Recepti kulena, kobasice, švargle...

To ti je glavni problem.Muve se sada koncentrišu na sunčanim mestima, kod tebe je to na žalost pušnica.Imam punu štalu goveda preko puta i nisam primetio da ih ima a pušnica mi je u debeloj hladovini na mračnom mestu dok recimo na stubu ispred koji je obasjan suncem tokom celog dana ima muva.
 
Iseko sam pola i bacio, trebo sam sve pobacati i dokurca.
Sklonio u kavez na tavan, ne vredi vise, nemos se braniti od muva.
Vrat sam moro preseci da vidim kakav je. Ima neki tezak miris. Nije bas na pokvareno, al tu je negde. Valjda od krvi. Ok izgleda, nisam nista probao. Jedino me brine da li je to ispravno za jelo tipa za 3,4 meseca ako se isusi kako treba i vreme dozvoli. Ne bih da zapatim neku salmonelu itd...

https://postimg.cc/bDJ0hKSS]

20230108-142021.jpg
[/URL][/url]
 
Iseko sam pola i bacio, trebo sam sve pobacati i dokurca.
Sklonio u kavez na tavan, ne vredi vise, nemos se braniti od muva.
Vrat sam moro preseci da vidim kakav je. Ima neki tezak miris. Nije bas na pokvareno, al tu je negde. Valjda od krvi. Ok izgleda, nisam nista probao. Jedino me brine da li je to ispravno za jelo tipa za 3,4 meseca ako se isusi kako treba i vreme dozvoli. Ne bih da zapatim neku salmonelu itd...

https://postimg.cc/bDJ0hKSS]

[/URL][/URL][/URL][/URL]
20230108-142021.jpg
[/URL][/url]
A gde su toliko upljuvale muve, u pusnici ili salamuri, bolje baci ti to sve nema od toga leba. Kod mene je fala bogu sve super ispalo ali je ono sto je bilo okaceno u pusnici najblize prozorima nekako pobelelo spolja, nije budj ili tako nesto vec kao da je presuseno ili od soli ali ima fenomenalan ukus i miris
 
Poslednja izmena:
I kod mene sve ok, a meso je na izvolte... kobaje na tavanu, meso u špajzu a šunke još uvek usoljene u vangli isto u špajzu. Ni traga od muva, baš išao sad da vidim.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
A gde su toliko upljuvale muve, u pusnici ili salamuri, bolje baci ti to sve nema od toga leba. Kod mene je fala bogu sve super ispalo ali je ono sto je bilo okaceno u pusnici najblize prozorima nekako pobelelo spolja, nije budj ili tako nesto vec kao da je presuseno ili od soli ali ima fenomenalan ukus i miris
Najvise upljuvale dok je bilo u pusnici, a upljuvale su i dok je bilo u salamuri. Otprilike 4 godine radim, skoro sve isto, jednostavni nikad nije bilo kao do sad po 20ak stepeni mnogo sati dnevno x mnogo dana, to je ishod.
Ovo sam ostavio na tavan u komarnik, vec sam odlicucio nema od toga nista. Al nek ostane da vidim sta ce biti.
Ako bude vreme normalno dokupicu par tabli slanine i pecenica pa ispocetka.
 
I kod mene sve ok, a meso je na izvolte... kobaje na tavanu, meso u špajzu a šunke još uvek usoljene u vangli isto u špajzu. Ni traga od muva, baš išao sad da vidim.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Jbg caco, slike ne lazu.
Pitao sam drugara, on salamuri vece kolicine, kaze nije se usudio da jos vadi iz rashladne komore i salamure, ceka da zahladi. A njegov drugar je pobaco sva rebra i slanine, ista situacija kao kod mene. Kod tetke isto, sve slanine prokisle, lepkaju se, muve usrale, bacila 10 tabli.
 
Ne znam sta da ti kazem, salamuru si morao da ubacis negde gde je hladnije podrum ili negde drugde, ja bih na kraju krajeva ako nema drugo resenje spustio u bunar a to za muve je bez veze propust samo je trebalo da ga pokrijes nekim carsavom dok je bilo u salamuri a u pusnici si trebao da lozis i muve sigurno nebi isle na dim
 
U podrumu mi je toplo jer je tu grejanje.
U pusnici nisam lozio non stop vec sa danom pauze.
Naravoucenije. Ne sme muva prici nikad, i ne voli polu zivo meso 20 stepeni
 
Tamo gde je grejanje je verovatno najlošiji izbor za salamuru. Pogotovu u ovoj godini. Da je napolju hladno, ne bi bilo mnogo loše.
 
Ako nemaš izbora i moraš salamuru držati u "toplijoj" prostoriji,možeš u bure ubaciti zaleđene flaše ili balon,da održava temperaturu.
@ frenky
Šta je ono sa čokovima,jel to kao neka oznaka?
Uvek sam se pitao zašto vezujete kobasice,zar nije lakše da se paruju,npr. samo se uvrnu jednom na pola.
 
Poslednja izmena:
Tu gde je prebaciš preko palice bude lošeg ukusa, da tako kažemo...
Ovako kad se veže toga nema, a to su distanceri da se kobasica ne dodiruje i ne plesnavi između.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Svaka skola se placa. Na greskama se uci. To za flase s ledom je resenje sto se tice odrzavanja temperature. Idemo dalje...
 
Tu gde je prebaciš preko palice bude lošeg ukusa, da tako kažemo...
Ovako kad se veže toga nema, a to su distanceri da se kobasica ne dodiruje i ne plesnavi između.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Kod mene su štapovi četvrtasti i stoje u ležištu u obliku trougla. Tako kad se kobasica isparuje,sredina bude na vrhu trougla i širi se.Malo sam iskomplikov'o,ne znam kako drugačije da objasnim.Mali deo dodiruje štap,i nikad ne plesnavi i promeni ukus.
Ovo vezivanje mi deluje pipavo,još ako praviš veću količinu a creva lošija,da popizdiš.
 
Kolega kupiš par lajsni ukrasnih užih od stiropora i negde na sredinu ih uvučeš između kobasica celom dužinom onako sečenice i svremena na vreme i malo digneš malo spustiš.
 
Nazad
Vrh