Recepti kulena, kobasice, švargle...

Ja je ne volim ni na slici a u kulenu pogotovo, podseća me na vojsku i onu gadnu dugmetaru! 😱
 
Sale ne bih se slozio sa tobom,bar ne u mom slucaju.
Muku mucim vec tri godine sa supljim kulenom.
Aj da skratim.
Odstojalo meso 5 dana pre punjena na hladnom.
Punjen do pucanja creva,bez vazduha u crevima(govedje ravno).
Dimljen hladnim dimom(pusnica 3,5 visoka sa branom izmedju vatre i mesa).
Stoji u prostoriji u kojom skoro da nema promaje (tako su me savetovali).
Dva,tri tvrda kao kamen i izgledaju kao sa razglednice pa onda jedan koji je pun supljina i ima neki cudan miris i tako u krug.
Sve mi zivce pojede,nije mi toliko zao ni tog mesa tj para bacenih vec citave muke i vremena oko spremanja.
Nebojša da li se ta prostorija gde držiš kulene naslanja negde ili ima prolaz od nekud toplog (prostorija koja se greje) vazduha, primer ostava a sa druge strane se greje prostorija obično kuhinja?
 
Nebojša da li se ta prostorija gde držiš kulene naslanja negde ili ima prolaz od nekud toplog (prostorija koja se greje) vazduha, primer ostava a sa druge strane se greje prostorija obično kuhinja?
Sale na tavanu kuce stoji kulen,greje se ispod ali je ploca izolovana i temperatura na tavanu je skoro pa kao spoljna.
Mene buni sto nikakvog pravila nema ,neki je ekstra ispao a neki nije ni za kera da jede i tako 3. zadnje godine a kao sto sam vec napisao ja ga puni,ja ga susio,na istom mestu stajali,sve potpuno isto a rezultat drugaciji.
 
Promeni ishranu svinja. Izbaci supere/premikse bilo kojeg proizvođača. Malo će sporije svinje napredovati ali zato na kraju se vide rezultati. Koje ćeš nam sam javiti kada rasečeš prvi kulen dogodine, ako budeš poslušao savet....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Promeni ishranu svinja. Izbaci supere/premikse bilo kojeg proizvođača. Malo će sporije svinje napredovati ali zato na kraju se vide rezultati. Koje ćeš nam sam javiti kada rasečeš prvi kulen dogodine, ako budeš poslušao savet....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Svinje jedu "koncentrat" domace proizvodnje,nema premiksa i nekih vestackih dodataka,soja,jecam,kukuruz itd.
Sad dal to pravi problem ne znam,nisam vise pametan.
 
...................
Mene buni sto nikakvog pravila nema ,neki je ekstra ispao a neki nije ni za kera da jede i tako 3. zadnje godine a kao sto sam vec napisao ja ga puni,ja ga susio,na istom mestu stajali,sve potpuno isto a rezultat drugaciji.
Ako je za utehu i mene je snašla slična situacija . Ostavljao sam ove god. sok od paradajiza u flaše koji se ne kuva , po novoj recepturi . Da ne davim , sve je moj isti paradajiz , ja ga mleo , sve zajedno u istoj posudi mešano ( so , šećer , vinobran, konzervans .... ) pola sam zaljutio a pola ne , 5 dana povremeno mešano a zatim sipano u flaše . Sve je stojalo u istom podrumu na istoj polici ( ljute flaše su posebno obeležene )
I evo , pola soka je provristalo , i to sve onaj koji nije ljut . Ovaj što je ljut nije se makao , odlican kao prvi dan ?
Koje je tu pravilo ?
Ne znam zašto sam ovo napisao ........
 
Poslednja izmena:
Ti bi i da popravljaš traktore i da praviš kulen.To ne može, svaki posao zahteva određeno predznanje, znanje i praktični deo. 😁
 
Podaj meso Matiću da opravi kulen. On pravi bez šupljina, uz 20 % ušura :riba:.
Aco ako mi verujes da bi dao i 20% nekome da napravi onako kako treba,ne bi mi bilo zao.
Oni koji me znaju sa foruma znaju da sam gurman,nemam dzabe metar i kusur kad stanem na vagu.
Prosto mi bude zao rada i truda i zajebancije sve a na kraju nije to za sta si se mucio.
 
Iskreno nije mi žao što nemam Rusa. 😂
Pravio sam preklane kulen drugaru iz Vojke, on je kupio butove od krmače a ja mu odradio 28 kg kulena, paprika iz B.Monoštora koju sam ovde preporučio, dimljenje, zrenje i vakumiranje u mojoj režiji, njihovo je bilo samo da seckaju, plaču i jedu. 😂
Prošle godine se nije odlučio za taj potez jer mu je bilo skupo to planinarenje, živa vaga krmača 300 dindži a but ''bem li ga, sigurno duplo čim nije rešio.
Preporučio sam mu da se češće družimo i koljemo moj gostinjski sa 1,5% Monoštorske feferone. 🔥
 
Iskreno nije mi žao što nemam Rusa. 😂
Pravio sam preklane kulen drugaru iz Vojke, on je kupio butove od krmače a ja mu odradio 28 kg kulena, paprika iz B.Monoštora koju sam ovde preporučio, dimljenje, zrenje i vakumiranje u mojoj režiji, njihovo je bilo samo da seckaju, plaču i jedu. 😂
Prošle godine se nije odlučio za taj potez jer mu je bilo skupo to planinarenje, živa vaga krmača 300 dindži a but ''bem li ga, sigurno duplo čim nije rešio.
Preporučio sam mu da se češće družimo i koljemo moj gostinjski sa 1,5% Monoštorske feferone. 🔥
Pazi ako neces da me poslusas i kupis pravi traktor pa da prebijamo onda te moram zvati na pivo kad se bude sledeci put klalo pa da das bar neki koristan savet na licu mesta 😂
 
Nebojša ako ti je za utehu ja nisam stigao dalje od švargle. Na kulen i ne pomišljam da pokušavam.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh