Recepti kulena, kobasice, švargle...

Sta je uzrok ove budji koja se pojavljuje na pojedinim delovima kobasica.
cf9e06f3ce0b5c02d40db20c38a71311.jpg


Послато са SM-A125F помоћу Тапатока
Alkohol 98% i krpa i skidaj i neka budu na provetrenom bez velike vlage u prostoriji
 
aj, da odgovorim zajednicki, masline klasa septembar 2000, prilicno mator, sa 26 god.
a u vezi Kikinde blizu..
 
Ukus "obećava" da tako kažem. Još je to sveže i ukus će se dosta promeniti dok sazri. Uglavnom ide u dobrom smeru, to je bitno. Preživeli su 20 stepeni na tavanu bez ikakvih problema.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Matić said:
Gorenje jok, evo moja zeza, ne odradi vakum kako treba pa hoće da popuste kese.
Uzmi neku low cost za par crvenih i neka te služi par godina isplati se da je baciš i kupiš drugu.
Meni sa sa Lidlovom događa da naknadno popusti i uđe zrak. To sigurno nije pumpe. Ona dobro odradi vakum. Pretpostavljam da je do zavarivanja. Folije, ili vrečice bi trebalo uvijek kupovati svježe. Nakon godine dana se kao malo smežuraju i na takvima je problem postići dovoljan vakum. Možda se nakon godine dana stajanja i teže zavaruju. Tko zna? :unsure:
Ja kupih skoro lidlovsku vakumirku i kese,ali nesto ko da ne vakumira do kraja,mislim,jel ona treba da stane sama kad zavrsi vakumiranje?moja jok.
 
Zavisi kako stavis kesu i mene je mucila.
Kad otklopis u donjem delu imas plasticnu kadicu kod mene jenprovidna e ona se ne vadi iako lici na visak delova. Kad stavis kraj kese u njega lepo onda zavakumira da polepi kobasice jednu za drugu vidi se kako zguzva i sama zavari.
Prvo sam bio izvadio tu kadicu mislio da je visak delova i slabo je vakumirala.
 
Ja kupih skoro lidlovsku vakumirku i kese,ali nesto ko da ne vakumira do kraja,mislim,jel ona treba da stane sama kad zavrsi vakumiranje?moja jok.
Vjerojatno je neki problem s folijom/vrečicom. Kraj folije koji je stavljen u vakumirku treba biti unutar plastične kadice. Ako je gurnut do drugog ruba ili preko, neće završiti vakumiranje. Isto se dogodi ako je folije nagužvana. Uglavnom kad vuće zrak iz okoline, a ne samo iz vrečice, ne može postići dovoljan vakum pa pumpa ne prestaje raditi. U servisu su mi rekli da nije svejedno koja strana je s odozgora (jedna je glatka, a druga hrapava), ali sam nažalost zaboravio koja treba biti gornja (zvoni mi da je glatka, ali nisam siguran). Iz videa se vidi da je odozgora vanjska strana na foliji u tubi pa se može provjeriti je li glatka ili hrapava.
Skoro sam zaboravio, serviser reče da to nije profi stroj i da je nakon najviše dva vakumiranja, potrebno nekoliko minuta odmora.
 
Nazad
Vrh