Renault

Ovaj model ide od 110 do 125 ks,ovaj ima 120.
Gume na njemu su skoro nove,mishelin,tako sto se tice te stavke miran sam jedno vreme.
photo0035s.jpg

By savke88 at 2012-04-12
photo574.jpg

By savke88 at 2012-04-12
 
Poslednja izmena:
Jel mi moze neko nesto opsirnije reci o traktoru Renault-Carraro sa vazdusnim hladjenjem i motorom od 45ks 1986godiste dw vuca... Svideo mi se na "oko" plan mi je mozda da kupim... Hteo sam ga u planinski kraj.
 
Molio bi poznavaoce renault traktora da daju svoje misljenje,.skoro sam vidio renault 75-14 rs koji mi se pravo dojmio,vidjo na netu da postoji i 75-14 tx e sad u cemu je razlika,jos mi se svidja model 75-34 i 85-34 tx, prodo bi svog case-a pa uzeo renault,.znam da imaju mwm motore,a ciji mjenjac nose i prednji trap,,.i u sustini kakve su to masine opcenito,mislim na gore pomenute modele jer takvi mi naj vise odgovaraju po snazi a i gabaritu,.
 
Za 74.4 znam sigurno da ima MWM motor i ZF prednju vuču i mjenjač, dok je hidraulika Bosch. Redovno mi silažu radi lik sa takvim Renault i on se ne žali mada ima ponekad problema sa njim ali isključivo svojom krivicom jer ga ekstremno opterećuje pošto naveliko radi i u šumi sa njim. Npr, od kvarova je imao problema sa hidraulikom jer su mu usljed preopterećenja otkazale zaptivke na razvodniku pa je naveliko gubio ulje, potom je imao problem sa prednjom vučom jer se ozubljenje na pogonskom vratlu (onom koje izlazi iz mjenjača i ide prema prednjem diferencijalu) potpuno smaklo, opet usled preopterećenja a ove godine je uspio i da mu podere spojnicu, opet usljed ekstremnog preopterećenja. TRaktor se "sam od sebe" nikad ne kvari al ga on lomi naveliko. Dijelove za njeg ovdje ne može da nadje pa sve naručuje preko familije iz inostranstva. Tamo može sve da se nadje jer isti motor, mjenjač i prednju vuču koristi dosta traktora ali su i cijene visoke mada je i kvalitet tih dijelova vrh vrhova.

Pogledaj kako taj njegov Renault radi:



 
Dobro ti si iznio ono sto znas i vidio si ali sam mislio da ima neko na forumu da se susreto ili cak ima-imao ove gore pomenute u mom postu pa da da koju informaciju,.
 
Evo da se i ja nadovezem na temu. Iako nisam aktivni clan bar sam aktivni citalac foruma. Dakle i ja sam kupio Renault traktor i prvi utisci su odusevljavajuci, u pitanju je Renault 145.14TX i od prikljucnih masina imam, za sada, samo plug Regent pluto IV.
Evo neka slicica.
dsc02268z.jpg
[/IMG]
dsc02269sm.jpg
[/IMG][/IMG][video=youtube_share;At5ECf0mUjY]http://youtu.be/At5ECf0mUjY[/video][video=youtube_share;-v2H6j67EGA]http://youtu.be/-v2H6j67EGA[/video]

- - - - - - - - - -

dscn1216x.jpg
[/IMG]
dscn1215l.jpg
[/IMG]
dscn1214y.jpg
[/IMG]
 
Za psenicu sam orao 4. srednjom a zimsko 3. srednjom posto mi je 1. neispravna a ona je izmedju 3. i 4. Plug je 4x35.
 
Izorao sam oko 20ha, iztanjirao 12ha i izdrljao velikom drljacom 12ha, a motor nije potrosio nimalo ulja i u kabini ima nalepnicu kada je zamenjeno ulje i na koliko sati koje ulje je sipano i sve to se uklapa u satnicu traktora. Od mana na traktoru mi je 1. brzina neispravna (nisam lepo proverio menjac pri kupovini ali nije mi zao) i pumpe za hitrauliku su pri kraju (ne racunajuci gume), ostalo je stvarno u top stanju, jer 3. srednjom ako nemoze da vuce plug pocinje da slajfuje i ako i tada nemoze da nastavi onda tek pocinje da malaksa ali cesto ne saceka malaksanje nego pocne da skace. A da i kod mene u saobracajnoj pise da ima 108 KW.Snimak koji je sniman nocu je sniman u 2. srednjoj(plasio sam se da mi ne pobegne traktor ali napravicu snimak danju da bi se videla i dubina.
 
Poslednja izmena:
Po snimku znam da si išao 2. srednjom jer mi je za 3. jako sporo.Motor ti je pun snage po opisu toga što radiš.Ja 4. srednjom nisam mogao da vučem ni 3x30cm.
 
Kad sam posle takvog renoa seo u kineza prosto sam se razočarao u savremenu tehniku.Extra su tihi zbog odlično odrađenih auspuha i dosta dobro zaptivenih kabini.
 
Jbg, sve ima svoje. Da si kojim slucajem naleteo na zdravog Renoa, verovatno bi on i dalje bio u tvojoj avliji.
Ima tu i do buke motora koju auspuh ne moze da koriguje dovoljno. S' obzirom da je Claas kupio Renoa, kabina na Axosu je kao na Celtisu i dobro je izolovana ali je i Perkins turbo 4 cilindra bas tih motor pa i to dosta utice na buku.. Pretpostavljam da je i taj MWM tih motor?
 
Muzika i nije pojacana jako, unutra je stvarno tih. Evo snimka sa nocnog oranja 3. srednjom a moga bi sigurno 1. brzom. Mogu reci da sam veoma zadovoljan i Regent plugom, orao sam strnjiste (kombaj mi nema secku) i nije se zapusivao nijednom.[video=youtube_share;x8VS__PkFOY]http://youtu.be/x8VS__PkFOY[/video]
 
Nazad
Vrh