Renault

Pitaj člana -Gruja Renault-.On ima nešto slično i bio je na prodaju.On će ti reći malo više o tome.
 
Ovaj Reno iz oglasa, je jako skup kada se pogledaju samo gume. Sve cetiri treba menjati u startu. Jos ako treba nesto da se radi na motoru ili menjacu, to bi vec izaslo preko 10.000e...
 
znate li kakav je ovaj njegov manov motor i menjac na njemu, koliko su izdrzljivi .. hvala ,,

---------- Poruka napisana u 17:20 ---------- Prethodna poruka je at 17:17 ----------

clan Gruja renault ima Renoa 851-4 S
 
Ja sam htio da kupim isti takav u Njemačkoj, odličan traktor, okretan, jednostavan za rad, ima mnogo snage, brz, moćna hidraulika. Motor im je vrh, MWM (kao Fendt) sa tri klipa, mjenjač krajnje prost za rad. Jedini problem je cijena dijelova, ne znam za ostalo (mjenjač, hidraulika) ali su dijelovi za motor jako skupi čak i u Njemačkoj.
 
@alen1972
To je jako fleksibilno. Niko Vam ne moze reci to. Kada je potreba za generalnom opravkom motora zavisi od mnogo faktora.
 
Da, ba tako. MWM motori (posebno ovi stari) su poznati po svojoj dugotrajnosti ali treba imati na umu da nije isto raditi 1000 sati na mikserici (koja rastura motor i transmisiju za kardan), 1000 sati u oranju (koje troši motor, mjenjač i hidrauliku) ili 1000 sati u šumi (koja lomi i uništava sve na traktoru). Renault sa slike djeluje OK (mada je sigurno opran), gume su mu loše a to je jako skupo (11.2-24" naprijed i 16.9-28" nazad). Usput da se ispravim, on ima motor sa 4 klipa, MWM D227-4, moja greška, mislio sam da ima isti motor kao i manji 551. Prijatelj mi svake godine radi silažu sa Renault 751 (isti kao taj sa oglasa samo ima nešto veći motor i 75KS), kupio ga je u jako lošem stanju (motor i sponica su bili uništeni), generalka motora kao i spojnica (kompletna, dakle lamela i korpa) su ga koštali 2000 eura s tim da je radio sve sam (mehaničar je), takodje je sredjivao i prednju vuču ali to nije bilo ništa ozbiljno jer su se istrošili zupci na vratilu koje pogoni prednju vuču, to mu je neko navario, ostrugao i napravio novo ozubljenje). Motor je radjen u cjelosti - klipovi, stubline, karike, svi ležajevi, pumpa...praktično je samo blok sa agregatima originalan. SVe to je radjeno prije 3-4 godine i od tada s njim radi najteže poslove, silažu radi uslužno čitavu sezonu bez gašenja (samo mijenjaju vozača), isto tako i oranje a o šumi da i ne govorim (stotine kubika na najgorim zamislim terenima) i motor i dan danas drži pritisak od 4 bara i ne pušta ni najmanji tračak dima. Evo tu možeš da pogledaš kako njegov radi:


 
odprilike ???

---------- Poruka napisana u 19:04 ---------- Prethodna poruka je at 18:49 ----------

zombie_666 hvala na informacijama, a moze li neko da mi objasni kakav je to multipower menjac ??

---------- Poruka napisana u 20:33 ---------- Prethodna poruka je at 19:04 ----------

kod mene traktor takoreci uziva, jeste malo nezgodan teren, ali ja sa traktorom preorem 10ari godisnje, i traktor leti vuce balirku jd332 i prikolicu IMT jednoosovinku, to nije nista tesko za njih pa bi voleo ovaj traktor, cini mi se dobar, izdrzljiv i za mene dovoljan, samo da mi neko objasni ovaj MULTIPOWER menjac ako moze .. hvala ..
 
Ne znam kako je to odradjeno kod Renault ali znam da su Multipower mjenjači pravili probleme kod starih Massey Ferguson traktora (npr. MF165, MF180, MF399...). U principu, radi se o hidrauličnom aktiviranju spojnice kako bi se dobila dva ranga brzina, tzv. Hi-Lo (brze i spore). Tu nema hidraulične spojnice kao kod npr starijih Fentd traktora sa Turbomatik tehnologijom, Multipower mjenjači imaju klasičnu suvu spojnicu ali imaju jednu specifičnost - u Low položaju nije moguće kočiti motorom. Ovim rješenjem se dobija mogućnost prebacivanja iz brzih u spore brzine bez aktiviranja kvačila, dakle nešto kao polovljenje brzina. Sve navedeno važi za MF, ne znam jeli isto tako i kod Renault. Znam samo da prijateljev Renault 751 o kojem sam pričao može da polovi brzine bez kvačila no ne znam na koji način to funkcioniše, on nije otvarao mjenjač niti je imao problema sa njim.

Ovdje ima ljudi koji mnogo bolje poznaju Renault traktore i njihove mjenjače pa će ti neko sigurno moći više pomoći.
 
Ovaj Reno iz oglasa, je jako skup kada se pogledaju samo gume. Sve cetiri treba menjati u startu. Jos ako treba nesto da se radi na motoru ili menjacu, to bi vec izaslo preko 10.000e...

Zadje gume su ganc nove Kleber!!!!a prednje su 50%,i traktor je kao puska,neboji se ni jednog traktora od90-100KS,od rusa je tezi celu Tonu!!misli na 92:osmeh:
 
Kako misliš teži od rusa za cijelu tonu, 651 je težak neke 3.3 tone? Si gledao ovog 651, na slikama djeluje jako dobro, za gume ne znam jer se ne vide baš najbolje. Meni se lično 651 jako svidja, kompaktan je i okretan a ima jako mnogo snage.
 
@gruja renault
Ja mozda ne znam za brend Kleiber, ali ono sto vidim sa slika je da su te gume prilicno pri kraju :osmeh:
 
forumasi molio bih za par odogovora u vezi ovog renaulta 65.14 : Koliko oni imaju brzina (napred i nazad), kakvi su sa potrosnjom goriva u odnosu na neki drugi traktor slicne snage, i da li neko zna koliko su visoki sa 16ticama, siroki, itd .. hvala unapred .. (znaci samo 65.14) :bravo::osmeh:
 
bojcetic hvala za link ..

---------- Poruka napisana u 15:09 ---------- Prethodna poruka je at 14:17 ----------

zvao sam ovog coveka sa oglasa, ne moze nikakva zamena tako da ostaje kod njega ..:kisa:
 
Evo jos slika od mog Renault 851-4 S Turbo MWM TD226-4 93 ks

379989214124571070618331.jpg


381837214124355065218331.jpg


387354214124611071618331.jpg


394839214124407066518331.jpg


---------- Poruka napisana u 11:58 ---------- Prethodna poruka je at 11:55 ----------

A evo i orana
[video=youtube_share;zLIBWEAigUI]http://youtu.be/zLIBWEAigUI[/video]

---------- Poruka napisana u 12:00 ---------- Prethodna poruka je at 11:58 ----------

A evo i tanjiranja

[video=youtube_share;qdIVOEcHHqM]http://youtu.be/qdIVOEcHHqM[/video]
 
Nazad
Vrh