Recepture za spremanje koncentrata

A jel isti procenat przene soje ide, kao i sacme u hraniva ?
 
Pržene soje ide 2-3 % više od sojine sačme u smeši. KOd prženja soje obrati pažnju na izgled zrna, zrno ne sme da dobije tamniju nijansu braon boje, već treba da bude svetlo braon boje, a dobro je termički obrađeno kada pri trljanju zrna ljuska lako spada. Sve je to odokativni metod, ali kod svinja u tovu preko 40 kg radi posao. Jedini nedostatak u odnosu na sojinu sačmu je povećan udeo ulja pa svinje imaju nešto više procenata masti u trupu. To se može korigovati dodavanjem suncokretove sačme i smanjenjem udela pržene soje u obroku.
 
sarbanac je napisao(la):
Nebavim se gajenjem svinja osim za svoje potrebe ali znam koji je najbolji a najjeftiniji koncetrat. Mesavina kukuruza i drugih žita sa 10 do 15% sojine sačme i sve to nakvašeno mlekom kao kaša. Nema tog supera ni premiksa od kog će bolje napredovati a jos kad se doda i po neko jaje onda očima vidiš kako rastu. Pošto je mleko za đž isplativije hraniti prarad. Probajte neće te se pokajati!
a koliki procenat mleka dajes ?
 
Odgovor

Dragi prijatelju nema procenta od mleka im neće biti ništa samo napreduju. Sipaj da bude srednje gustine. Uzvariš mleko uveče ujutro skineš kajmak ostatak daš prascima i dve vajde imaš. Od 100lit mleka 6kg kajmaka po 350din 2100 a tu je negde i cena mleka. Kod nas se malo drugačije radi. Ide se na dva prašenja godišnje. Prasad sisaju 8 nedelja. Posle 4 ned krmača samo prespava kod prasadi. Nema proliva nema bolesti. Sa dva meseca dostizu težinu oko 35kg pa i više što je mnogo jeftinije nego kad se luče sa 4 ili 5 nedelja.
 
pigsfarm je napisao(la):
kod nas u recepture za prasice ni u jednom ne moze da ima stocno brasno
Druskane vo Makedonija,
imas temu kada otvoris prvu stranicu foruma koja glasi "Za nove clanove da se predstave", tamo lepo ispisi nekoliko recenica o sebi, svom poslu, interesovanju, videces bices prijatno docekan kao i svi mi sto smo bili.... pa tek posle šaranje po forumu. :cao:
 
Drugari, hvala na pomoći oko predstavljanja novih članova.
Nadam se da je svim jasno zašto je to potrebno. :cao:
 
ja se izvinjavam molim prihvatite to nov sam na forum imam malu farmicu za svinje
imam 300 tovljenika na godisnje nivo koliko sam uspesan na tom polju kazite vi od kad se oprasi malo prase pa do 100 kg potrebno mi je 165 dana izvinite na pravopis
 
Zdravo svim clanovima nov sam na forumu i interesuje me kakvo misljenje imate o koncetratu proizvodjaca PATENT CO :D
 
A posto je taj PANTO S20?
Post je spojen: [time]1297272576[/time]
_________________________________________________
none 73 je napisao(la):
Evo i recepture za ishranu krmača.
Susprasne
kukuruz 59,5
stočno brašno 25
suncokretova sačma 8
sojina sačma 5
panto S20 2,5
Dojare
kukuruz 48.5
stočno brašno 19
sojina sačma 10
sojin griz 10
panto S20
:ppozdrav: :cao:
A posto je taj PANTO S20?
 
Ja ga plaćam 135din-kg :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1297273032[/time]
_________________________________________________
stocar cr je napisao(la):
Zdravo svim clanovima nov sam na forumu i interesuje me kakvo misljenje imate o koncetratu proizvodjaca PATENT CO :D
Bio je dobar dok je sarađivao sa IHV a sada su raskinuli saradnju pa neznam kako će nastaviti :cao:
 
Nazad
Vrh