Recepti kulena, kobasice, švargle...

Mi smo prije 5 godina kupili Diva vakumirku, gledali smo tada i Gorenje ali smo se odlučili za ovu jer je dosta jača, a i Italijanska je, dok je Gorenje Kineska.
Naša je 0,3kw ili 300w vidim da su sada nove po 0,25kw ali vjerovatno je to otprilke isto.
Probavao sam i Quadro vakumirku ova je dosta brža.

Ova je preskupa za moj budzet i posao koji ce kod mene raditi.
 
Imam Gorenje vakumirku, radi nije da ne radi ali mora dosta da se vodi računa tokom vakumiranja inače popuste varovi.
Bilo mi je mnogo da onda duplo više platim ozbiljniju vakumirku i napravio sam time grešku jer se to kupuje jednom u životu.
 
За сад смо на правом путу
IMG-20231228-085904564-HDR.jpg
 
Što se vakumirki tiče mi imamo neku donešenu iz nemačke, neznam joj ni ime....
Kuhinjska varijanta, tamo plaćena 30tak eura pre nekih 7-8 godina. Radi bezprekorno sa bilo kojom rolnom što sam kupio do sad, bilo iz lidla ili gde već nađem jeftinije da kupim. Nikad do sad var nije popustio
Za kulene i kobasice kupujem već gotove kese, 12cm široke i pola metra dugačke, taman stane kulen u njih. Kao onaj kupovni u radnji, bude upakovan.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Gde cuvate vakumiranu robu?
Stari Gorenjev zamrzivac-sanducar....propala izolacija pa kad je bio zamrzivac, ternostat nije iskljucivao(nije mogao da postigne zadatu temperaturu) i motor je stalno radio.Kad ga je zamenuo novi ovaj sam ostavio da se dobro osusi i promenuo mu termostat...ubacio mu termostat za frizider..da bude temperatura od 5-7 stepeni.U njemu cuvam preko cele godine sve sto izvakumiram.
A ako neces sa tim da se zamajavas...uzmes vremenski utikac i programiras ga da napr...15 minuta radi a 45 bude iskljucen.

 
Poslednja izmena:
U podrumu u drvenom sanduku, nikakvi zamrzivači ni frizideri... slanina znala da stoji po tri godine i ništa joj nije falilo, kao puter meni se to bolje pokazalo pošto pri toj temperaturi od oko 17 stepeni koliko je u podrumu meso nastavi da 'zori' u vakumu, šunke i kuleni budu parekselans

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
 
Vec trecu godinu kupujem vakum kese od Coveka iz Indjije,odlicno su se pokazale,a od njega sam kupio i Vakumirku,jeste da kostala ali vredi svaku paru.
 
Ja sad kupih u Lidlu kese… 25x30cm 25 komada za 700, isto koštaju i 15x25cm ali 50 kom


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kako sačuvati kobasice i salame,u ovom toplom vremenu.Ja sam svoje stavio u frižider.Da li će one nastaviti sa zrenjem u frižideru,ili da ih vakumiram,i onda metnem u hladnjak.02.12 su pravljene uz 4 dimljenja,salame 6.Ali su još uvijek mekane.
 
Nazad
Vrh