Recepti kulena, kobasice, švargle...

Ne znam oću znat po ovim vrućinama napravit kulin?🤔
 
Matiću nisam ti se pohvalio šta smo se igrali ove godine
Miri slanina čudo jedno,a od kožica se ubili
7abbeef85e563eb06cdb40e27647508b.jpg
5a5dd1dc430fe09be8056b69d94f8bd6.jpg


Poslano sa mog 2109119DG koristeći Tapatalk
 
Sa čim skinuti neku belu plesan sa kobasica? One vise u prostoriji koja ima dva prozora jedan naspram drugog pa tu bude prilična promaja. Međutim jedan prozor je bio zatvoren i pretpostavljam da je zbog nedostataka promaje došlo do stvaranja te plesni, plus ovo bolesno toplo i vlažno vreme. Sad su otvorena oba prozora...
 
Malo sirćeta na čistu krpu i prebrišeš svaku kobasicu. A ako ostaviš i tako, bela plesanj neće škoditi....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
A sirće, alkohol? To sam sad malo pronalazio na internetu...
Ja sam prosle godine koristio alkohol 70%, lako obrise sve, nisam primetio nikakve nuspojave, mislim brzo ispari sa kobasica i ne verujem da moze stvarati probleme.
Razblažiš sirće sa vodom ili čisto sirće?
Nisam koristio ali ne verujem da treba razblaziti. Ovo kupovno sirce je samo od sebe tek 10% kiselina.
 
Prebrisao sam krpom umočenom u 70% alkohol. Taj savet sam čuo sa više mesta. Lako se sve skinulo i praktično su kobasice bile suve odmah. Za jedno 7-10 dana ih skidam sa promaje i idu u zamrzivač.
 
Ajde Boze pomozi!



Slanine osolio, prosuo prvu sukrvicu.

Meso danas samleo, zacinio, izmeso. Ujutro punjenje. Kranjska, sremska, neljuta, i za probu pileca neljuta. Kulen takodje. Taman vreme ide ladno, nadam se da nece biti gubitaka.
 
odmrzo troje grudi i 1 paket bataka. Otkostio, skino koze. dodao saku plecke i saku ledje masnoce. Zacini klasika po 0.3% biber luk secer, so 1.9%, slatka paprika 0.7%. cisto za probu, a mislim deci ce se svideti.
 
Jestivo ne pomaže. Jedino ulje Čajevca.....
Alkohol isto tako ubija trenutno rastuće gljive na kobasici, samo ne drži baš dugo. Kad ispari plesanj ponovo počinje da raste.
Dok sirće napravi kiselu sredinu i to gljivicama ne odgovara.... tako da po meni sirće je jedno od boljih rešenja.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh