Recepti kulena, kobasice, švargle...

Da si smanjio odjednom, vjerojatno bi primijetio razliku, bilo pozitivnu ili negativnu. Ovako si se postupno priviknuo na malo drukčiji okus. U principu mi se taj tvoj način više sviđa, eliminiraš što nije neophodno, a skoro niti ne primijetiš razliku. Bitno da i dalje uživaš u konzumiranju. (y)
 
Da li je tko imao situaciju da je drzao u zamrzivacu sunke tri mjeseca i onda ih nasolio i susio?Zanima me da li ce se pokvariti ta sunka?!Tezina je oko 15 kg.Zbog ASK sam morao tako a sad ne znam da li se moze susiti zato sto je bila u zamrznitom toliko.
 
Svake godine kad koljemo leti ostavimo buteve i table slanine u zamrzivač,onda dan dva pred svinjokolj izvadim i ostavim u podrumu da se otkravi usolim sa ostalim mesom
 
Da li je tko imao situaciju da je drzao u zamrzivacu sunke tri mjeseca i onda ih nasolio i susio?Zanima me da li ce se pokvariti ta sunka?!Tezina je oko 15 kg.Zbog ASK sam morao tako a sad ne znam da li se moze susiti zato sto je bila u zamrznitom toliko.
Ćale slanine redovno ostavlja od letnjeg klanja špu pola godine i više. Ne smeta im ništa. Možda će kod šunke masni deo da ima malo miris na zamrzivač, ali u suštini biće OK. Pogotovo što se tiče ispravnosti za jelo.
 
И ја сам то радио није било проблема ...Али ако је до сад стајала у замрзивачу нек стоји и даље топло је ово Време за те авантуре.
Kada ce biti pravo vreme za pravljenje kulena i salamurenje svega ostalog?
 
Kada ce biti pravo vreme za pravljenje kulena i salamurenje svega ostalog?
Ја лично не гледам календар.Битно је да захлади добро а нај боље је кад је минус уопште кад је забијачка у питању.Клао сам и у Новембру и у Јануару.
 
Kao što rekoh, danas je najbolji dan za klanje....
7fabf16a3f5b3ba778bac1c034e9074a.jpg


Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh