Renault

Tu sam ga parkirao da ne smeta komšijama.Stalno se nešto žale i bune.Dok sam kosio i održavao taj deo oni mi slali komunalnu inspekciju da slika i da mi piše prijavu.Sad kad više neću da kosim isti ti se žale što ne kosim i ne održavam.Ja im "lepo" sve objasnio i sad su neko vreme mirni.
 
Evo juce sam slikao ovog lepotana.

160bx39.jpg
2djx6jd.jpg
2r2xi0x.jpg
jzcknp.jpg



88mo god. 4000r.h. i trazi za njega 20 000e Kaze da video u oglasima da toliko se krecu u F traktori. Nisam ja nista reko zasto da seljaku bude krivo na mene. Neka ga nek veruje da moze da ga proda za te pare.
 
@dragan82

Renault je stvarno mašina (jel to 133ks?), gume kao nove, stvarno djeluje jako očuvan (djeluje kao da ima te sate), al to je baš mnogo novca. Jel se meni čini il je ovo isto što i Fendt 611?
 
To bi trebalo da je 122-123ks.
Takvi traktori u odličnom stanju sa do 5000rs se u Francuskoj prodaju za 10000e ,a maksimalno 12000evra.Stim da su recimo 90-91 godište.
 
Diklofen ti znas moju cenu. 10 000e i ja bi mu platio iako nemam potrebe za ovoliki traktor. A gde nadje 20 000. Video sam ja da nije bas normalan ali nista mu nisam reko. Ali imas i ludjih seljaka od ovog. Zove mene pre neki dan 1 i kaze ima Valmet valjda 96to god sa 9000r.h. i trazi za njega 25 000f. Ja sam mu reko gde se nalazi u garazi Valmet sa 5000r.h. , 98god i trazi za njega 20 000F i nemoze da ga proda vec godinu dana. Kasze on meni da mu garazista reko da toliko vredi , a ja sam mu odgovorio : sto ti ga onda nisi prodao garazisti, ako ti ga on procenio.
 
Ma i kod nas po oglasima ima precenjenih polovnjaka ,a kamoli u inostranstvu gde je broj takvih traktora mnogo veći.Ja za cene znam i video sam par traktora(na slikama) ove marke od drugarovog rođaka koji je tamo bio i obilazio placeve za prodaju.
 
Što se prodavaca tiče svugdje je to isto. Jedni daju ispod cijene a drugi zavaljuju kao da je novo (misle to je moje pa je od suvog zlata). Dok sam tražio traktor zet je i tamo (u Njemačkoj) gledao dosta mašina i baš je nailazio na svakakve ludake, i pozitivne i negativne - primjer pozitivnog je lik koji mu je prodavao Renault 754 (ili tako nešto) čini mi se, traktor kao san očuvan, dobre gume, sve tip-top iz 1989. i trazio 5000E VHB za njeg, a jedan mu je opet za Fendt Farmer od 70ks bez prednje vuče iz 1970. godine trazio 8000E i to je bio festpreis (odustao sam od lične kupovine zbog nenormalnih dažbina i drastično skupog prevoza). Kupovia svake mašine je kao kocka, ili imaš sreće da naidješ na normalnog čovjeka ili je nemaš pa udariš na nekog uvrnutog.

Veliki Renault gore djeluje baaaaaš dobro, al kako god okreneš totalno je precijenjen.
 
Traktor je stvarno ok i palio ga on , ali za izvoz to je skupo. Moze on da dobije te pare , samo ako ga proda svom zemljaku i taj treba da bude ljubitelj tog traktora.
 
Mada ga imam i nije mu neka marka da se tako jako veže.

Jel ima ovaj Renault neke sličnosti sa Fendt 611? Vidio sam u Bijeljini prosle godine jedan Fendt 611 i nekako mi formom jako liči, posebno auspuh, izgleda potpuno identično kao na ovom Renault. Znam doduse da Renault koristi MWM motore, al jel razlika medju njima samo limarija ili je samo motor zajednički a ostalo različito?
 
Pa sve zavisi od modela.
Moj renault i drugarov Fendt se ,da kažemo, razlikuju samo u boji i obliku kabine.Motori su im isti MWM stim da je moj sa turbinom.Menjači isti ZTF stim da je njegov sa većim dijapazonom brzina.Hidraulika ista Bosh stim da on ima par elektro komandi ,a ja ne.Kad se haube skinu neverovatno koliko je tu zajedničkih tj. istih delova.
 
Pa sve zavisi od modela.
Moj renault i drugarov Fendt se ,da kažemo, razlikuju samo u boji i obliku kabine.Motori su im isti MWM stim da je moj sa turbinom.Menjači isti ZTF stim da je njegov sa većim dijapazonom brzina.Hidraulika ista Bosh stim da on ima par elektro komandi ,a ja ne.Kad se haube skinu neverovatno koliko je tu zajedničkih tj. istih delova.

Što bi ljudi prosto rekli, isti vrag-drugo pakovanje.
 
Ipak mi je kod Fendta nekako to pakovanje za nijansu bolje nego kod renoa ali je i razlika u ceni istih modela podosta.Ipak je Fendt dosta skuplji u istom godištu.
 
Pozdrav!
Imam pitanje za sve koji išta znaju o Renaultu Ceresu 325X. Moj ujak kupuje traktor i našao je baš jednog takvog, godište 2001, pa me zamolio, da vas pitam ima li netko iskustva sa njim.
 
Nazad
Vrh