Recepti kulena, kobasice, švargle...

Pa sa tim kupovnim začinom više liči na domaću kobasicu nwgo na čajnu..

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Zavisi gde se kupuje začin.Za sada jedino u N.S u Temerinskoj ulici gde je bio Cubi ima top začina, kada kupiš znaš da će to biti ono što treba da bude.
 
Za cajnu je recept isti kao za sremsku s tom razlikom sto umesto paprike u sremskoj (1,5%) ide isto toliko belog vina, ja volim Grasevinu da sipam.

I mlevenje za cajnu je na fi4 (Sremska fi6).

I duže se malo suši….


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja je svakako ne pravim više.Pravio sam je po Nikolinom receptu sa belim biberom, muskantnim oraščićem i belim vinom.
 
Meni se ne svidja. Probao jedne godine da napravim 10kg sa tim receptom i bacio sam od toga 6kg. Prosle godine pravio sa kupovnim zacinom i pojeo ker ovaj put 9kg.
Ne vredi, treba komora za dimljenje i sazrevanje
 
Ajde razumem šećer, pospesi fermentaciju i boja je lepša ali da nije 3% vina mnogo za kobasicu? Jel ovo oproban recept?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Svakako mozes prilagoditi (oduzeti i dodati) svom ukusu kao i sve sto se pravi. Ja stavim zbog dece samo jednu casu vina 1,8dl, takodje biber 40 gr. tu mi je taman i za istale kobasice, ne volim da preovlada ukusom.
Onda se ja držim mog recepta, deca vole…


Sent from my iPhone using Tapatalk
Naravno sto bi menjao nesto sto volite. Ja sam sve probao i na kraju uvek po starom.
 
Isto probao sve i svašta i već duže vreme od začina koristim so, beli luk DOMAĆI, i papriku. Ništa više od začina u kulene i kobasice, ubedljivo bude najbolje. Sve ostalo što sam probao da stavljam samo je pokvarilo ukus kulena....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Hmmmm, jednom sam probao 10kg da napravim bez belog luka. Ukus je bio grozan.
Mislio sam da sam negde pogrešio pa ponovo potvrdio gradivo, još jednom pravio bez belog luka. Ukus je bio identičan. Ker je na kraju pojeo tih 20kg kulena. Što se mene tiče bez luka ne ide nikako.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Niste posteni prema tim kerovima, to sto vi ne mozete jesti ne bi ni njima trebali davati 😂😂

Ja se u kobasicama zadrzavam na malim kolicinama belog luka sto se kaze tek- tek, kamoli u kulenu! Iz kulena sam izbacio slatku papriku, ostala je luta, so i secer. Smanjivao godinama po malo i na kraju shvatio da mi nista ne znaci.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh