Recepture za spremanje koncentrata

Interesuje me da li ima određeno koliko sme Lizina da ima u koncentratu,i ako ima kolika je ta količina?
 
Pošto sam pravim smesu i hoću da stavim Lizin, interesuje me koliko smem da stavim?
 
Potrebe za lizinom kod svinja se kreću od o,7 do 1,4% u zavisnosti od kategorije. Da bi Vam neko dao precizan odgovor na Vaše pitanje morao bi znati za koga je ta hrana namenjena i koje komponente već imate. Malo deluje komplikovano ali bez tih podataka je bespredmetno razgovarati.
 
@Zoran Kostović
Moja receptura za tov od 30kg:

60kg kukuruz
10kg ječam
22kg sojin griz
5kg stočno brašno
3kg saplement TOV od Gebija (gde stoji da ima Lizina 7,2%)
 
Neznam šta si time hteo da kažeš?Mene interesuje da li pored ove količine lilzina može da se stavi još,i da li stim što stavim više postižem bolje rezultat u tovu
 
pietro je napisao(la):
Neznam šta si time hteo da kažeš?Mene interesuje da li pored ove količine lilzina može da se stavi još,i da li stim što stavim više postižem bolje rezultat u tovu
Po mome mišljenju nemaš potrbe ništa da dodaješ jer su oni već dodali količinu koja odgovara :sta: :ppozdrav:
 
Zdravo, generalno " SVI 3% " imaju odgovarajući odnos aminokiselina, mene zanima ako zna neko da mi kaže gde mogu da kupim aminokiseline (lizin, mationin..) i dali neko dodaje u svoju recepturu za spremanje koncentrata. Setimo se Brankovog kometara od ranije " Use i u svoje kjluse ". Pozdrav
 
Može se kupiti u Rabrovu u polj.apoteci ali samo po narudžbini.Lizin pakovanje od 25kg.240din/kg. a metionin isto pakovanje 500din/kg.
 
Šabac, Firma agroelixir, sektor je agrofeed aditives, dosta je jeftinije, ja mislim da je ispod 200 din kg. Imate na internetu podatke o firmi i kontakti.
 
Ja se nerazumem ,a i nisam stručnjak za pravljenje koncentrata pa me zato interesuje da nije to mnogo krede što piše u ovoj tabeli 6.5kg za 100kg hrane.
 
Ova receptura u tabeli je za koke nosilje jer sam pravio tu kalkulaciju i onda snimio. Vi pravite recepturu koju hocete a za svinje ide sigurno manje krede. Kod koka ide dosta zbog ljuske jaja. Znaci ovo nije preporuka za smesu vec je tabela univerzalna i sluzi za proracun cene hrane i proracun sastava po pitanju proteina, energije, aminokiselinskog i vitaminskog sastava.
 
Da Vas pitam nesto,zna se da nakon dva tjedna starosti prascicima daje predstarter koji ima 22% proteina pa do odbica ,nakon toga starter 20% proteina do 20 kg tezine.
E sad mene zanima koja kolicina proteina treba za svinje od 30-60kg?
a koliko od 60-100kg? koliko od 100kg pa na dalje?
 
Ja 20% proteina dajem do 15 kg a posle do 25 kg im dajem hranu sa 18 % proteina.Za svinje od 25 pa do 60 kg hrana treba da sadrži 16%,od 60 kg pq do 100 kg hrana sa 14% proteina a za tovljenike preko sto kila pa do kraja tova hrana treba da sadrži 13%proteina :ppozdrav:
 
Kako?ljudi išli u školu,branili doktorate sa temom spremanje koncetrata i ja lepo pozovem tehnologa iz Panta kažem mu koje konponente hoću u koncetrat i on čovek mi napravi recepturu za svaku kategoriju svinja,najlakše.Pokušavao sam i ja nešto da izračunam ali nije to to on je završio školu za to i radi taj posao.
 
Nazad
Vrh