Recepture za spremanje koncentrata

xsale je napisao(la):
Danas sam razgovarao sa rodjakom koji hrani svinje sa Sano hranom.Koristi gotov koncetrat.Za odrasle je cena oko 1800 25 kg,a za prasice oko 2300.Povoljnost je sto daju na odlozeno 120 dana,mada je onda koncetrat skuplji za oko 200 dinara po dzaku.
On je zadovoljan sa Sano programom,pogotovo sa ovim uzimanjem na odlozeno placanje

SANO NE proizvodi gotove kocetrate za svinje.
 
O tome se i radi. Morate koristiti tačnu terminologiju ako hoćete pravu informaciju.
PROTAMINO program za više kategorija domaćih životinja predstavlja predsmešu a ne gotovu krmnu smešu (koncetrat).
Ovo pišem zbog ljudi koji su početnici i slabije poznaju materiju a ne zbog samoreklamiranja.
Veliki pozdrav, sinko. :cao:
 
Kod nas se pod koncentrovanu hranu (koncentrat),podrazumeva smesa koja treba da se razblazi (kukuruzom) da ne bude koncentrovana (logicno),a gotova hrana je ono sto joj ime kaze,Inace u mom selu moze da se kupi jedino gotova hrana samo za kokoske i pilice.


33oiper.jpg

Gresis, ovaj silno gresis sinko

:ppozdrav:
 
danas isao u nabavku premiksa dopunske smese evo moje recepture koju ja koristim
za prasad na sisi i po odlucenju
panto F250 25kg cena 172 din/kg
75 kg kukuruza
za prasad od 12kg do 15kg panto 10/35
panto 10/35 10 kg 153 din/kg
50 kg kukuruz
15 kg stocno brasno
10kg sojina sacma
15 kg sojin griz
za prasad od15 kg do 25kg panto F15 multibiotik
panto F 15 4 kg 215 din/kg
51 kg kukuruz
20 kg stocno brasno
10 kg sojina sacma
15 kg sojin griz
 
none 73 je napisao(la):
danas isao u nabavku premiksa dopunske smese evo moje recepture koju ja koristim
za prasad na sisi i po odlucenju
panto F250 25kg cena 172 din/kg
75 kg kukuruza
za prasad od 12kg do 15kg panto 10/35
panto 10/35 10 kg 153 din/kg
50 kg kukuruz
15 kg stocno brasno
10kg sojina sacma
15 kg sojin griz
za prasad od15 kg do 25kg panto F15 multibiotik
panto F 15 4 kg 215 din/kg
51 kg kukuruz
20 kg stocno brasno
10 kg sojina sacma
15 kg sojin griz
Koliko je sojina sačma, a koliko sojin griz po kg, kod vas?
 
none 73 je napisao(la):
danas sam kupio soju i platio 51 din/kg toliko kosta i griz
A ima li to da se kupi kod vas u prodavnice, diskonte stočne hrane? pošto to namjeravam da kupujem da bih pravio kocentrat....pošto u Crnu Goru sojine sačme nema niđe....
 
Mene su nudili pre par dana sacmu po 49 na tonu,a tamo gde inace kupujem dobicu sigurno jos jeftinije,mozda 47-48 nisam zvao da pitam,prosle godine sam dobio po 46,griz je inace malo jeftiniji.
Nazovi 015 440 160 ako te zanima,on prodaje sojin griz koji licno pravi,ali moje misljenje je da je bolje platiti sacmu par dinara skuplje.I sacma iz uvoza je po meni cistija i kvalitetnija od becejske.
 
Zoran Kostović je napisao(la):
O tome se i radi. Morate koristiti tačnu terminologiju ako hoćete pravu informaciju.
PROTAMINO program za više kategorija domaćih životinja predstavlja predsmešu a ne gotovu krmnu smešu (koncetrat).
Ovo pišem zbog ljudi koji su početnici i slabije poznaju materiju a ne zbog samoreklamiranja.
Veliki pozdrav, sinko. :cao:
po pravilu kada pricamo o terminologiji, PROTAMINO program, a i svaki drugi u kome se pored premiksa nalazi i soja zamijesana, nazivaju se SUPERI a superi pomijesani sa zitaricama su KONCETRATI ili GOTOVE SMIJESE, pozzzzzzz ekipo uzdravlje :haha: :haha: :haha: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Ajde neka mi neko sastavi neku DOBRO JEFTINU recepturu za prasad težine od 20-30kg , zbog toga što se prasad kod mene kratko zadržavaju....ali da im taj kocentrat ne škodi i da ga dobro konzumiraju......
 
@marko nk

Pogledajte u temi Recepture za spremanje koncentrata, jer nema potrebe da se ponovo pišu isti postovi.

Kod mene sojin griz 45 din/kg i biraš od koje soje, ako imaš vremena za čekanje.
 
marko nk je napisao(la):
Ajde neka mi neko sastavi neku DOBRO JEFTINU recepturu za prasad težine od 20-30kg , zbog toga što se prasad kod mene kratko zadržavaju....ali da im taj kocentrat ne škodi i da ga dobro konzumiraju......

E,hbg. Pa nemozes imati i ovce i novce. Da je to tako lako sve uklopiti gdje bi svinjogojcima bio kraj.
ja bi ti ovak preporucio: da mijesas jecam,psenicu kukuruz sve u nekom podjednakom omjeru i dodas jos neko proteinsko krmivo riblje brasno ili sojinu sacmu.
Tako sam ja radio,bili su kao bumbari sve rasprodo
 
Dobar dan svima. A šta ako ja imam koncentrat gotov sa 40% proteina i tritikal i kukuruz i tovljenike od 40 kg? :) Ne mogu da pronadjem odnos kojim da razblažim koncentrat jer ne znam koliko je proteina potrebno. Hvala unapred.

Dobar dan. A šta ako bi nam se prvo predstavili pa onda napisali malo više podataka o problemu koji imate? Z.K.
http://poljoinfo.com/index.php?topic=2.0
 
Zdravoevo u najkrace da napisem koji procenat proteina treba da ima koncetrat za koji uzrast
Za prehranjivanje prasadi tj predstarte treba da sadrzi 22%proteina
Starter od 5 do 15 kg sa 20% proteina
Grover za prasad od 15 do25 kg 18% proteina
Tov tj svinje od 25 do 60 kg 16% proteina
Tov II svinje od 60 do 100 kg 14% proteina
Tov III svinje od 100 pa do kraja tova koncetrat sa 13% proteina :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh