuče tri brazde vogela na širini od 108cm(mereno) idemo istim korakom tj. ne zaostajem ni malo.Nikad ne orem pun gas već oko 2000 obrtaja i tu se traktor najbolje ponaša(nema dima,lep zvuk,najmanja potrošnja).
 
Hvala na odgovoru. Video sam x puta takav ili slican traktor uzivo ali se nikada nisam trudio da udjem u njega a odavao mi je utisak kakav sam naveo i sama 'ulazna' vrata mi deluju mala.
To sto si ti menjao semeringe i gumice nemoj da te brine ako traktor ima oko 10000 radnih sati a verujem da ima ako ne i vise.
Nisi mi rekao za kocenje!?
 
Poslednja izmena:
Prednja vuča se ne pali sama pri kočenju.
Mada ja kad vozim recimo dve zmajeve vagonke ponekad upalim prednju vuču pri prolazu kroz selo_Onda se oseti kočenje na svim točkovima ali i zadnji koče odlično pa tako pri dobrim procenama i smirenoj vožnji ni prednja vuča nije potrebna.
 
Danas smo baš precizno merili radni zahvat posle pomeranja srednje grede na plugu.Mera je tačno 1metar,a do traga točka koji ide po ne oranom ostaje oko 10cm.
Sutra slikam kako smo napravili ispred tegova dodatak za obaranje štapova suncokreta.
 
Nazad
Vrh