Recepture za spremanje koncentrata

none 73 je napisao(la):
Zdravoevo u najkrace da napisem koji procenat proteina treba da ima koncetrat za koji uzrast
Za prehranjivanje prasadi tj predstarte treba da sadrzi 22%proteina
Starter od 5 do 15 kg sa 20% proteina
Grover za prasad od 15 do25 kg 18% proteina
Tov tj svinje od 25 do 60 kg 16% proteina
Tov II svinje od 60 do 100 kg 14% proteina
Tov III svinje od 100 pa do kraja tova koncetrat sa 13% proteina :ppozdrav:
Hvala puno, to me je zanimalo.
Z.K. Interesuje me odnos kao što sam i rekla, jer pravim računice pa se bojim da ne preteram. Dakle imam koncentrat sa 40% proteina i nisam znala sa koliko kukuruza i tritikala da pomešam.
 
ja koristim recepturu od urednika "Branko" koja je postavljena na 1. strani ove teme.
trenutno koristim recepturu od 30 do 60kg i mogu reci da je odlicna.napreduju k'o iz vode.

Branko ::svaka cast:: ::svaka cast::
 
Moje pitanje je da li odgovara ova receptura za tov od 30kg:

Kukuruz 60kg
Sojin griz 22kg
Jecam 10kg
Stocno brasno 5kg
Saplement TOV 3% od Gebija
 
@Maja85
Pošto ste meni lično postavili pitanje, molio bih Vas da napišete o kom se koncetratu tačno radi kako bih Vam precizno odgovorio (ako nije kasno). :cao:
 
pietro je napisao(la):
Moje pitanje je da li odgovara ova receptura za tov od 30kg:

Kukuruz 60kg
Sojin griz 22kg
Jecam 10kg
Stocno brasno 5kg
Saplement TOV 3% od Gebija

Fali ti još malo sojine sačme.
 
Evo i recepture za ishranu krmača.
Susprasne
kukuruz 59,5
stočno brašno 25
suncokretova sačma 8
sojina sačma 5
panto S20 2,5
Dojare
kukuruz 48.5
stočno brašno 19
sojina sačma 10
sojin griz 10
panto S20
:ppozdrav: :cao:
 
Poruka

Nebavim se gajenjem svinja osim za svoje potrebe ali znam koji je najbolji a najjeftiniji koncetrat. Mesavina kukuruza i drugih žita sa 10 do 15% sojine sačme i sve to nakvašeno mlekom kao kaša. Nema tog supera ni premiksa od kog će bolje napredovati a jos kad se doda i po neko jaje onda očima vidiš kako rastu. Pošto je mleko za đž isplativije hraniti prarad. Probajte neće te se pokajati!
 
sprasne krmace
23% stocno brasno
4.5% sojna sacma
70% jacmen
2.5% sano trag
0.5% sanocid
 
Moze li mi neko dati neki savet ili misljenje o tome da li je pametno svinjama u dodatak hrane davati przenu soju umesto sojine sacme. Da li je to dobro, posto je dosta ekonomicnije, s obzirom da je sacma dosta skuplja od zrna soje?
 
markodjurdjevic je napisao(la):
Moze li mi neko dati neki savet ili misljenje o tome da li je pametno svinjama u dodatak hrane davati przenu soju umesto sojine sacme. Da li je to dobro, posto je dosta ekonomicnije, s obzirom da je sacma dosta skuplja od zrna soje?

Dobro je ako nemaš mogućnosti da soju zameniš za kvalitetno ekstrudiranu soji - sojin griz.
 
Pa imam mogucnost, ali daju samo 75% sacme, odnosno za 100kg zrna dobijes 75kg soj. sacme, sto je neisplativo. Jos je i pitanje kakvog je kvaliteta ta sacma. A koliki odnos przene soje ide u hraniva, verovatno manje nego sacme?
 
Svuda je takav odnos.
To je sojin griz.
Soja pržena ne može po kvalitetu kao hranivo da bude ravno sojinom grizu, ako je kvalitetno ekstrudirano.
 
Ali ne dajem je malim prasadima, samo tovljenicima.Do sad nije bilo problema. Znam ako je nedovoljno ispzim, sadrzi otrova u sebi, jel?
 
Sojina sacma i sojin griz su dve razlicite stvari i imaju razlicite procente proteina SS 44% a SG 37% , metabolicka energija SS 2210 a SG 3540 a i sastav vitamina je razlicit. Opet i cista soja ima drugaciji sastav od njih.
 
Nazad
Vrh