Recepti kulena, kobasice, švargle...

Gorenje jok, evo moja zeza, ne odradi vakum kako treba pa hoće da popuste kese.
Uzmi neku low cost za par crvenih i neka te služi par godina isplati se da je baciš i kupiš drugu.
Meni sa sa Lidlovom događa da naknadno popusti i uđe zrak. To sigurno nije pumpe. Ona dobro odradi vakum. Pretpostavljam da je do zavarivanja. Folije, ili vrečice bi trebalo uvijek kupovati svježe. Nakon godine dana se kao malo smežuraju i na takvima je problem postići dovoljan vakum. Možda se nakon godine dana stajanja i teže zavaruju. Tko zna? :unsure:
 
Све је то једна кака...За мене лично квалитет тих кеса и од чега су прављене.Одхраниш свињу на кукурузу,јечму,соји,тритикалу детелини и онда упскујеш месо у шта већ....
 
Kod mene gorenje i vakumira i vari lepo, ne popustaju kese.
Izvakumira godisnje jedno 200kg koje cega i nije bilo probelma, kese su neke sa KP.
 
Kupujem uvek nove kese a koliko su stare ne mogu da znam.Ranije sam kupovao na istom mestu i nije bilo popuštanja vakuma, ko zna da li je isti kvalitet.
 
Hoće da se probuše kese ako se vakumira nešto sa oštrim ivicama. Recimo kulen presečen na pola, kada se zaledi na preseku budu tvrde oštrice. Prilikom preturanja u zamrzivaču raseče se kesa na tu ivicu, možda milimetar ili manje, ali dovoljno da uđe vazduh. To sam primetio da se kod mene dešavalo, pogotovo na kožuri od slanine.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Hoće da se probuše kese ako se vakumira nešto sa oštrim ivicama. Recimo kulen presečen na pola, kada se zaledi na preseku budu tvrde oštrice. Prilikom preturanja u zamrzivaču raseče se kesa na tu ivicu, možda milimetar ili manje, ali dovoljno da uđe vazduh. To sam primetio da se kod mene dešavalo, pogotovo na kožuri od slanine.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
To je rešivo,nema potrebe da se ledi.Ja ih držim u podrimu cele godine.
 
Ja isto držim u švapskom špajzu, ali u zamrzivač ide na duže staze. Bez leda može na par meseci, na duže vreme mi se dešavalo da bude slinavo kada ga otvorim.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Ako vakumiranje drži, suhomesnati bi trebali biti ok samo na hladnom mjestu, bez smrzavanja.
Što se dogodi ako zavar popusti i uđe zrak? Ako je zamrznuto, samo neznatan pad kvalitete nakon više od 6, 7 mjeseci čuvanja, a ako nije smrznuto, mislim da nakon toliko mjeseci više nije za jelo.
 
Moze neka preporuka za aparat za vakumiranje kobaja, slanine i ostalih djakonija
Моје неко скромно искуство с вакумирком купљеном у Немачкој пре 6година у то време плаћенна 360 ојра,
Дешава ло се да од десет вакумирања ни пола небуде да вања
Однесем човеку који ради у месној ондустрији на одржавању
Машина ради моћно као профи
Дођем до закључка
Слаба струја
Планирам да купим трафо,,,
Електро Војводина промене вод струје
Напон бољи
Дест вакумирања једно некад два није како треба
Данас постоје вакумирке које продаје Пак Системи Нови Сад
Вакумирке повољне цене
Које користе индустријски кесе глатке
Много јефтиније
Производња у Кикинди
Цена такве вакумирке пролетос није била 50000 дин
Кроз цену кесе за вакумирање ко има шта да вакумира брзо дође у плус
Уф ретко пишем а данас роман,
 
Nije za ovu temu ali da pitam, koje makaze preporučujete za seckanje pečenja?

Послато са 2201117TY помоћу Тапатока
 
Pravi neko domaći mesni narezak?
1f74bed757f861fc948e09c246592d6e.jpg

4512811f4f9ebea6d743005abbf9906b.jpg

Kod nas se uvek traži teglica više. Deca su pogotovo 'luda' za njim.
Ovo je prva ovogodišnja teglica načeta. Taman pre klanja smo pojeli zadnju od prošlog klanja....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh