Recepti kulena, kobasice, švargle...

Svinjsko meso isečeš na komadiće, posoliš (10kg mesa=200gr soli).
Potrpaš meso u teglice onako junački da ne ostaje mnogo praznog mesta, što manje to bolje. Zatvoriš teglice BEZ dolivanja vode ili bilo kakvih drugih dodataka.
Poređaš tegle u veću šerpu, naliješ vode u tu šerpu otprilike do poklopca od tegli, oni ostaju van vode. Staviš na šporet i kuvaš na tihoj vatri, kad proključa još 4 sata.
Ohladiš i krkanje. Tako u teglama može da stoji par godina bez zaleđivanja. Poput konzervi mesnog nareska itd.....
Isti postupak sam radio i sa prvo usoljenim, pa dimljenim komadima mesa. Posle pušnice seckanje na sitnije komade pa u tegle. Dalji postupak je isti.
Tako jednostavno a tako dobro....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Verovatno bi moglo, nisam probao. Neznam kako bi se ponašala ona plastika sa donje strane poklopca na tegli. Dal se ne bi deformisala ili čak istopila? A bez nje mrka kapa.
@Miloica da tako nešto, samo bez začina osim soli, samo pokvari ukus. Druga stvar, od te slanine na snimku se dobije pola tegle masti kada bude gotovo... Ono na snimku nije dovoljno kuvano, pošto ovo moje bude kao pihtije kompaktno, nemože se viljuškom izvaditi komad mesa a kamoli seći nožem. Sve se raspada kako ga dotakneš viljuškom.
Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Da bi bio mesni narezak trebalo bi ga recimo na sitnu sajbnu samleti i isto tako obariti. Valja probati jednu i drugu varijablu
 
Da bi bio mesni narezak trebalo bi ga recimo na sitnu sajbnu samleti i isto tako obariti. Valja probati jednu i drugu varijablu
Isprobano.
Komadi mesa recimo kao za gulaš po meni najbolje. Nikako krtina od karmenadle, već od buta ili još najbolje, močing od kolenice....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Размишљао сам у кулен да ставим Ким шта мислите колико на 100кг меса?и дали мења укус...иначе стављам само Со и Љуту паприку.
 
Nazad
Vrh